Szerintetek is lehetséges, hogy a jövőben felszámolja önmagát a jelenléti oktatás, emiatt már csak online oktatás lesz szinte, ennek következtében pedig a home office jelentősége is még nagyobb lesz?
Teljesen száz százalékos digitális persze nem lehet, hisz bizonyos szakmákat csak jelenlétiben lehet megtanulni. Viszont én eltudok képzelni egy olyan oktatási reformot, ami azt tartalmazná, hogy megszűnnének a szakiskolák, és egy olyan rendszer lépne a helyébe, mint az USA-ban, hogy 12 osztályos gimnáziumok, majd az érettségi után mindenki mehetne arra, amerre szeretne (egyetem, vagy szakmai tanfolyamok). A szakiskolákat egyértelműen az ilyen felnőttképzéses szakmai tanfolyamok váltanák fel. Szerintem ez is jótékony hatású lenne, mert azért egy 18 éves csak jobban dönt már, mint 14 éves korában szakma, és továbbtanulás kérdésében.
1-től 12-ig ezek online mennének, majd a kötelező érettségi után mindenki mehetne a maga útjára. Néhány készség tantárgy is mehetne a levesbe, mint az ének, vagy a tánc, illetve a rajz. A testnevelést pedig átreformálnám, nem lenne heti 5 óra, hanem önkéntes tömegsport, meghatározott csapat és egyéni sportokkal. Azzal nem lenne gond, hogy önkéntes lenne, hisz a gyerekek általában szeretnek focizni, csakhogy egy példát említsek.
A digitalizáció rohamos növekedése miatt pedig a társasági, szociális tevékenységek szép lassan háttérbe fognak szoruln. Miért kellene például órákat sorban állni a hivatalban, ha online is lehet majd ügyet intézni? A szellemi munkatevékenységeknek, meg miért kellene drága irodákat fenntartani, ha a home office megoldható lesz?
Akármennyire is akarják sokan a szocializálódásra hivatkozva visszakapni a sulit, de a társasági élet régi formáinak nincs már nagy jövője. Fejlődik a világ, gyorsul, amit el kell fogadnunk. A mi generációnk már így is telefont bújva nő fel, akkor a mi gyerekeink, hogy fognak?
#10
2. Miért lenne rossz példa? Egyébként az online oktatás jelen helyzetben szintén elég komoly érdek, persze nem világszintű, de olyan, amelyet meg kell hozni a vírus miatt. Egyébként nem az volt itt a lényeg, hogy ez most milyen, meg mekkora érdek, hanem a meglepetés ereje, a fejlődés. 45 augusztusáig az emberek többsége nem tudott egy olyat elképzelni, 2 év múlva meg már az atomháborútól rettegtek.
4. Az lehet, hogy bizonyos kudarcokból lehet tanulni, de én nem akarok numero unó lenne, az előbb le is írtam. Van egy minimális szint, amit el kell érjek, de nem akarok polihisztor zseni lenni. A magam egyszerű, nyugodt kis életét akarom élni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!