Önéletrajzban pozitívum vagy inkább negatívum feltüntetni olyan munkahelyet, ahol a próbaidő alatt (2 hónap után) felmondtam a kulturálatlan, feszültséggel teli légkör és az interaktivitást mellőző betanítás miatt?
Attól függ hogy néz ki az önéletrajz, passzol, kell e bele.
Ha előtte volt pl. 2 munkahelyed, hosszabb ideig, mondjuk egyik 4 év másik meg a 6 év akkor a 2 hónapot nem írnám bele.
Ha balul sikerült az az egy, de az előtte lévők komolyak voltak akkor nem írnám bele, még ha nagy név is (pl. Eon vagy Siemens, General electric, ilyenek).
Jegyezd meg: új munkahelynél, interjú alatt ha kérdezik miért hagyta ott az előző munkahelyét, SOHA ne mondj negatív dolgokat. Se a helyről, se a volt munkatársakról. Nem tudhatod kinek milyen ismertsége van hol. + erről azt fogják gondolni, "na, én csak egy negatívum leszek később a szemében, ha felveszem".
Ha mégis rákérdeznek, mondd, hogy "azért jöttem inkább ide dolgozni, mert tovább szeretnék lépni/más körökben is kipróbálnám magam/stb. olyan dolgokban szeretnék tevékenykedni, ahol az előző helyen nem volt lehetőségem, vagy nem olyam mértékben. ennyi.
Azt hiszem, ez a HR-es felkészültségétől függ. Bocsi, hosszú lesz!
Ha kevésbé van ott szakmailag (sajnos, ismerve a mai HR-es képzést, lehet ez a valószínűbb), akkor lehet, hogy nem pirospont ez az ő szemében, mert kb. addig lát csak el, hogy ez a fószer cserélgeti a munkahelyeit meg lelépeget, ha valami nem tetszik neki, mert ezt olvasta valamelyik blikk kaliberű cikkben nyóc évvel ezelőtt...
Ha már jobban ott van, akkor illene legalább is utánajárnia, feltérképeznie pl. interjún, hogy mi is volt a helyzet, mennyire volt reális a felmondás az adott körülmények tekintetében? Arra gondolok, szigorúan általánosságban, a Te esetedtől elvonatkoztatva (én ezeket tárnám fel), hogy pl. mik voltak azok a bizonyos körülmények? Mennyire lett volna lehetősége máshogy kezelni a problémát? Kért-e segítséget? Próbált-e tenni valamit a kialakult helyzet ellen (egyáltalán lett-e volna lehetősége), vagy rögtön lépett? Stb. Magyarul értse meg ő is a szituációt. Ez esetben, ha tényleg reális volt a helyzet, akkor abszolút rendben van, mert hát mégiscsak jobb az őszinteség, mint letagadni munkahelyeket.
Persze innentől kezdve jogos a kérdés, hogy mi a fenét tegyél, mert hát előre mégsem lehet tudni (sokszor még utólag sem), hogy a HR-es mennyire felkészült... :S
Ha voltak még egyéb munkahelyeid, lehet érdemesebb azokat feltüntetni, ezt pedig nem. Magyarán azt érdemes mérlegelni, mit nyersz vele, ha szerepel ott az a két hónapos mellékvágány?
Ha előtte volt még 2-3 másik melóhelyed, ahol éveket lehúztál, teljesen felesleges. Ha nem felkészült a HR-es, lehet fel sem tűnik neki egy ilyen kis idői hézag. Ha felkészült, talán rákérdez, és akkor elmondhatod. Ha csak az az egy 6 éves multi van még mellette, akkor talán lehet létjogosultsága beleírni, bár én inkább csak akkor hoznám fel a témát, ha külön rákérdeznének, volt-e egyéb munkahely.
Sok sikert! :)
Mondjuk ha dolgoztál egy helyen 6 évet, és utána jött a 2 hónap lehet nem írnám bele.
Én inkább nem írnám bele, legjobb lenne elfelejteni.
Semmiképp ne írd be, így egyszerűbb mindenkinek. Egyébként is, 2 hónap semmi, ez nem szakmai tapasztalat...
#3-hoz meg annyit, hogy amit írsz, az abszurd. Mi köze pusztán egy HR-esnek ahhoz hogy kutakodjon valaki múltjában. Sem joga, sem köze nincs hozzá, másrészt pedig indokolatlan tolakodás is.
Ha tőlem ilyeneket kérdeznének egy interjún, azonnal ott is hagynám őket...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!