Szerintetek is lehetséges, hogy a jövőben felszámolja önmagát a jelenléti oktatás, emiatt már csak online oktatás lesz szinte, ennek következtében pedig a home office jelentősége is még nagyobb lesz?
Teljesen száz százalékos digitális persze nem lehet, hisz bizonyos szakmákat csak jelenlétiben lehet megtanulni. Viszont én eltudok képzelni egy olyan oktatási reformot, ami azt tartalmazná, hogy megszűnnének a szakiskolák, és egy olyan rendszer lépne a helyébe, mint az USA-ban, hogy 12 osztályos gimnáziumok, majd az érettségi után mindenki mehetne arra, amerre szeretne (egyetem, vagy szakmai tanfolyamok). A szakiskolákat egyértelműen az ilyen felnőttképzéses szakmai tanfolyamok váltanák fel. Szerintem ez is jótékony hatású lenne, mert azért egy 18 éves csak jobban dönt már, mint 14 éves korában szakma, és továbbtanulás kérdésében.
1-től 12-ig ezek online mennének, majd a kötelező érettségi után mindenki mehetne a maga útjára. Néhány készség tantárgy is mehetne a levesbe, mint az ének, vagy a tánc, illetve a rajz. A testnevelést pedig átreformálnám, nem lenne heti 5 óra, hanem önkéntes tömegsport, meghatározott csapat és egyéni sportokkal. Azzal nem lenne gond, hogy önkéntes lenne, hisz a gyerekek általában szeretnek focizni, csakhogy egy példát említsek.
A digitalizáció rohamos növekedése miatt pedig a társasági, szociális tevékenységek szép lassan háttérbe fognak szoruln. Miért kellene például órákat sorban állni a hivatalban, ha online is lehet majd ügyet intézni? A szellemi munkatevékenységeknek, meg miért kellene drága irodákat fenntartani, ha a home office megoldható lesz?
Akármennyire is akarják sokan a szocializálódásra hivatkozva visszakapni a sulit, de a társasági élet régi formáinak nincs már nagy jövője. Fejlődik a világ, gyorsul, amit el kell fogadnunk. A mi generációnk már így is telefont bújva nő fel, akkor a mi gyerekeink, hogy fognak?
"A mi generációnk már így is telefont bújva nő fel"
És akkor, ha online suli van már elsőtől fogva nem fognak szerinted még inkább magukba fordulni a gyerekek? Nem lesz több antiszociális vagy szociális fóbiás?
Vagy az is a jövő, hogy ezekből az emberekből több legyen?
Szerintem teljesen hülyeség, amit összehordtál (mellesleg nem önkéntes, hanem köteles tömegsport kellene..ha már itt tartunk!). Így is sok gerincferdüléses gyerek van, ami annak köszönhető hogy nem mozognak hanem napi 18 órát vagy a telefont, vagy a gépet nyomják!
jaj kit kérdekel
megkérdeztétek ugyanezt már ezerszer
#1
Mindenki a saját sorsának a kovácsa. Aki nem akar sportolni, nem tudod rá erőltetni. A szociális fóbiákon meg ne csodálkozzunk, amikor rengeteg bántalmazó, szardarab ember garázdálkodhat szabadon az iskolákban. Ha olyan tökéletes lenne a társadalom, ahol nem bántjuk a kisebbet, gyengébbet, betegebbet, akkor nem lenne szociális fóbia sem. Ez rég nem az iskolákon múlik, ha pedig a gyermek társaságot akar, úgy is talál. Elmennek maguktól focizni, meg bringázni, meg bandázni.
Egyébként meg sosem értettem, hogy miért kéne annyira szociálisnak lenni, olykor vadidegen emberekkel szemben is.
#4
Persze, a rendszer nem kiforrott, de évek múlva simán az lehet. Nem kell begyepesedni, hogy "úgy se sikerülhet", mert akkor tényleg nem fog. Ez a kishitű gondolkodás veri béklyóba a társadalmat.
