Mi az értelme a reggeltől estig tartó munkának?
Hát napi 9 ( tény, jobb esetben 8,5) óra szerintem is baromi sok.
Mellette ott az utazás, a házimunka, valami elintéznivaló mindig akad (nem teljes körű példák: barkácsbolt, szerelő, óraleolvasó, hivatalos ügyek, ilyen-olyan orvos). Mellett valakinek vagy másodállása van, vagy tanul (másoddiploma, eddigieket kiegészítő OKJ, nyelv, átképzés), vagy beteg embert lát el, vagy gyereket nevel, vagy költözik.... Úgy érzékelem, a környezetemben minden embernek van valami aktuális feladata, ami miatt nem pihenni megy haza.
Nekem álmom, hogy 6 órában dolgozhassak vagy esetleg 4, gyerek mellett egyáltalán nem, vagy 4.
Ne kelljen rohanni, ne fussom a lakás, hadd főzzek én, legyen idő a gyerekekre, férjre, de magamra is.
Mert az emberek 90%a elvezi hogy robot modjara el, rohan mindenhova.
Kell a nagyobb haz nagyobb auto massal a mai vilagban nem tudnak villogni.
Kinyaljak masoket a munkajukkal, akik pedig nem hajlandoak rohanni a tobbiekkel kinezik megprobaljak lehuzni.
Sajnos foleg magyarorszagon ez a helyzet. Meg az olyan teruleteken ahol erezheto a munkaerohiany vonakodnak reszmunkaidoben foglalkoztatni embereket. Semmi nem szamit csak a haszon.
Akinek nincs senkije, az szokott elsősorban a munkájába temetkezni. Érdekesség, hogy ez sok esetben igaz visszafelé is: ha a munkádba temetkezel, idővel magányossá válsz.
Időtöltés, pénzkereseti lehetőség, bizonyítási vágy és hasonlók vezérlik a megszállottakat. Nálam sem számít a munkahelyen eltöltött idő, ha egy értelmesnek hitt feladat megoldásába feledkezem - és én a rosszabbik fajta vagyok, mert én túlóra pénzt sem várok ezért, sokkal fontosabb számomra, hogy nyugodtan alszom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!