Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkára jelentkeztem de csak...

Munkára jelentkeztem de csak holnap amikor a próba munkát kezdem mondják meg a feltételeket? Ez így elfogadható?

Figyelt kérdés
Dolgozik ott egy rokonom is aki jóban van a főnökökkel valószínűleg gondolják, hogy ő már leadta a drótot a feltételekről.Azt mondták holnap kapok kulcsot meg akkor megbeszéljük a feltételeket is.Más helyeken eddig azonnal megmondták a feltételeket és kicsit furcsállom,miért nem mondott semmit az órabérről,úti költségről...Lehet már nagyon bizalmatlan vagyok,mert estem pofára mostanában és nem tudok a munkaadókban megbízni.

2019. jún. 10. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyiban maradtunk menjek két hét próba munkára és akkor eldöntöm tetszik-e, megtalálom-e magam benne,menni fog-e a munka.Fizeti a két hetet is.
2019. jún. 10. 16:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első nap odamész, akkor a munka tv könyve alapján minden szükséges információt meg kell kapnod. Ha nem tetszik egyszerűen olajralépsz, alá sem írod a munkaszerződést.


De a helyedben optimista lennék, mert nekem ez amolyan csókos állásnak tűnik...

2019. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen,igazad van a szerződést is alá kell írni és akkor megtudom az órabért is.

Mit értesz a"csókos2 álláson?

2019. jún. 10. 16:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Korrektnek tűnik,sztm holnap megtudsz mindent,ha odamész.Egy próbát megér.
2019. jún. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az Munka Törvénykönyve nem ismer olyant, hogy próba munka, ezért van a próbaidő. A foglalkoztatónak az első naptól bejelentési közelezettsége van.
2019. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy csak most válaszolok. Csókos állás alatt annyit értettem, hogy neked az idézett rokon jót akar, jóban van a főnökkel, így már szerintem előkészítette a terepet neked, hogy jó helyed legyen, ha nem is egetverően magas, de tisztességes bérért. És amit írtam, semmi pejoratív felhang nincs. 2019. van, a vadkapitalizmus így működik. Ezt el kell fogadnunk...
2019. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként #5-nek teljesen igaza van. Munkaszerződés esetén pusztán logikailag sem lenne semmi értelme a "próbamunkának", ugyanis a próbaidőn belül a munkadó, és a munkáltató is jogosult indoklás nélkül, azonnalli hatállyal felmondani. Amúgy remélem jól sikerültek a dolgaid, tetszik az új munkahely!
2019. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,megteszi nem rossz a kereset.A főnök, főnöknő kedvel,igyekszem rendesen elvégezni a feladataimat.A kollektíva borzalmas, de kezdek hozzájuk szokni.
2019. júl. 25. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A kollektíva sajnos sok helyen borzalmas...


Nálam speciel egyáltalán nem az, mivel nincs is. Ugyanis egyéni vállalkozóként dolgozom, egyedül. Nálam viszont az ügyfélkör borzalmas időnként.

2019. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!