Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Örülnétek, ha a későbbiekben...

Örülnétek, ha a későbbiekben is választható lenne online oktatás az egyetemeken?

Figyelt kérdés

Tegyük fel legyőzzük a vírust, ennek ellenére az egyetemeken lehetne választani,hogy digitális oktatásra iratkoznak be vagy rendes jelenlétire.


Én megmondom őszintén élvezem a digitális oktatást, mivel,így nem kell reggel 6 kor kelnem, tudok közbe enni, ha lyukas órám van(nem vagyok kolis amúgy sem) , akkor nem kell tébolyognom az egyetem részlegen,hanem itthon akármit csinálhatok.

Szerintem a tanárok csak adnak egy irányt ,hogy mit tanuljunk meg a többit úgyis otthon magunktól tanuljuk. Több az idő a tanulásra, nekem az ingázással elmegy 1,5 óra egy nap, na azt tanulásra fordíthatom, mellette még tudok dolgozni is.


Lehet én vagyok ennyire elba**ott 😂😂 de más hogy vélekedik erről?



2021. márc. 5. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Én örülnék.
2021. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Engem nem zavarna, ha néhány ember online végezné el. De én a jelenlétit választanám. És persze csak úgy, ha a jelenléti korábbi jogai megmaradnának, pl nem mondják, hogy "nincs koli, ha nem tetszik lehet online nézni".

Valahogy úgy képzelem, hogy a levelező tagozat váltana online formára.

2021. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Én is sok előnyét látom, például azt, hogy nem kell utazgatnom. De sok hátrányát is látom. Én azt mondom, hogy első diplomás fiatalként mégis kell az élmény, amikor az ember a "kampusz"-on van, meg a kollégiumban, a kortársai körében. Tantárgyanként változik, hogy melyiknél jobb az online, melyiknél pedig a személyes oktatás. Van olyan tárgy, amiből jobb a személyes. Én a fiatalok helyében a jelenléti képzést választanám. De van sok "idősebb", levelezős, másoddiplomás hallgató is, akik csak péntekenként vagy néha hétvégenként tanulnak. Nekik már nem kell annyira a személyes élmény a kortársakkal, főleg, hogy van köztük huszonéves és van ötven éves is. Viszont hogy tudnál dolgozni mellette? Levelezősként péntekenként ugyanúgy a számítógép előtt kell ülnöm, sokszor reggeltől estig. Nappalis hallgatóként hétfőtől péntekig a nap nagy részében ott kell ülnöd, maximum délutáni műszakra van lehetőség, vagy nem? Ami még gond lehet, hogy ha otthon többen is vannak, pl. testvérek online oktatásban, szülők vagy házastárs home officeban, ez kisebb zavaró lehet. Szóval lehet sok hátránya is. Én egyelőre örülök, hogy online vagyunk, de nem ezt tartom a normálisnak.
2021. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem ez a kolis élmény alapból kimaradt/marad. Nekünk nappali hétfőtől csütörtökig vannak órák. Általában 8-15:30 ig.

Mivel futárkodom,így betudom vállalni csütörtökön a délutános műszakot + általában pénteken egy egész napot, vagy még hétvégén 1 műszakot. Általában hétvégén mindig megtanulok vagy órák után,így szerencsére nem is gyülemlik fel az anyag.

2021. márc. 5. 10:09
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom. Az alap ötlet nyilván pozitív, mert mindenkinek ad annyi szabadságot, hogy eldöntse számára a jelenléti vagy a digitális oktatás a kedvezőbb. Én személy szerint biztosan a jelenléti oktatást választanám (nekem a digitális egyáltalán nem tetszik, olyannyira, hogy passziváltam is), de megértem ha valaki másképp gondolja és inkább a digitális oktatást részesíti előnyben. Úgyhogy ebből a szempontból támogatnám ezt az ötletet. Viszont a gyakorlati megvalósításán is sok múlik....

