Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnököm fényképet szeretne...

Főnököm fényképet szeretne róla csinálni és kirakni a weboldalra?

Figyelt kérdés

Egy irodánál dolgozom, amit kellőképpen utálok, de sajnos rugalmassága miatt rendkívül előnyös. Telefonos munkát végzek (egyetem mellett) és kissé lecserélődtek az alkalmazottak, és akik "megmaradtak", rólunk szeretne egyesével fényképet készíteni, sminkessel, hogy kitegyen minket a céges oldalra. Ez egy mellékállás, napi 4 órában vagyok elérhető, semmi értelme engem kirakni, mert úgyis mindent esetben a hozzáértő kollégákat fogják keresni.

Nem akarom az arcomat kirakni egy számomra ennyire visszataszító cég oldalára.

Mit mondhatnék? Kérte, hogy privátban jelezzük a kérdéseinket.


2017. febr. 14. 20:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg olyannyira elegem van belőlük, hogy folyamatosan küldöm ki az önéletrajzomat más helyekre, hátha találok valami nyugisabb munkát, de egyelőre maradok a helyemen.
2017. febr. 14. 20:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ilyen szinten ellenszenves cég és eleve csak kényszermegoldás,akkor semmi esetre sem vállalnék efféle közösséget velük.

írd ezt-

köszönöm a lehetőséget,de nem élek vele.

viszont ismerek egy modell ügynökséget,nagyon szívesen megadom az elérhetőségüket.

az ő modelljeikkel szerintem hatékonyabb eredmény lenne elérhető.

üdv!

2017. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy mellékállás, napi 4 órában vagyok elérhető, semmi értelme engem kirakni, mert úgyis mindent esetben a hozzáértő kollégákat fogják keresni."


Ennyit mondanék. Nem vagy a "cég arca", nem élsz ezzel.

2017. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék: semmilyen cégnek nem adnék jogot arra, hogy használja a rólam készült fotót.


Mondhatod azt főnöködnek, hogy nem szeretnéd. Mondj nemet neki nyugodtan.

2017. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a főnököm nem érti a szép szót, így annyiból, hogy nem szeretném, a következő kérdése az lenne miért? Válaszolok rá, hogy szerintem nem kellene kint lennem, mert alig érnek el stb stb.

Következő kérdése: Miért zavarna ez, hogy ha kiraknának? Miért?

Erre már nem tudnék mit válaszolni, hogy ne legyen belőle vita

2017. febr. 14. 21:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ràjottem h ilyen emberekkel ugy kell beszelni hogy onmagad ismetled.


Amugy NE használd a "nem szeretnék" es egyéb feltételesmodu szavakat!!


Nem járulok ehhez hozzá. Ennyi.

Ha visszakerdez akkor ismeteld meg a mondatot "mert"szoval az elejen es hosszabbitsd meg. Mert nem jarulok hozzá hogy kitegyenek a céges profilra.


Akkor nem tud belekotni nem hagysz tamadasi feluletet.magyaran ne beszelj.

2017. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

pl-

elmondtam az érveimet.

a továbbiakban nem érzem szükségét ezt tovább ragozni,MERT szerintem érthetően fogalmaztam.


igazából a fejedbe is kellene egy kis rend.

attól hogy ő a főnököd még nem felsőbbrendű ember hogy ilyen szinten irányítson és rendelkezzen veled meg beszámoltasson a döntésedről.

ugyanolyan halandó mint mindenki más.

vagyis ne azonosulj ennyire a beosztott szerepeddel és ne magyarázkodj soha hanem tényt közölj.


röviden a lényeg,hogy a miértre soha ne mentegetőzés,vagy megfelelés legyen a válasz,mert belehúz a játszmába vele.

attól még az is jobb ha a mondandód után kukán hallgatsz,mert azzal kizárod a játszmáját.

neki meg pont az a célja,hogy beszálj a játszmába,közben föléd kerekedik mert rutinos benne,ledominál amivel engedékennyé és irányíthatóvá tesz mert elkezded alul értékelni magad és végül rávesz arra amit akar.

ha verbálisan nem vagy annyira erős,hogy szembeszállj vele,akkor a nemed után elnézel a feje mellett és nem szólsz többet,esetleg unottan sóhajtasz miközben pampog.

2017. febr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Főleg az utolsónak!

Még nem írtam neki vissza, mármint a főnökömnek, de aki ugyanebben a pozícióban van, és ugyanolyan véleménnyel, mint én, megírta neki, hogy nem szeretné, ha fent lenne az arca. Választ: Ezt megbeszéljük!

... Azóta nem állt oda elé, én a hét végefele szeretnék reagálni, hogyha fel is bosszantom, maradjon meg neki a hétvégéje lenyugodni.

2017. febr. 15. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!