Mik voltak vagy mik vannak betiltva az iskolában vagy az osztályban, amiket úgy éreztetek, hogy felesleges betiltani vagy nem értettétek, miért tiltották be őket?
Az emlegetett pisitilalmon kívül az órai kajálás tiltását tartom butaságnak. Rövid a szünet, nagy a tömeg, jó, ha tud reggelit venni az ember és visszaér, nem még nézze egy órán át a pad szélén...
Volt olyan tanárunk, aki azt mondta, hogy együnk, igyunk, amíg nem zavarja az órát és nem csámcsogjuk képen, nem érdekli. Érdekes módon nála sem volt rágcsálás mint a moziban, vagy nem is tudom, mitől félnek mások...
Mikor írni tanultunk, nem szabadott radírt használni. A tanár körbement a teremben és elvette minden gyerek radírját x hónapig, ameddig nem tudtunk írni. Nem értem, hogy akkor mi értelme volt ceruzát használni. Ha eleve tollal tanultunk volna írni, akkor esélyünk sem lett volna kiradírozni.
A hegyezés is be volt tiltva (nem csak órán, hanem szünetekben is) és a rotringceruza használata is. Vagy tartott magánál az ember egy rakás előre kihegyezett grafitceruzát, vagy sz#pott egész nap onnantól, hogy elkopott a hegye.
Magyarórákon nem szabadott télen pólóban ülni akkor sem, ha 1000 fokra fel volt fűtve a terem pusztán azért, mert a tanárnő fázott. Ha valakinél nem volt pulóver, akkor elküldte a ruhatárba a télikabátjáért és abban kellett végigülnie az órát.
Sok esetben az órán evést megértem, hogy tiltják.
Azon kívül, hogy van, aki ugyanúgy éhes, de ő nem jutott el a büfébe vagy a tanár nem tudta szünetben a kétezer dolga mellett megenni a szendvicsét - és ugyebár az éhes gyereket, tanárt zavarhatja egy érkező diák látványa,
1. A töri és az ahhoz hasonló órák, ahol a tanár beszél és a gyerekek csendben figyelnek eléggé zavaró a papír vagy az alufólia zörgése, a ropogás, a csámcsogás, stb. (Van, aki tud csendben enni, de van, aki nem, pl egy alufóliába csomagolt szendvicset is nehéz úgy kicsomagolni, hogy ne csapj vele zajt)
2. Ha eszel, már iszol is, annak is van hangja, hogy a kulaccsal vagy az üveg kupakjával zörögsz, kinyitsz egy szénsavas üdítőitalt
***
Ezekkel inkább a gond, hogy elterelik a diákok figyelmét. A diákok odanéznek, ahonnan zajt hallanak, a tanárt meg zavarja, hogy a diákok nem figyelnek rá.
***
3. A kémia, fizika, talán még a biológia termekben azt is megtiltják, hogy kitedd a kajád, mert bármilyen anyag rákerülhet az asztalról a kajára, ami az emberi szervezetben kárt tehet.
4. Nyelvi órán, ahol aktívan részt vesznek a gyerekek is, nem előnyös, hogy a tanár nem tudja felszólítani a gyereket, mert tele van a tanuló szája.
Az énekórán hasonlóképp nem tud aktívan részt venni az órán, ha eszik.
5. Rajzon meg nehezebben dolgozik a gyerek, aki közben eszik.
___
Nálunk matematika órán engedték az evést, ivást, mert ott úgyis volt egy alapzaj, amíg feladatokat oldottunk meg, a tanár meg jófej volt, általában elengedte a büfébe azt, aki éhes volt. :)
A régi sulimban az angol tanárnő megengedte, hogy kimenjünk óráról és együnk, ha nem tudtunk szünetben enni, de ezt beszüntette, vakamit mondott, ha jól emlékszem, a vezetőség miatt tett így és azt mondta, csak az mehet ki enni, aki papírt tud nemutatni, hogy neki muszáj bekapnia pár falatot.
Körömfestés, hajfestés.
Sose értettem, hogy mi köze van bárkinek is ahhoz, hogy milyen SZÍNŰ valamim.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!