Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi problémával kapcsol...

Munkahelyi problémával kapcsolatban érdekelne a véleményetek. Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Éjszaka dolgozom, kereskedelemben. A főnököm, kis túlzással a barátom -amolyan haveri kapcsolatban vagyunk-. Tudom, hogy nőként lelkisebb vagyok, de a következő dologgal kapcsolatban érdekelne, ti mit csinálnátok? (Főleg középkorú nők véleménye érdekel)


Szóval itt dolgozom már egy ideje. Viszont úgy érzem, testileg-lelkileg kikészít az éjszakai munka. Besokalltam, az embereket is megutáltam, kialvatlan vagyok, a súlyom is csak gyarapszik, pedig 12 órát hajtok/nap..


Úgy döntöttem, elég volt, váltok. Viszont ez nem olyan egyszerű.. ha jelzem, akár ma mondjuk, hogy felmondanék, szemrehányást kapnék, apró pszichikai támadásokat, zsarolást, lelki terrort. Sajnos szükség van a munkámra, váltótársat sem nagyon találnak mellém, így átlag 20*12 órát dolgozom havonta.. szó se róla, kivételezett helyzetben vagyok, ha pl. pénzre van szükségem, bármikor kapok, stb., de ugye a pénz nem minden.. Nehezen mondok a főnöknek nemet, de jelenleg úgy gondolom, várost is váltanék, így ezt kiküszöbölném.


Szóval, ha esetleg elmennék betegállományba, majd 2-3 hét után jelezném, hogy nem tudok/nem akarok visszamenni.. az nagyon aljas lenne? Így lenne kevesebb a sérülés és a főnök is rá lenne kényszerítve, hogy lépjen valamerre.. vagy ez nagyon nem korrekt?


Köszi a véleményeket!



2018. máj. 8. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt így nem tenném meg, főleg hogy írod, hogy baráti a kapcsolat a főnököddel. Eléggé kics*sznél velük, mivel írod, hogy még váltótársad sincs. Van 1hónapos felmondási idő (ebben nem vagyok pontosan biztos, hogy jogilag hogyan is fest ez, nekem mindig ez az 1hónap volt), ami pont arra szolgál, hogy tudják pótolni a helyed, felvegyenek valakit és elkezdődjön a betanulása. Én azt csinálnám, ha tényleg attól tartasz, hogy nem engednének el olyan könnyen, hogy elmennék betegállományba 1-2hétre, majd amikor visszamegyek dolgozni, megmondanám, hogy az orvosom azt javasolta, hogy az egészségi állapotomra való tekintettel váltsak munkát, mert kikészíti a szervezetem az éjszakázás. És ez még igaz is. Ha az embernek valami már az egészségére megy rá, azt gondolom senki semmilyen érvvel nem próbálhatja visszatartani, mert az egészség a legfontosabb
2018. máj. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt a felmondási időt kibírnám valahogy. Azt hiszem annyit még ki lehet, és ők is ki tudják találni addig, hogyan tovább, kit vegyenek fel a helyedre, stb
2018. máj. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mocskosul nagy kib..szás a többiekkel, ha valaki egyik napról a másikra felmond.


Én jártam így ifjú kollégával. Volt 1-2 hónapot. Mondták, hogy nyugodtan adjak neki feladatot, mert én projektet vittem éppen. Kértem küldjön ajánlatkéréseket, számoljon mennyiségeket, leültem, átbeszéltem hogy csinálja. Majd vagy 2 hétig minden nap azt láttam, hogy ott van előtte a terv, "nézegeti" de eredmény semmi.


Majd egy nap bejelentette, hogy felmondott, holnaptól kezd az új helyen.


Hát nem örültem neki. Egyrészt azt az elveszett 2 hetet nekem kellett ledolgozni néhány nap alatt ami érezhető volt a már futó projektemen is. És megnyertük a munkát, de nagyon hiányoztak azok a mennyiségek, amit az illető nem számolt át. Nem azt mondom, hogy az ő hibája minden, de érezhetően "bukás" lett anyagilag az a rész, amit rá bíztunk.


Alapból az ő levelezésébe én magam léptem be miután felmondott, és gyorsan átküldtem magamnak a projekttel kapcsolatos ajánlatkéréseket, hogy legalább az meg legyen, mert még azt sem tette meg.


