Ti mondtatok már fel csak úgy egyik-pillanatról a másikra, csapot-papot otthagyva?
Tehát mondjuk a főnök felidegelt valamivel, és azt mondtátok, elég, nem csináljátok tovább, és abban a minutumban leraktátok a lantot, és elmentetek. Ha igen, volt valami jogi következmény?
Nekem csak majdnem volt, de akkor fenyegetőzni kezdett, hogy akkor nem fizet ki. Ma már nem hunyászkodnék meg.
volt többször is.
Nem volt semmi következmény.
Kétszer mondtam fel eddig, bár abból a második jogilag nem minősült felmondásnak.
Az első esetben már kilátásba volt helyezve, hogy még egy b...ogatás, és felmondok. Úgy is lett. A főnöknek megint kötekedhetnékje volt, én meg megmondtam, hogy keressenek mást. Utána heteken át könyörgött, hogy legalább még év végéig maradjak. :D
A második esetben egyszerűsített foglalkoztatással dolgoztam, tehát jogilag nem volt felmondás, de ott első nap végén mondtam, hogy másnap nem jövök, mert egyáltalán nem nekem való az a munka.
Fel bizony. Nem engedtek el betegszabadsagra, mas nap mar mentem be, es azota sem pedig par ev mar eltelt.
Egy legteru iroda volt, mindenki beteg lett 1 hettel kesobb.
Egyébként azonnali hatállyal két esetben mondhatsz fel: rendkívüli felmondással, valamint közös megegyezéssel. A rendes felmondásnál van felmondási idő.
Rendkívüli felmondással akkor élhetsz, ha a munkakörülmények - vagy a munkáltató magatartása - lehetetlenné teszik, vagy nagyon megnehezítik a munkavégzést. Továbbá élhetsz a rendkívüli felmondás lehetőségével, ha olyan állapotba kerültél, ami lehetetlenné teszi a munkavégzést.
A közös megegyezést meg gondolom, nem kell ecsetelnem.
A rendes felmondással jössz el, de nem dolgozod le a felmondási idődet, annak bizony lehetnek jogkövetkezményei.
" Ha kifakadok a főnökre, és közlöm, hogy "Oké, nekem ennyi volt!", "
A hiszti nem szamit rendkivuli felmondasnak. A seggedet is a foldohz verheted, az sem. Vannak korulmenyek amik ha fent allnak akkor azonnal felmondhatsz. Egyeb esetben le kellene dolgozni a felmondasi idot, de ha nem mesz akkor sem csinalhat semmit. a Kb 20 ezer forintert amit arra az idore kellene fizetnie neked be sem perelhet.
2x is felmondtam így.
Első alkalommal, még fiatalon amikor 21 éves voltam, és a nagyfőnök behívott, hogy megbeszéljük az éppen aktuális fizetésemelésemet. (szerződésemben benne volt, hogy 6 hónap próbaidő után ha véglegesítve lesz a szerződés, akkor kötelező a fizetésemelés) Bementem, majd a főnök közölte, hogy elégedett, és ennél többet akar. Ha a szeretője leszek, persze közölte , hogy amikor munka helyett vele kell menni "üzleti útra" akkor szexelek vele. Ez az ára a fizetésemelésemnek. Persze hozzátette, hogy teljesen belebolondult a fenekembe, és a melleimbe. Na akkor közöltem vele, hogy én a seggem, a melleim azonnali hatállyal kilép, és ha nem közös megegyezéssel távozom akkor feljelentem szexuális zaklatásért. (akkor még volt munkakönyv, és fontos volt a közös megegyezéssel való kilépés a későbbiekben) Még aznap kisétáltam. Hétfőn apukámmal mentem be a papírokért, és mivel a főnök tudta, hogy az apám rendőr, így nem szemétkedett. Nem csak, hogy közös megegyezéssel jöttem el, de kifizette az adott hónapot is.
A következő esetnél már majdnem 30 éves voltam. Kis nyomdai cégnél dolgoztam. Karácsonyi leállás után amikor januárban újra kezdtünk dolgozni, 2 kolléga közölte boldogan, hogy milyen jól jött a karácsonyi pénz jutalom. Rajtuk kívül senki nem kapott. Rájuk nem haragudtam, mert ők azt hitték mindenki kapott. Az egyik kollégám rákérdezett a főnökasszonyra, hogy a többiek miért nem kaptak jutalmat amikor mi is a belünket dolgoztuk ki karácsonykor. Óráztunk, hajtottuk magunkat. Erre a főnökasszony vitázott, és lehordott mindenkit nagy nullának, hogy arra sem vagyunk jók, hogy a lábát belénk törölje. Majd közölte, hogy az idei évünkben is a belünket fogjuk kidolgozni, és fizetésemelésről se álmodjunk. Csak lestem. A gépterembe 8 gépmester dolgozott, és mind a 8 férfi reggel munkakezdés helyett összepakolta a dolgát, majd közölték, hogy azonnal kilépnek. A kolléganőm erre felbátorodott, és mondta, hogy ha a fiúk kilépnek akkor mi is. Mi könyvkötők 6-an voltunk. A főnökasszony nem hitte el, hogy bárki megmeri tenni, a képünkbe röhögött, hogy lehet menni. Így a 2 dolgozón kívül mindannyian kiléptünk. Másnap hívott a főnök, hogy vagy visszamegyek dolgozni vagy bírósághoz fordul, hogy cserben hagytuk, és törvényt sértettünk, mert ugye van felmondási idő 30 nap, és mi megkárosítottuk. De elkésett a fenyegetőzéssel, mert az egyik gépmester már szólt, hogy ne aggódjunk..
A vége az lett, hogy a nagyfőnöknek komoly pénzügyi gondjai lettek, mert nem lett meg időben a munka, és hiába mondta, hogy az utcáról bárki bejön vagy 1 ember helyett 10 embert is tud alkalmazni, nem volt képes a megrendeléseket időben befejezni. Senki nem ment vissza. Fizetnie nem kellett se neki, sem nekünk. Pár évvel később találkoztam az egyik kollégával (aki maradt mert ő jutalmat kapott), hogy hónapokig őrjöngött, és nem talált jó szakembereket. Végül ők ketten is 3 hónappal később kiléptek.
42/N
Volt néhány ilyen, de nem ez volt a többség, amit viszont így hagytam ott, az jogos távozás volt. Vagy nem jelentettek be, vagy nem fizettek ki rendesen, sumákoltak a bérezéssel, vagy a munka és a bérezés nagyon aránytalan volt, esetleg olyan, ami csalás vagy csalásgyanús.
Egy cégnél volt olyan, hogy "jogi" következmény, akiket bejelentettem az OMMF-nél, miután engem nem jelentettek be és feketén alkalmaztak, és ez az orvosnál derült ki egy rutinvizsgálaton, hogy nem vagyok biztosítva. Ránéztek a cég körmére, én voltam tanúskodni, engem nem büntettek meg végül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!