Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kerültetek már kellemetlen...

Kerültetek már kellemetlen helyzetbe kollégákkal/volt kollégákkal mert nem megfelelő dolgot mondtatok?

Figyelt kérdés
Velem néha előfordul, hogy nem gondolom meg a mondandómat és kellemetlen szitukban találom magam. Akár évek múlva 1-1 elejtett félmondat és kész a baj.. Más is járt így... amolyan fejcsapkodós "úristen, hogy mondhattam ezt? Vagy miért" jellegű dolgok.

2019. máj. 4. 19:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Mittudomén kikotyogom, hogy anno mindig félórával hamarabb hazamentem, meg ilyesmik... és a volt kollégák nyilván rosszallóan néznek, nekem fel sem tűnik, de utólag leesik, hogy f_szságokat kotyogtam megint.
2019. máj. 4. 19:06
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nekem van ilyen kolléganőm. Átalag 5 munkanapból 4x bal lábbal kel és haza tudja vágni reggel 8-kor a napot a beszólásaival. Ilyenkor fülhallgatóval zenét hallgatunk és úgy dolgozunk. Ki lehet bírni, de el kell engedni a miérteket, különben belebolondul az ember. Kitartás!
2019. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Fú én múltkor nagyon beégettem magamat, mikor volt az a Voksán Virágos cikk. Jön nevetve az egyik kolléga, felolvasta a cikket, hogy: "Virág szerint Argentína a legesélyesebb a foci EB megnyerésére." Nézek rá, mondom ebben most mi a vicces? Hirtelen nem esett le, hogy az EB=európa bajnokság, ahol nyilvánvalóan Argentína nem vesz részt. Illetve annyira értek a focihoz, hogy kb tudom, egy labda után rohangálnak, így azt hittem azon kell nevetni, hogy Argentína egy béna csapat és max utolsó lehet egy versenyen. Na neki ennyi kellett, rögtön viccesebb sztori lett és butább lettem Virágnál, holott bár lehet pl. Afrika országait nem tudnám hibátlanul felsorolni, de az európaiak még mennek. Neki magyarázhattam.. ezek után megfogadtam, ha ilyen eset lesz és elsőre nem esik le, akkor sem szólalok meg, csak nevetek.


Illetve ami hasonlóbb a te esetedhez, nem régen megkérdezte egy kollégám, hogy a mi osztályunkon is olyan sok munka van, mint náluk? Erre kapásból rávágtam, hogy á dehogy, a közvetlen kolléganőm reggelente egy órás kávészünettel kezd, és délben sem veti meg a hosszabb ebédet. Na az utolsó szónál jutott eszembe, hogy ezt most minek kellett, ha visszajut a fülébe úgy megbánom, hogy csomagolhatok. Egyébként tényleg nem rosszindulatúan mondtam, egyszerűen kiszaladt a számon.

2019. máj. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 igen, ilyesmikről beszélek én is. Vagy elkotyogom, hogy valaki hazaviszi a céges fénymásolópapírt, vagy mittudomén, teljesen akaratomon kívül sodrok bajba másokat és magamat is, utólag meg nézek, hogy hogy lehettem ilyen marha megint. Alapból túl őszinte vagyok, és sajnos kiszaladnak a számon dolgok amiket nem gondolok át eléggé, és nem biztos, hogy a hallgató fél is jóhiszeműen fogadja. Lassan már megszólalni is félek, nehogy valami bajos szitu alakuljon ki.
2019. máj. 5. 19:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel csak annyit tehetsz, hogy nem kotyogsz semmit másokról. Se jót, se rosszat. Mert csak azt éred el, hogy egy idő után senki nem fog benned megbízni, és titkolnak majd előled mindent.
2019. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!