Projektvezető kollégámnak/felettesemnek úgy szóltam, hogy X már nincs és úgy számoljon a dolgokkal. Nagyon örült neki, mert nála is ugyanaz a helyzet volt. Plusz volt olyan kisebb projekt amit el is engedtünk miatta, mert nem volt ember aki megcsinálja rá az ajánlatot.

2018. máj. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb ha személyesen elmondod neki mi a helyzet...ezzel a kiíratással csak húzod az időt, mert a felmondási idő ugye csak akkor kezdődik ha beadtad a felmondást (azt meg táppénzen nem lehet)


Egyrészt még az is lehet, hogy tudtok megoldást találni a problémára.


Másrészt így lenne esély a közös megegyezésre. Ha nincs még biztos új helyed neked sem mind1, hogy Felmondasz vagy közös megegyezéssel váltok el. (Ez utóbbi azért jobban néz ki álláskeresésnél, plusz én úgy tudom, hogy álláskeresési járulékot nem kérhetsz ha te mondasz fel)

Ráadásul közös megegyezésben akár más felmondási időt is választhattok, mint ami a törvénykönyvben elő van írva.)


Ha nem sikerül megegyezni még mindig felmondhatsz rendes felmondással, és akkor onnan indul a felmondási idő.


Javaslom, hogy a megbeszélésre vigyél egy közös megegyezéses formanyomtatványt és egy felmondásost is és meglátjátok melyik lesz használva.


Mondjuk azon azért nem tudom gondolkodtál e, hogy tudni fogsz e innen menni valahova. Nehogy úgy járj, hogy eljössz mert rosszul érzed magad, de utána meg nem találsz munkát. (vissza meg nem vesznek)

Mikor én rossz (és kérésre sem javuló) munkakörülmények miatt tudtam, hogy fel akarok mondani X helyen, vártam addig amíg már látszott egy másik lehetőség és csak akkor mondtam fel. (az új helyen megvárták a felmondási időt)

2018. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ma már nincs jelentősége a közös megegyezésnek, régen volt. Egyébként mindenképp beszélj a főnökkel, ha amúgy jóban vagytok, de ha nem bírod, és nem tudtok változtatni, akkor váltani kell. Ha már nem próbaidős vagy, akkor ha te mondasz fel (vagyis munkavállalói felmondás esetén), és nem rendkívüli felmondással (ahhoz eléggé súlyos indokok kellenek), akkor 1 hónap felmondási időd van. Ettől eltekinthetnek részben vagy teljesen is (nekem legutóbb megfeleztük, de igazából akár azonnal is tudtak volna nélkülözni, csak még volt egy kis idő, míg az új helyen kezdeni tudtam és addig is legalább csináltam valamit, nekik is jó volt így, meg nekem is), neked valószínűbb, hogy ki kell tölteni ilyen helyzetben, de az az egy hónap kibírható.
2018. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, lehet h az első válaszoló megoldása lesz az igazi. Sajnos a kereskedelemben az ilyen hangzatos kifejezések, mint: közös megegyezés, felmondási idő... számomra nem mérvadóak, hiszen akkor mindkét oldalról korrektségre volna szükség.. ünnepnap duplán fizetve nincs, cafetéria nincs, műszakpótlék nincs..


4 éve dolgozom itt, a főnököm is nő, az a tapasztalatom, hogy akkor hozza meg a nagy(obb) döntéseket, ha rá van kényszerítve.


Munkatársam nem igazán van, de van főnök, van helyettes, akik tudnák tolni az éjszakát, de egyiküknek kisgyerek, másikuk idősebb, emiatt komoly lelkifurdalásom van, ha pl. nemet mondok egy plusz műszak vállalására. 4 év alatt kétszer voltan beteg, (influenza, gyomorrontás) Egyik alkalommal sem tudtam otthon felgyógyulni, az érzelmi nyomás miatt, 2 nap után már dolgoztam. Ezért jár az agyam valami agresszor megoldáson (bokaficam, derékproblémák "hazugság")

2018. máj. 8. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes ilyeneken gondolkozni. MIndenkinek joga van saját magának eldönteni, hogy éppen mit csinál.
2018. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!