Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amerikába nehéz kijutni...

Amerikába nehéz kijutni informatikusként (programozó, szoftverfejlesztőként) Magyarországról?

Figyelt kérdés
Fontolgatom a külföldi munkavállalást, és gondolkozom Amerikán is a jövőben. Most szervem az első diplomámat, és később programozóként, fejlesztőként szeretnék dolgozni. Bár ez még a jövő zenéje, de lehet hogy kiköltözök. Milyen esélyek vannak a kijutásra? Zöld kártyát nehéz szerezni? Ha van egy fix munkaadód, akkor ő elintézi? Hogy működik ez?

2018. jan. 2. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Amerikába nagyon nehéz kijutni, az állampolgárságot meg kb lehetetlen megszerezni. Direkt akadékoskodnak. Amúgy is amerika sehol se lenne, ha nem zsákmányolná ki a "terroristákat bujtató" majd a béke nevében megszált, természetesen kőolajba és egyéb ásványi kincsekben teljesen véletlenül bővelkedő országokat. Nem jó a gazdasága.

Amúgy itt európán belül nagyon jó helyed lenne, ha nem ragaszkodsz usa-hoz

2018. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%
Könnyen ki lehet juttni csak nem éri meg a gazdasága nagyon rossz japán,kina sokkal jobb választás.Az a baj Amerikával már nincs ipara csak drog,fegyver kereskedelem van a törvények meg nincsenek.Mindenki europába és ázsiába visszi a cégeit lassan csak meki meg szilicium völgy marad nekik.Az elnők meg most probálja haza hívni a cégeket de nem fognak menni az egyetlen szerencséje hogy, háboruba nem termelt senki csak ők de ennek már vége van igy könyü volt 1 lenni.
2018. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget rég olvastam még a GYK-n is.


Kijutni nehéz, szinte lehetetlen. A legjobb amit tehetsz, hogy egy amerikai cégnek dolgozol és ha elég jó vagy, akkor előbb utóbb át akarnak majd venni és megkapod az L1-es vízumot. Onnantól legálisan dolgozhatsz az adott cégnél mint munkavállaló az egyesült államokban. Ezután rajtolhatsz a zöld kártyáért ami kb 4-7 év. Utána ha jól tudom még 5 év az állampolgársági.


Úgy kijutni, hogy interjúzol és ők vízumért folyamodnak gyakorlatilag lehetetlen. Egy két nagyon-nagyon-nagyon spec szakmában esetleg. A programozó nem ilyen.


Nem tudom rossz-e a gazdasága, de én 2005-ben majdnem kezdő mérnökként is NAGYON jól kerestem, pedig az a cég nem fizette túl az alkalmazottait.


Ez olyan mint a cocilaizmusban hogy "hanyatlik már ez a mocskos USA, hanyatlik". Csak amilyen mocskos még mindig a világ egyik legerősebb gazdasága.

2018. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja a legerősebb volt már ázsia a jó amerika még azért nem ment tönkre mert osztja a békét de majd hagyák is neki kapnak majd pár bombát azt megjönn az esszük.Ezért semm lesz a jövöben jó ott élni már rengeteg ország rendelkezik atom bombával.Kina meg olcson termel minőséget is már saját márkájik is vanak ők nem a katonaságal készülnek a jövöre.
2018. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mérnöki szakmák közül H1B-re legjobban infósként van esélyed. Esetleg ha amerikai multinál dolgozol, és ők áthelyeznek az is szóba jöhet.
2018. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én voltam már nehányszor ottani rokonoknál. Nem könnyű eset. Programozókból ott nincs hiány és ezmiatt kicsi az esély. Európában is meg lehet keresni annyit mit ott de nagyon jó tudással még Magyarországon is.

Nyaralni jó kimenni de az is csak akkor olcsó viszonylag és felhőtlen ha van kihez menni. De hosszú távra nem ajánlom és erre te is rájössz ha ott nyaralsz heteket és sokat tájékozódsz az ott élőktől. Nem egy amerikai film lesz az életed hanem ugyanolyan mindennapok láncolata mint otthon. Az USA olyan ország ahol tárt karokkal várják a nagyon gazdagokat és a zseniket. Ha valaki egyik se akkor csak a pénzét ott elköltő turistaként fogadnak szívesen. Régebben sokan kijuthattak munkavállalásival de ez már nagyon szigorúan veszik és már sok pénzzel se adnak esélyt. Régen még le lehetett telepedni ha alapítottál egy vállalkozást sok tőkével és felvettél valamennyi amerikait de most már ez is megszünt. Illegálisan ott maradni se jó ötlet már. Sok magyar maradt meg fake házassággal de most már ez se egy biztonságos út. Nem ismerek kitoloncoltakat de a nagykövet szerint börtön vár arra akit lefülelnek hogy illegálisan túltartozkodik. Nem azt kellene nézned hogy kijuss Amerikába hanem azt hogy bejuss egy multinacionális céghez ahol karriert építhetsz.

2018. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!