Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes nyalni a főnöknek? Ez...

Érdemes nyalni a főnöknek? Ez kell? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Két azonos kompetenciájú embernél az fog előrébb jutni, aki nyalizik felfelé? Vagy elég ha jól végzed a munkád, szorgalmas vagy és lehet rád számítani, és ezt látják?


A helyzet a következő:

Adott egy kolléga, aki az a tipikus túlbuzgó és nyalizós típus, és jópofizik a főnökkel.


Én meg nem vagyok ilyen, mármint sem ez az über fontoskodó sem a seggnyalás nem a művészetem, de lehet rám számítani és jól csinálom a munkám, ha úgy van benn maradok míg befejezem a dolgaimat kicsit tovább én is.


Hallottam erről ilyet is-olyat is, ti mit tapasztaltatok a munkahelyeteken?



2017. jan. 12. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Főnöktől függ.

Vannak olyan helyek ahol annyira alacsonykaliberu a munka hogy joforman szazan allnak sorba a munkavallalok helyere, es ha a fonok egy unatkozo maganyos ember akkor tuti hogy csak a nyalizas tart bennt.


Ha viszont felelőssegteljesebb komoly a munkakör es a fonoknek te lennel a jobb keze, ott a hetkoznapi halandzsazas semmit nem fog neki jelenteni csak az elvégzett munkad szerint ítél meg.


A fonok statusza sem mindegy mert ha egy betanitott munkasbol lett kisfőnök az tuti hogy a munkádat ha jol vegzed még irigy feltekeny is lenne rád.

2017. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egy intelligens okos főnöknek felelősségteljes munkakörökben abszolut nem igénye a nyalizàs sőt idegesitené is és feltételezné hogy azert nyaliznak mert nincs mögötte tudás.
2017. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! - eddig akkor egy pont erre. :)

Szóval elméletben úgy kéne, hogy minél felelősségteljesebb egy munkakör, és jó vezető valaki, annál inkább a munkád minősége számít, és nem a nyalizás (sőt, még visszatetszést is keltene).


Remélem így van, mert az ellenpélda, amit nekem mondtak erről, ott valóban kisebb kaliberű helyen és pozíciónál volt..

Nekem meg eddig ez a "legkomolyabb/szakmaibb" munkám eddig úgymond. És nem tudom, normális helyeken ez hogy megy.. :)

Köszi még egyszer az érvelést is!

2017. jan. 12. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolkodj főnök fejjel

Ha valaki pl milliós tételű utalàsokat bíz rád, szerinted az fogja érdekelni hogy kap e csokit tőled..?

2017. jan. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy ahelyett hogy te is megpróbálnál inkább jóban lenni a főnökkel, inkább leszólod és nyalizósnak titulálod a másikat...elég proli viselkedés.
2017. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"ahelyett hogy te is megpróbálnál inkább jóban lenni a főnökkel, inkább leszólod és nyalizósnak titulálod a másikat"


Úgy érzem, te most belevitted a kérdésbe a személyes tapasztalatodat.

Senki nem mondta, hogy én nem vagyok jóban vele. A másikról sem mondtam rosszat a többi kollégának, ez viszont attól így van. A többiknek sikerült megérteni, de

akkor még egyszer:

Itt nem a "jóban levés"-ről van szó, hanem a konkrét nyalásról és túlbuzgóságról. Ez szinte minden nap, kisebb dolgokban megnyilvánul, egyszer ráadásul nagyon kényszeredett bájolgás formájában, amire én néztem hogy ez most komoly ( olyan dolgot mondott neki, amit összeszokott emberek mondanak egy idő után, nem újként. Az egész furán hatott, szerintem még a főnök is egy pillanatra nézett, hogy mi baja van). De ez csak egy példa.


A másik, hogy miért nem tetszik ez nekem?

Ha picit továbbgondolod, akkor azért, mert egy lépés innen az, hogy később ne kezdjen el fúrni a törtetése miatt. Hát ezért.

2017. jan. 13. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
engem most raktak ki de nem csak engem, csak négy ember maradhatott közülünk....pont akik nyalják magukat és egész nap jó pofiznak a főnökkel. Aztán hiába dolgoztunk mi jól
2017. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!