Melyik iskolát, és foglalkozást, válasszam ( Számitógépszerelő, vagy masszőr, vagy a péket )?
Ezek a szakterületek azért elég távol állnak egymástól, szóval kellene tudd hogy mit csinálnál szívesebben.
Kipróbálhatod mindhármat is. Masszőrt mellékállásba is lehet csinálni szerintem mert sok esetben munkaidő után vagy hétvégén járnak el az emberek.
Próbáld ki valamelyiket, nem tudom hogy ezek a képzések mennyi időt vesznek át, de 5 év után még simán válthatsz pékről számítógép szerelőre, vagy fordítva.
Számítógépszerelő vagy masszőr szerintem.
Egyébként a masszőr szakma nem olyan rossz, mondjuk krémes lesz a kezed, de az semmi.
A továbbtanulásnak vannak alapvető feltételei. Tanulmányi eredmények, magatartás, érdeklődési kör, a fiatal elképzelései, a családi viszonyok, anyagi lehetőségek, lakóhely adta lehetőségek, stb.
Sok család avval rontja el a gyermekek nevelését, hogy nem készítik fel a pályaválasztásra. Azt pedig nem nyolcadik osztályban kell eldönteni, mit válasszanak. Minderre már kisiskolás korban rá kell vezetni a csemetéket. Mesélni kell nekik arról, milyen lehetőségek vannak a továbbtanulásra. Mind a szülőknek, mind a tanároknak figyelemmel kell követni, milyen érdeklődési körei vannak a gyereknek/fiatalnak. Egy okos szülő már kisgyerek korban terelgeti, informálja a csemetéket!
Az én gyerekeimnek határozott elképzelései vannak már kiskoruk óta. Természetesen, némileg változnak ezek, de alapvetően a továbbtanulási szándék, az önbecsülésük, a határozottságuk megvan.
Mivel korodat nem írtad le, felvetődött bennem, talán, felnőttként szeretnél szakmát váltani.
Amiket kedves kérdező leírtál, egymástól nagyon távol álló szakmák. Ezek egyértelművé teszik, nincs konkrét érdeklődési területed. Pedig fontos lenne egy határozott irányvonal. Nagyobb eséllyel él meg munkájából azaz ember, aki egyfajta mánia, hobbiként kezeli a szakmai területét. Azok, akik kényszerpályára állnak, többnyire utálattal vegyült érzésekkel végzik a tennivalójukat. Számukra mindez nem több egy mint egy gyorsan forgó mókuskerék. :-(
Számítógép szerelő:
Alapvetően kétfajta területe létezik ennek. Aki műszerészként főleg hardverekkel foglalkozik. A másik, aki rendszergazdaként mind hardverekkel, mind szoftverekkel bajlódik.
Utóbbi sokkal összetettebb, sokkal nehezebb munka, amelynél a felelősség is nagyobb, de a fizetés is magasabb. Esetükben szintén nagyot lendít a szakmai tudásukon és előmenetelükön, ha mániából végzik, nem pedig kényszerből!
Masszőr:
Ezt is két területre lehet bontani. Egyik aki (jó esetben) elvégez egy OKJ-s tanfolyamot, majd elmegy dolgozni.
A másik aki egészségügyi területen tanul, majd egészségügyi masszőz lesz. Ők azok, akik nem holmi spakban nyomkodják összevissza a lazulni vágyókat, hanem betegeket kezelnek orvosi vagy gyógytornász felügyelettel.
A legideálisabb, ha képzett fizikoterapeuta, vagy gyógytornász végzi az egészségügyi masszázst! Számtalan speciális ága van, melyekhez komoly anatómiai és egészségügyi tudás szükséges. Ezeket a tanfolyamokat kizárólag egészségügyi diplomával rendelkezők végezhetik el! (pl.: kötőszöveti masszázs)
"krémes lesz a kezed, de az semmi." - írta az 5-ös
Felvilágosítanék mindenkit: A masszőr munka nehéz fizikai munkának minősül! Ezért nem is végezhető napi 8 órában csak általában 6 ill. 7 órában. Természetesen, vállalkozóként annyit dolgozik, amennyit bír. (legfeljebb túlterheléssel tönkreteszi saját egészségét)
Egy masszőr munkája össze sem hasonlítható avval, mikor otthon egymást nyomkodja egy párocska!
Még egy megjegyzés, ami eléggé fontos. Az OKJ-s masszőr és a csontkovács irtózatos károkat tudnak okozni egyes beteg embereknek a rossz kezelésekkel! Nem szabadna kezelniük sok pácienst, mivel nincs egészségügyi diplomájuk és így nem tudják érdemben eldönteni kinél, mit, mennyit szabad. Az ügyfél, hiába lobogtatja orruk előtt az orvosi leleteit, ha azt elolvasni sem tudják, nem hogy értelmezni. :-(
Viszont, ha valaki lelkesedésből, értelmesen és tudatosan végzi a munkáját, akkor ez lehet nagyon kellemes is. Házhoz kijáró masszőzként nagyon változatos. Önállóságot, saját időbeosztást jelent. Ha kialakul egy állandó ügyfélköre (főleg, ha vannak köztük jobb módúak) akkor megélhetésnek sem rossz.
Nőként a zaklatásoknak jobban ki vannak téve, de ritkán férfiakkal is megeshet. Ezeket meg kell tanulni kezelni. Hölgyek esetében, ha ezt nem tudják határozottan leválasztani, inkább bele se kezdjenek. (rossz lehet a vége)
Pék:
Szintén nehéz fizikai munka. Többségük éjjel dolgozik, vagy több műszakban. Munkájuk nagyon monoton, kreativitást cseppet sem igényel. Ezért, aki kicsit is hiperaktív, netán agyban folyamatosan pörög, ne válasszon ilyen ingerszegény munkát, mert hamar ott fogja hagyni.
Alkalmazottként minimális megélhetési lehetőség, saját vállalkozásként pedig eléggé rizikós, mert nagy a konkurencia.
Aki kreatív, aktív típus, annak a cukrász, mint rokonszakma sokkal jobb választás!
Mi alapja annak amit leírtam:
Jómagam gépésznek tanultam, majd informatikusnak. Műszaki vezetőként dolgoztam éttermekben is. Innen ismerem a pékek és cukrászok munkáját kicsit belülről is.
Középiskolákban tanítottam, onnan vannak tapasztalataim a diákok továbbtanulási problémáiról.
Ahogy pedig a sors összerakta a dolgokat evvel a kérdéssel kapcsolatban, mintha rám szabták volna. :-) Hiszen nejem gerincspecialista gyógytornász, speciális egészségügyi gyógymasszőri képzettségekkel.
Sok sikert, jó választás kívánok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!