Depressziós vagyok a kollégák kavarasa miatt, hogyan lehet ebből kijönni?
Konkrétan mi a probléma, van alapja?
Válts munkahelyet.
Komoly a probléma, csak azért mert éjjel 1:34-kor írtad ki a kérdést.
A főnököt nem érdekli csak a munka legyen meg. Én is kénytelen voltam panaszt tenni a volt főnökömnek a volt kolléganőm viselkedése miatt. A főnök válasza: "nem tudtok együtt dolgozni, akkor fegyelmit fogok adni! Neki is, meg neked is!" Sikerült megoldani, angolosan távoztam a munkahelyről. A legnagyobb hajtás kellős közepén.
a depresszió egy elég konkért betegség, nem csak múló hangulat - persze sokan ilyesmire is használják, de a házi pátyolgatás és fórumozás helyett mindenképp érdemes vele szakemberhez fordulni, hogy segítsen kiutat keresni belőle, mert ha benne ragadsz, évekre, vagy évtizedekre is megkeserítheti az életed és egy rakás fontos lehetőségtől eleshetsz miatta. mindenképp keress rá megoldást és hozd rendbe az életed. nem érdemes depresszióban élni. keress kiutat és mindent tegyél meg érte, hogy boldogan, kellemes életet élj!
ennyi infó alapján nem lehet sok érdemi tanácsot adni. nem tudunk semmit a munkádról sem, a kollégáidról sem, a kavarásukról sem, milyen a viszonyod a főnökökkel, ők milyen emberek, hogyan viszonyulnak hozzád, a helyzethez és az ilyen problémákhoz, meg arról sem, hogy te pontosan mit nevezel depressziónak és hogy ezek milyen összefüggésben vannak egymással, mi volt előbb a depresszió, vagy a konfliktus.
persze nem is érdemes minden részletet kiteregetned a netre, fordulj inkább szakemberhez, akivel végigveszitek, hogy mi hogyan történt, mi hogyan hat rád és mivel mit lehet kezdeni.
a legtöbb konfliktus helyzet kezelésében az asszertív, erőszakmentes kommunikáció a legjobb megoldás. olvass utána! elég komoly szakirodalma van, nagyon konkrét módszerekkel és technikákkal, amikkel rendkívül nehéz helyzetek is megoldhatóak.
de azért a kognitív torzításoknak is érdemes utánaolvasnod, mert különösen, ha ennyire negatív hangulatban van az ember, akkor a hangulata nagyon könnyen befolyásolhatja az értékítéletét és sokkal súlyosabbnak, vagy akár teljesen másról szólónak is értékelhet dolgokat, amiket más hangulatban teljesen máshogyan kezelne. társas kapcsolatokban pedig ezek a félreértelmezések nagyon könnyen eszkalálódhatnak. pl. egy jó, segítő szándékú észrevételt, tanácsot is nagyon könnyen kritikának hihet az ember és ha rosszul reagál rá, akkor az utána elég könnyen negatív spirálba kerülhet és akár beláthatatlan következményei is lehetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!