Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális elvárás egy programozót...

Reális elvárás egy programozótól, hogy beérjen 10-ig?

Figyelt kérdés

Egy teljesállású programozóról van szó. Rugalmas munkaidőben dolgozunk, a törzsidő 10-től 16-ig tart. Ezt mi úgy értelmezzük, hogy a törzsidő alatt alapértelmezetten itt kell lenni, de ha valaki értelmes indokkal előre szól, hogy valamiért ettől eltérne, azon sem problémázunk. Havi átlagban legyen meg a heti 40 óra.


Ezek irreális elvárások ma egy programozótól?


Egyik kollégánkkal nem tudunk mit kezdeni, aki (többszöri kérés ellenére) nem képes 10-ig beérni sosem, és szinte sosincs meg a heti 40 órája sem. Így nem meglepő módon a feladataival is elmarad, saját bevallása szerint is lassabban teljesít, mint kéne.


A munka összetett jellege, és a kolléga betanulóssága miatt home office jogosultságot egyelőre nem szerettünk volna neki adni, mert korábbi tapasztalatokból kiindulva félünk tőle, hogy így még a jelenleginél is kevesebb munka készülne el, viszont minden napra beírna 8 órát, aminek a valóságtartalmát nem tudjuk ellenőrizni. Ha már megbíznánk egymásban, akkor természetesen kaphatna.


A kérdés azért merült fel bennem, mert nem ő az első, akivel ilyen problémák vannak, és lassan kezdjük megkérdőjelezni, hogy mi vagyunk hülyék, vagy ez most mi.


2019. jan. 15. 14:29
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha le van írva feketén-fehéren a munkaidő, akkor nincs semmi hazugság, én legalábbis ilyen szerződést írtam alá, távmunkában is, és főállásban is. Elolvastam, és aláírtam, tudtam, mit vállalok. Nézd meg a saját szerződésedet, mi szerepel benne. Ha valaki elvállal egy munkát a szerződésben foglalt feltételekkel, akkor a szerződésben leírtakat vállalja, ha nem tetszik, akkor meg fel lehet mondani, a próbaidő pont jó arra, hogy kiderüljön, hogy mennyire feleltek meg egymásnak az interjúhoz képest a gyakorlatban, és még bármelyik fél visszatáncolhat. Én el szoktam olvasni a szerződést, amit aláírok. Te nem? Te itt csak hisztizel, már ne is haragudj. Lehet, hogy pont rólad szól a kérdés?

Itt aláírtak egy munkaszerződést, ennek ki kell térnie a munkaidőre is, részletesen, amennyire csak lehet, pontosan, és azt mindkét félnek be kell tartania mindaddig, amíg nincs írásos módosítás arra vonatkozólag. Ha ez hiányzik, akkor hiányos a szerződés, és ezt jelezni kell, vagy ha e tekintetben nem megfelelő a hozzáállás, akkor le kell lépni, amint lehet. Írtam már alá néhány munkaszerződést.

2019. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
54%

"2 órával lehet játszani a 8-ból. Ezt te rugalmasnak hívod. Ez a te véleményed. Értem."


Akkor ezt hívják fixnek? Értem. Vagyis nem, mert az az, amikor fixen 8-ra megyek és 16:30-kor távozom. Amiről te írsz, hogy ha akarod be se mész az már a rugalmason is túl mutat,talán kötetlen munkaidőnek hívják.


Egyébként nem csak két óra szabadon választható, mert van aki 6 előtt bent van, és van aki 19 után megy haza.


Jól hangzik egyébként, hogy egy nap alatt megoldottad egy egész csapat két heti munkáját csak hát na... Nem lehetett túl sok az a feladat akkor. Persze biztos ügyes vagy, de azért kicsit életszerűtlen, hogy két hétre szánnak egy feladatot több emberre de egy is meg tudja csinálni egy nap alatt. Illetve mivel sok túlóra volt, gyakorlatilag 2 embernap. Nagyon rosszul becsülte aki a feladatot kiadta.

2019. jan. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Egyébként én nagyon szívesen átfogalmaznám a kérdést.

Reális elvárás egy felnőtt embertől, hogy tartsa magát az általa aláírt szerződéshez?

2019. jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Ha csak írásban lehet módosítani, azaz a főnök nem enged el, ha sürgős dolgom van, akkor nem rugalmas.


Más az, hogy van 2-2 óra játék. A kezdéssel, meg más, hogy a teljes munkaidő rugalmas.


Az, hogy te félre magyarázod (szemezgetés), hogy mit hivok én fixnek, az érvelési hiba.

A fix az, amikor (másod)percre számolnak el. Volt ilyen melóm. 1 perc késés 1000 Ft napi bérből. De ott napi 40et kerestem. Így rendben.

Én ezt rugalmas kezdésnek hívom. Mert a munkaidő nagyobb része nem rugalmas.

Ezt persze én állás interjún szoktam rögzíteni.

És én a gerinces fajtát képviselem, aki a szóbeli szerződést is betartja. Neked csak az írás számít? Nem lehet adni a szavadra? Ez munkáltató esetén megint fekete pont.


Értem, hogy neked az számít rugalmasnak, hogy onnan számolják a munkaidőt, amikor beérsz. Nekem nem. Ezért találta ki az ember a kommunikációt, hogy ezeket pontosítani lehessen. És akkor elkerülhető a félreértés.