Mi az előző, tehát a 2020-as őszi félévet jelenléti oktatással kezdtük meg. Ugyanakkor közben az oktatók és a hallgatók is kaptak lehetőséget arra, hogy egyénileg eldönthessék, hogy ők digitális vagy jelenléti oktatásban szeretnék hallgatni/tanítani a tárgyaikat. Nem mondom, hogy ezt semmiképpen sem lehet jól kivitelezni, de nálunk ez katasztrofálisan működött. Nyilván, ha az oktató online tartotta az óráját, akkor az szimplán annyit jelentett, hogy a hallgatók is online vettek részt rajta és ez kevésbé volt problémás (bár ugye nálunk ez akkor így hibrid oktatássá alakult, ami elég gáz volt, mert ide-oda kellett rohangálni az online és jelenléti órák miatt, cipelni a laptopot stb.). Viszont fordítva - mikor tantermi órát tartottak és közben online becsatlakoztak az online hallgatók - nem működött a legtöbb órán. Olyan előadásoknál még rendben volt mikor csak a tanár beszélt és ült/állt egy helyben, de pl. aktívabb szemináriumokon, amikor páros vagy csoportos feladatok voltak, előadásokat tartottunk, fel kellett szólalni az órán stb., nem működött. Úgyhogy ebben a formában egyáltalán nem volt jó, a tanárok inkább átváltottak arra, hogy az online tanulóknak csak egy-egy konzultációs alkalmat tartottak és beadandókat adtak. Ezzel sincsen baj, csak szerintem azért itt nem voltak egyformák a követelmények, a teljesítés a tantermi és online oktatásban tanuló hallgatók között. Valamint hallgatói részről sem összehasonlítható, hogy mit kapsz a jelenléti és az online óráktól. Nehéz lenne kitalálni, hogy mi lenne a jó megoldás.

2021. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Már régóta léteznek távegyetemek, és szerintem a jövőben sokan választanák Magyarországon belül is ezt az opciót. Nekem kényelmesebb lenne, ha online maradna, nyilván a gyakorlatokat kivéve.
2021. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nagyon örülnék. Sokkal könnyebb így, főleg meló mellett. Nem kell fussak órára, szépen itthonról kényelmesen megvannak. Igazából a lényegesebb az az hogy utálom a mesteri s csak túl akarok már lenni rajta, tehát minden alkalom amikor nem kell be járjak s lássam az évfolyam társakat egy öröm. Könnyebbek a vizsgák is így sokkal. Nagyon jó lenne ha meg egy évet maradna az online legalább.
2021. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem csak az utolsó félévem volt tavaly online, de már csak szakdogám volt, illetve záróvizsgák (írásbeli, szóbali) plusz védés. Nekem ez így bejött.

Viszont, az én szakomon, még jóval a járvány előtt elkezdték felvenni az előadások egy részét, így ezekre én nem jártam be. Sőt, sokszor jobb is volt az előadó a videókon. Ezen kívül online fent lévő példákból tanultam. Kellett, hogy egymagam végigrágjam magam rajtuk, akár többször is. Azok a tárgyak, amiket így csináltam jobban is sikerültek. Ez amolyan fél-online oktatás volt. Valószínűleg azokat a tárgyakat is megnéztem volna, ha felveszik őket, amikből csak diák voltak, és soha nem mentem be rájuk (kötválok). Viszont, fontos különbség, hogy a zh-k és vizsgák nem online voltak. A jelenlegi rendszernek ez az achilleszina, ugyanis írásbelit nehéz úgy megoldani, hogy ne csalják szét a hallgatók.

Szóval én örülnék, ha lehetne választani, de az írásbelikre legyen kötelező bemenni.

2021. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért lett lepontozva a válaszom, de köszi...
2021. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én mindenkit felpontoztam, jó làtni ,hogy mások is hasonlóan gondolkoznak :)
2021. márc. 6. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!