Munkaköri leírás vs főnöki utasításra végzett egyéb tevékenység? Mi a határa a főnöki utasításnak? Mit kell és mit nem kell megtennem?
Akkor mi van ha van egy munkaköri leírás, és a főnök arra utasítja a beosztottat hogy ettől teljesen eltérő tevékenységet végezzen melynek köze nincs a munkaköri leírásához?
Elvileg ennek az utasításnak is eleget kell tenni (hacsak nem bűncselekményre szólít fel a főnök) mert a szerződésben van olyan pont is (nem szó szerint idézve) hogy azt kell tenni ami a munkaköri leírásban szerepel valamint bármi egyebet amire a vezető utasít.
De ha egy irodai dolgozót aki egyébként könyvelést bérszámfejtést végez arra utasítják hogy menjen takarítani felmosni wc-t pucolni-akkor ennek is köteles eleget tenni?
A dolog nyitja hogy a főnök az illető dolgozót ki akarja tenni (kell a helye másnak) de kirúgni nem akarja mert akkor indokot kell találni és végkielégítést kell adni, így azt akarja hogy magától menjen.
Magától, némi „unszolásra”.
Szóval mi a határa annak hogy munkaköri leírással egyáltalán össze nem egyeztethető tevékenységet végeztet?
És ha ugye a dolgozó megtagadja netán akkor már kész is az indok, hogy akár fegyelmivel azonnali hatállyal elküldje. Utasítás megtagadása.
Közös megegyezés = nincs kielégítés az nem igaz illetve igaz is lehet akár. A közös megegyezésben akármi lehet. Még az is hogy 10x végkielégítést kap.... (álmodik a nyomor)
Komolyra fordítva, 30 napig mi a francot csinálsz? Tűrod a csicskáztatást?
Még mindig nincs válasz arra hogy jog szerint egyáltalán tűrni kell? Mert még ez se egyértelmű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!