Az alkalmazottait semmibe vevő főnök mit képzel magáról?
Volt a tévében egy dokumentumfilm arról hogy amerikai tudósok önkéntesekkel végeztek egy kísérletet, ami arról szólt hogy a csoport egyik fele kiszolgáltatott volt, a másik fele meg hatalmat érezhetett valamilyen formában. A szadizmus, a kiszolgáltatottak semmibe vevése automatikusan létrejött. A lavinát mindig elindította az ha valaki kiszolgáltatott vagy elesett volt, valaki meg előnyben érezte magát.
Hát ez van ma a hazai munkaerőpiacon is. A munkavállaló kiszolgáltatott a tőkéssel és főnökkel szemben. Ez a társadalmi különbségek hatása és egyben növelője is.
Többnyire azt gondolja, hogy csak te függsz tőle, és ő tőled egyáltalán nem, illetve hogy csettintésre talál a helyedre másik kettőt.
Ha kiderül, hogy tévedett, egyből kisebb lesz az arca, hidd el!
"Jó, de ha nem dolgoznának neki, akkor nem termelődne neki annyi haszna."
Akkor dolgoznanak neki masok.
Bármikor kirúghat titeket, és azonnal talál helyettetek bárkit. Hogy általánosságban miért se**fejek a főnökök a beosztottakkal, azt nem tudom biztosan. De ha nem keltenének félelmet, és nem utáltatnák meg magukat, akkor nem is tisztelné őket senki, és bármit meg mernének tenni.
Ha egy főnök mindig mindenkivel kedves, jófej, megértő lenne, mindenkinek szívességeket tenne és mindent megengedne, akkor ezt a melósok szépen ki is használnák, és a nyakára járnának éjjel-nappal, hogy most kéne 1 hét szabi, most 1 kis fizuemelés, most csak úgy elmenne 2 órával műszak vége előtt, stb.
7, azért van átmenet is.
Szerintem azért soha senki nem fog rá felnézni, mert félelmet kelt. Az elég visszataszító nekem legalábbis, tisztelni ezért tuti nem fogom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!