Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki 3 műszakban dolgozik,...

Aki 3 műszakban dolgozik, miért fekszik le munkavégzés után? Nem olyankor kellene szabadidőt tartani?

Figyelt kérdés

Persze nekem más, mert se gyerekem, se párom nincsen. De én sosem bírtam azt, hogy délutános vagy éjjeles után hazaérek és bedőlök az ágyba, majd mikor felébredek van 6-7 óra szabadidőm amíg munkába kell készülődni és indulni. Egyszerűen ezeket az órákat nem tudom szabadidőnek érezni, hiszen ott lebeg a gondolat hogy még el kell indulni dolgozni. Nem tudok programot szervezni, mert jól sem érzem magam csak az órát figyelem, nem tudok meginni egy pohár bort, nem merek megenni egy nehéz fűszeres ételt, minden gondolatom csak a mindjárt eljövő munkán forog. A másik hogy azt is utálom, hogy mondjuk éjjeles héten hajnali 4 kor, már legalább 14 órája ébren vagyok, ilyenkor a szervezetem már a pihenésre, szabadidőre gondol, nem a munkára koncentrálásra. A munkatársaim közül szinte mindenki így él, és meg is látszik szegényeken, az utolsó munkaórákat délutános és éjjeles műszakban már csak kávéval élik túl, és úgy vonszolják magukat haza aludni. Én fordítva csinálom az egészet. Délelőttösként végzek kettőkor és ugye ott van még 6-7 óra szabadidő lefekvésig. Délutánosként ugyanígy teszek, este tízkor végzek, és hajnali 4-fél 5 ig szabadidőt tartok, majd elmegyek aludni. Éjjelesként reggel 6-tól délután fél 1 ig tartok szabadidőt, majd lefekszem és este munkakezdés elött kelek. Így a napi szabadidőm mindig megvan, bármit csinálhatok, nem a munka lebeg a szemem előtt. Persze délutános után nincs hova menni éjszaka, ilyenkor itthon töltöm az időt, filmezek, netezek, főzök, takarítok amit halkan lehet, a bevásárlást meg direkt hétvégén intézem.

Tudom hogy ahol gyerek van, vagy normál munkaidőben dolgozó pár, ott muszáj így időzíteni az alvást, hogy lássák egymást legalább egy kicsit. De nekem a szintén egyedülálló munkatársaim is így csinálják, mintha ez valamiféle szabály lenne amit követni kell. Vagy tényleg én vagyok fura?


2019. márc. 26. 13:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

Sokan hozzászoktak esetleg fiatalként ahhoz, hogy tartanak ebéd utáni sziesztát. Főleg azoknál az embereknél tapasztaltam ezt, ahol szokás volt anno a családban, a pontban délbeni étkezés, 3 fogással. Én sosem szerettem délután ledőlni, mert ha nagyritkán sikerült is elaludnom, amikor felkeltem olyan voltam mint a mosottsz@r. Az is lehet, hogy van aki fél belekezdeni vmibe, bár fáradt, de mégse tudja abbahagyni, és átcsúszik az alvásidejébe. Sokan alvászavarral is küzdenek, szval jobb nem kivárniuk a holtponton való átesést.


Egyik barátnőm reggeles után (5:30-14:00) ahogy hazaért, ment és ledőlt/aludt. Volt, hogy csak 1-2 órát, de általában 6-ig, ha meg mélyebben elaludt, akkor 8-ig. Ha korán felébredt, utána elment biciglizni, heti 2x meg járt edzésre, de ezen kívül túl sok mindent nem tudott csinálni, max a mosást berakni. Viszont, ha nem dőlt le, akkor még ennyit se tudott csinálni. A délutánost nem szereti, de általában hajnali 1-ig fent van. Korán szokott kelni, általában 8-kor, és akkor bejön a városba ügyet intézni, vagy főz/takarít otthon.


Én éjjeli bagoly vagyok, mindig is jobban szerettem későn fent lenni. 13-kor indulok el, 22:30-ra érek haza. Akkor kedvtől függően elmosogatok, rendet rakok a konyhában, mikor még vacsiztam, akkor azt elkészítettem. Utána zuhany, de ha nincs kosszal járó tennivalóm, akkor egyből hauatérés után. Aztán locsolok, összerakom a ruháimat, bent pakolok, beszélgetek párommal vagy az említett bnőmmel, aztán leülök játszani konzollal vagy tv-ni. Az előző napi alvásom minőségétől függően van, hogy 1-kor már lefekszek, de van, hogy 3:30 vagy 4. A lényeg az mostanság, hogy világosodás előtt ágyban legyek, mert nem tudom természetes fényben elaludni. 10 órára van beállítva ébresztő. Ha nagyon sz@r a kedvem, általában mindenek felett az alvást választom, szval van, hogy 10 órát képes vagyok aludni, és később is kelek, de ez ritkán fordul elő. Ilyenkor szépen lassan elkészülődök, magamhoz térek, készülök az ebédhez, kimegyek a macskákhoz. Ha kell vmi a boltból, akkor előbb elindulok, és úgy megveszem ami kell, ha kell, akkor napokra elosztom, hogy mikor mit, és így eltelik az általad említett "fuszzrált" időszak.


A délelőttös műszak számomra egy kínszenvedés. 3:50-kor kelek, 4:30-ig mint zombiként reggelizek, vagy csak nézek ki a fejemből, aztán elkezdek készülödni. 5-kor indulok. 14 után meg amit nem tudtam esetlegesen délutánosban elintézni, akkor azt megcsinálom. Van amikor átjön bnőm, de van, hogy együtt megyünk nagybevásárlásra (havi 1 alkalom). A legtöbbször 14:30ra otthon vagyok, aztán átmegyek szüleimhez, eszek, és kb. ennyi is volt az energiám. 6-ra már halott vagyok, viszont nagyon hozzászoktam az késői fentléthez, ezért képtelen vagyok 22 előtt elaludni, főleg az első 2 nap. Sokszor van, hogy vasárnapról hétfőre virrasztok, aztán hétfőn meg azért nem tudok elaludni mert átestem a hoktpontomon. Csütörtökön este jön el az a pont, hogy totál kimerülten sikerül előbb elaludjak. Volt olyan munkahetem, hogy összesen 5 órát aludtam, már durva hallucinációim voltak. Aztán a hétvégék is mennek a levesbe, mert képes vagyok 12 órát (vagy többet) simán aludni.

A ház ilyenkor katasztrófálisan néz ki, áll a kosz, kupis. Ezért számomra a délutános sokkal vonzóbb, akkor egészen produktív vagyok, a ház is képes akkor szinte patyolat tiszta lenni. Viszont a báratimmal nem tudzom ilyenkor találkozni, max délelőtt, de az nagyon rossz...

2019. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
amunkát nem kell stresszként megélni csinálni kell és kész. az utolsó órig amíg nem inulsz kb a jelenre kell koncentrálni. és a munkahelyre se mikor lesz már vége mentalitással kell menni hanem csinálni a dolgod 6-8-12 órában. Lehet lázadni az idő ellen de nem érdemes magaddal tolsz ki.
2019. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!