Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Biomérnök egészségvédelmi...

Biomérnök egészségvédelmi specializációval milyen munkakörökben dolgozhat?

Figyelt kérdés

Jelenleg biomérnök hallgató vagyok és kezdem elveszteni a motivációmat...

Nem szeretnék analitikai, meg hasonló munkát végezni, valahol olvastam, hogy orvosi műszerek gyártásával/fejlesztésével is foglalkozhat egy biomérnök, ez mennyire van így?

Milyen más munkakörökben van szükség még erre a végzettségre, ami kevésbé hasonlít az analitikára?



2018. máj. 7. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Klinikai laborokban, állami egészségügyi intézetekben, gyógyszeripari területeken helyezkedhetnek el.
2018. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de mit csinál ott?
2018. júl. 12. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
"Gyógyszeriparban antibiotikumokkal, hormonokkal, szteroidokkal kapcsolatos szerek előállítása, vakcinák, természetes hatóanyagok; szennyvíztisztítás, eleven iszap, vízminőség ellenőrzés, tárolók tervezése, kivitelezése; környezetre kevésbé káros műanyagok előállítása, a korábban forgalomban lévők, és az előállításuknak a modernizálása; élelmiszeriparban gyakorlatilag bármilyen területen, de ami jelentős: bor sör, mindenféle alkohol, sajtok...stb, ahol erjesztéses folyamatok kellenek (de mondom ezen kívül is igazából minden része... , élelmiszerek minőségének ellenőrzése, gyártásának felügyelete, modernizálása, élelmiszer technológia; biooldószerek előállítása, mindenféle enzimekkel kapcsolatos folyamatok, bioalapanyagok használatára áttervezése a különböző vegyipari üzemeknek, a technológiák környezetbarátabbá tételének kidolgozása, növényvédő/ rovarirtó / gombairtó...stb szerek; bioetanol, bioüzemanyag, biomassza felhasználás, mindenféle kutatóüzemek (egyetemeken, MTA-n, vagy egyéb kutatóintézetekben), mindenféle analitikai módszerek (bár ez inkább a vegyészek területe mélyebben, de azért itt is jelentős)...."
2018. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ergo köze nincs semmilyen orvosi műszerhez vagy ilyesmihez mi? Mert ilyet hablatyolt nekem valaki...

Nos hát én itt hagyom a pi**ába az egészet, nem igazán sikerült normálisan tájékoztatni, pedig rohadt nyílt napon meg minden sza**n voltam és volt pofájuk a "kiselőadásba" kvázi génsebészeti kutatást beletenni... Ilyen legalább van bios vegzettseggel, vagy ez egy rohadt nagy kamu volt?

Egyébként köszi!!! Csak kiakaszt, hogy nincs normális tájékoztatás, mert bevannak fo**a, hogy senkit nem érdekel vagy ott hagyják a pic*ába... csak így legalább elveszik a féléveimet is...

Na de mégegyszer köszi!! Csak a saját megnyugvásomra akadtam ki...

2018. júl. 13. 18:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Mehetsz róla egészségügyi mérnöki MSc-re, ha még nem hagytad ott... Mint amúgy bármelyik mérnöki szakról.

Olyan orvosi műszerekkel, gépekkel mint a lélegeztetőgépek például, kizárólag Ők foglalkoznak.

De ez egy nagyon nehéz szak, s bár nem hiszem, hogy nagyon sokan jelentkeznek, de évente kb. 30-an végzik el.


Akkor ott van még esetleg a molekularis bionika mérnöki, itt foglalkoznak művégtagokkal, de hsa ennyire nem tudsz tájékozódni, akkor igazából kizárt, hogy el tudod végezni.

Illetve ehhez kötelező az MSc, ha akarsz munkát valaha...

De az augmentációkkal való foglalkozás innen is csak a nagyon kiváltságos és önálló embereknek jut.

Azt ne várd, hogy majd egy alapképzésen komolyabban oktatnak génsebészetet...


A biomérnöki amúgy egy nagyon jó kis szak, remek lehetőségekkel, melyek az elkövetkezendő években még bővülni fognak.

2018. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudok az egeszsegugyi mscrol, az lett volna az alternativa, de az azért nem olyan, mint amiről én beszélek, nem veletlenul vikes szak és mondjuk, hogy közöm legyen hozzá le kell húznom egy olyan alapszakot, ami csak némi alapot ad hozzá, mert ez se karon belül van, villamosmernok meg nyilván nem leszek...

A bionika meg még annyira nem vonz, mert akkor mondjuk érettségi után azt választottam volna, az is tömény programozás inkább, meg még mondjuk robotika, maga az iskola se tetszett, a hallgato a tabletet se tudta bekapcsolni, egy végzett mernok pedig, akinek pedig "bemutatót" kellett volna tartania alig tudta osszeszedni a gondolatait, sőt a számítógépet se tudta kezelni, ilyen fogadtatás alapján elment a kedvem attól, hogy mit tud nyújtani maga az egyetem, azért nincs valami nagy múltja még ennek a kepzesnek itthon, sőt a pazmanynak úgy alapbol mérnöki területen...lehet csak ilyen evfolyamot fogtam ki vagy én nemtom, de nem jött szamitasba később soha többet, mint opció, egyszerűen nem volt szimpatikus az egész közeg.

A bme volt a legszinvonalasabb, csak kissé ködösnek tűnt a szak leírása és felsőbb évesek se tudtak mondani konkrétumot, mert csak akkor lehet jobban átlátni, ha lenyomtál pár évet már, vagy ha specializacion vagy akár, és nem véletlenül vannak kevesen biomernokin, nagyresze azért hagyja ott, mert semmi köze, ahhoz amire szamitott az általános tajekoztatas alapján. Nem egy ember mondja, hogy ez azért elég nagy csapás, mikor rájössz, hogy az ugyan nincs amiért te idejottel...

Még milyen tájékozódásra gondoltál? Ha esetleg tudsz valami forrást, ahol beleláthatok jobban és nem kell annyit kutatni utána, akkor kíváncsi lennék rá.

2018. szept. 14. 00:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!