Aki 3 műszakban dolgozik, miért fekszik le munkavégzés után? Nem olyankor kellene szabadidőt tartani?
Persze nekem más, mert se gyerekem, se párom nincsen. De én sosem bírtam azt, hogy délutános vagy éjjeles után hazaérek és bedőlök az ágyba, majd mikor felébredek van 6-7 óra szabadidőm amíg munkába kell készülődni és indulni. Egyszerűen ezeket az órákat nem tudom szabadidőnek érezni, hiszen ott lebeg a gondolat hogy még el kell indulni dolgozni. Nem tudok programot szervezni, mert jól sem érzem magam csak az órát figyelem, nem tudok meginni egy pohár bort, nem merek megenni egy nehéz fűszeres ételt, minden gondolatom csak a mindjárt eljövő munkán forog. A másik hogy azt is utálom, hogy mondjuk éjjeles héten hajnali 4 kor, már legalább 14 órája ébren vagyok, ilyenkor a szervezetem már a pihenésre, szabadidőre gondol, nem a munkára koncentrálásra. A munkatársaim közül szinte mindenki így él, és meg is látszik szegényeken, az utolsó munkaórákat délutános és éjjeles műszakban már csak kávéval élik túl, és úgy vonszolják magukat haza aludni. Én fordítva csinálom az egészet. Délelőttösként végzek kettőkor és ugye ott van még 6-7 óra szabadidő lefekvésig. Délutánosként ugyanígy teszek, este tízkor végzek, és hajnali 4-fél 5 ig szabadidőt tartok, majd elmegyek aludni. Éjjelesként reggel 6-tól délután fél 1 ig tartok szabadidőt, majd lefekszem és este munkakezdés elött kelek. Így a napi szabadidőm mindig megvan, bármit csinálhatok, nem a munka lebeg a szemem előtt. Persze délutános után nincs hova menni éjszaka, ilyenkor itthon töltöm az időt, filmezek, netezek, főzök, takarítok amit halkan lehet, a bevásárlást meg direkt hétvégén intézem.
Tudom hogy ahol gyerek van, vagy normál munkaidőben dolgozó pár, ott muszáj így időzíteni az alvást, hogy lássák egymást legalább egy kicsit. De nekem a szintén egyedülálló munkatársaim is így csinálják, mintha ez valamiféle szabály lenne amit követni kell. Vagy tényleg én vagyok fura?
1: Azért abban van valami, hogy más úgy végezni bármiféle szabadidős tevékenységet, hogy közte meg a munkakezdés között még van egy többórás alvás, és más úgy, hogy benned van a tudat, hogy nemsokára indulni kell dolgozni.
2: Aki akar, az át tud állni. Én is gondolkodom rajta, csakhát nekem sokkal összevisszább, a szabadnapjaim se mindig hétvégén vannak.
Talán mert álmosak és elfáradtak a munkában.
Vécére elmehetnek azért a munka után, vagy annak is meghatároznád az időpontjait?
Tényleg a fáradtság okozza, hogy azonnal menni kell aludni, ahogy átlépi a küszöböt, illetve, hogy ők így szoktak rá a háromműszakra.
Amikor még nem voltam fix műszakban, hanem 24/7, akkor pl én éjszakai műszak után nem estem be az ágyba azonnal.
Ugyanúgy, ha valaki este hétkor végez melóhelyen, hazaér nyolcra, nem fekszik le rögtön, én is így voltam vele, ha reggel hétkor végeztem - hataértem reggel nyolcra és kb csak délelőtt 10-kor feküdtem le. Addig vagy elintéztem valamit vagy filmeztem, cigiztem. Így pl nem volt az, hogy délután egykor már kukorékoltam volna. Felkeltem pl 16:00-17:00-18:00 fele, elkészültem és még volt időm ezt-azt elintézni vagy, ha úgy alakult, akkor találkozni gyorsan valakivel.
A délutános műszakoknál se beestem az ágyba ahogy hazaértem, hanem pár órát még ébren voltam (megnéztem egy filmet, dohányoztam, stb).
Mondjuk ébredés után én sem gurítottam le egy korsó sört vagy ettem meg egy nehezebb kaját, stb. - De az előnye az volt, hogy el tudtam intézni azt, amit hétvégente nem lehet munkábamenet előtt.
Amúgy fix műszakban vagyok már, de munka után nem igazán mászkálok el. Általában ezek hétvégére maradnak. Amint végzek a munkában hétköznap, elindulok hazafele, általában sétálok kicsit az elején, aztán tömegközlekedek, ha kell bolt, egyéb teendők, aztán este 10-kor alvás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!