Ha te valamit elvársz és a dolgozó nem teljesíti, ha valóban rugalmas vagy, megbeszélitek. Ha nem, akkor kidobod. Mindkettő tiszta. Csak a második esetben nem bevezheted magad rugalmasnak. Ez.


Az, hogy irreális elvárásokat írnak a szerződésben, általános. És mivel az 5 multináci, akikkel dolgom volt, mind azt mondta, hogy direkt lőnek felé és 30-50% nekik már megfelelő, így ez a stratégia pont az ellenkezőjét jelenti, mint amit ti írtok. És ha van egy ilyen trend, akkor máshol, ahol nem így játszanak, ott is megjelenik.

2019. jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Te hülye vagy. :-D Én már csak röhögök rajtad, örülj, ha van munkád ilyen mentalitással. Olyan vagy, mint a nagyanyám, de ő legalább már elmúlt 80 éves. :-) Azért arra kíváncsi lennék, hogy a főnököddel szemben is ki mersz-e állni, vagy csak itt ekkora a mellényed. :-) Na, szép napot, én befejeztem.

A kérdezőnek meg azt mondom, hogy ha a szerződésben pontosan le van írva a munkarend, és azt írta alá mindkét fél, ahhoz tartani kell magukat (természetesen alkalmanként ettől el lehet térni, de azért ne legyen rendszeres), és igenis reális elvárás, hogy egy felnőtt ember tartsa magát ahhoz, amit aláírt. Módosítani meg lehet, ha úgy látják jónak, hogy a módosítás megoldhatja a problémát, esetleg ki lehet próbálni a távmunkát, de ha a munka akkor sem lesz elvégezve, akkor viszont lapátra kell tenni a kollégát, mert senkinek nem éri meg el nem végzett munkáért fizetni.

2019. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom figyelmetekbe a Motiváció 3.0 c. könyvet. Annak is a 4.fejezetét.

Főleg azoknak, akik vezetői feladatokkal is foglalkoznak.

2019. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Alaposan körbejártátok, hogy mennyire helytálló a "rugalmas" megnevezés. :) Nekünk aztán teljesen mindegy, hogy hogyan hívjuk, egyelőre nekünk ez vált be, és mindenki számára egyértelmű, aki hozzánk jön, hogy ezek a megbeszélt szabályok. Átverve senki nem érezheti magát. Ha ezt negyedrugalmasnak hívjuk, akkor annak, szerintem teljesen mindegy.


Ezt a Motiváció 3.0-t megnézem, köszi.

2019. jan. 21. 13:40
 38/40 anonim ***** válasza:

Szerinted "mindegy".

Szerinted "mindenki megérti".

Mégis "nem az első, akivel ilyen problémák vannak."

Ez önellentmondásos :)


Azért lehülyézni valakit, mert nem értesz vele egyet - érdekes, de semmi képen nem egy érett gondolkodás.

2019. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

71-eske, te szerintem csak kötekedni jársz ide. Próbáljuk azért összefoglalni a lényeget, jó?

Volt itt egy szerződés, egy megállapodás, amint mindkét fél aláírt. Felnőtt emberek, cselekvőképes, döntésképes emberek. Nem volt senki átverve, világos? Max. a munkáltató, mert ők sem lógni vettek fel embert, aztán mit kaptak? Lehet nyitni, lehet módosítani, lehet bármit jobbítani, ezt a kérdezőék megpróbálhatják, de a lényeget nem fogtad fel, és makacskodsz, hogy átverték a dolgozót, meg hogy ez a munkarend nem az. Figyelj, ha pontosan rögzítve volt a szerződésben, hogy miről szól ez a munkarend, tehát nem annyi, hogy rugalmas, hanem leírva, hogy mettől meddig tart, mi a törzsidő, mi a peremidő, akkor szó sincs átverésről, akkor vagy cseszett a kedves kolléga elolvasni, amit aláírt, vagy szarik bele a munkába azon az alapon, hogy úgysem rúgják ki, mert valamiért nehezen találnak embert. Tehát ne haragudj, itt aki bárki bárkit átvert a munkaidővel, az az új kolléga, és nem a munkáltató. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne még rugalmasabbá tenni ezt a munkakört, meg még vonzóbbá, persze, hogy lehet.

2019. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Mint IT-s/programozó, valamint notórius késő és későn kelő mondom, hogy amit a kötekedő kolléga ír itt az az iskolapéldája annak amit az angol csak "pretentious bullshit-nek" hív.

"Én hétfőn 14 órát dolgozok, de kedden nem megyek be mert megjött a flow-m" Persze, ez remekül működik, ha egyedül szöszmötölsz valami kis projecten, de a legtöbb programozó csapatban dolgozik, és nem árt ha lehet veled beszélni, pláne ha valami probléma merül fel. Vagy ha van pár óra legalább minden nap amikorra ki lehet írni meetingeket, és számítani rá, hogy mindenki ott lesz akire szükség van...

Azon meg rugózni, hogy a törzsidős rendszer nem igazi rugalmas munkaidő, megint... Az emberek és cégek 99%-a annak hívja. Ha te nem, az egyéni szoc probléma. Ez megint a mindenki hülye csak én vagyok villamos szindróma.

2019. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!