" Ez a kishitű gondolkodás veri béklyóba a társadalmat."
A kishitű gondolkodás az az, hogy naponta 100 kérdést írsz ki ide, mert nincsenek barátaid :).
A kishitű gondolkodás az az, hogy az online oktatást isteníted, holott akármilyen feltételek teljesülésével sem volna hatékonyabb a jelenlétivel szemben. Több okból is, többet között a gyerekeket így is kényszeríteni kell a dolgok elvégézésér (jelenlétibe).
És az a kishitű gondolkodás veri béklyóba a társadalmat, hogy okosabbnak gondolod magad :) Mintha nem a társadalom része lennél.
#6
1. Nem írtam ki erről 100 kérdést, ez az első, de ne zavarjon.
2. Nem istenítem az online oktatást, csak ebben látom a jövőt
3. A gyereket nem kényszeríteni kell, hanem belevezetni a dolgokba. Ha valamit folyamatosan erőltetünk, jó hogy nem lesz rá a gyereknek kedve.
4. Lehet, hogy okosabb is vagyok, mint a társadalom nagy része. Ez pont nem kishitűség, hanem nagyképűség.
5. Én nem személyeskedtem, azt szeretném, ha te/ti se csinálnátok, nem esik jól, elhihetitek. Nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy gyalázkodás menjen alatta.
6. Nagyon szépen köszönöm, nézzük a MU-Milan rangadót inkább.
6os vagyok.
Sajnálom a személyeskedést, csak van jópár ember itt akire ez jellemző és a sajátját fújja.
2. Ez a te véleményed, reálisan nézve (még pedig okos vagy akkor így nézed) nincs sok esély erre. Független jövő ide oda, realitás.
4. Én is ilyen voltam és úgy pofára estem mint a büdös sz*r. Majd egyszer rájössz, hogy te se vagy olyan okos mint hiszed. Csak torzítod a valóságot. Most az gondolod nem, de majd rájössz.
5. sorry ezért.
6. Nem tudom mi ez, talán valami focimeccs? Jó szórakozást hozzá!
#8
2. Bármi elképzelhető, főleg egy ilyen egy év után. A fejlődés egy idő után így is, úgy is utat fog magának törni. Egy történelmi példával élve, vajon 1944-ben egy átlag ember gondolt arra, hogy egyetlen bomba eltud egy egész nagyvárost törölni? Nem hiszem, pedig az akkoriak láttak eleget, elhiheted.
4. Én kerülöm az olyan szituációkat, ahol pofára eshetek. Nem mondom, én is jártam már pórul, de viszont éppen emiatt, olyan dolgokba nem megyek bele, amiről tudom, hogy nagy az esély a kudarcra. Alaposan és pontosan mérlegelem, hogy mit és mikor vállaljak be. Ez úgy hangozhat, hogy nem lépek ki a komfortzónámból, de hát már csak ilyen a beállítottságom. Nem vagyok az a maximalista típus, mert egyébként természetellenes állapotnak tartom, ha valaki mindenben a numero unó akar lenni.
5. Semmi gond. És köszönöm, eddig senki se kért elnézést!
6. Ja, UEFA Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzés.
9esre reagálok 8as vagyok.
2. Ez rossz példa/hasonlat, az egy világszintű érdek volt, az online oktatás beiktatása meg nem az :D Valóban bármi megtörténhet, de maradjunk a földön..
4. "Nem mondom, én is jártam már pórul, de viszont éppen emiatt, olyan dolgokba nem megyek bele, amiről tudom, hogy nagy az esély a kudarcra."
Nem g*ciségből, kötözködésből. Ha valóban okos lennél, akkor tudnád, hogy a világ legnagyobb butasága NEM belemenni dolgokba - amelyek érdekeid és téged szolgálnak -, mert nagy az esély a kudarca. A kudarcból tanul az ember és lesz tapasztalatabb. Szóval a kudarcot ne veszteségként fogd fel, hanem tanításnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!