Mennyire ciki, hogy még soha sem dolgoztam életemben?
Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, egyetemre járok. Mindig eltervezem, hogy majd nyáriszünetben keresek valami diákmunkát de eddig hála a lustaságomnak, meg annak, hogy igazán nem vagyok rákényszerülve, halogattam. Egyetemen az utolsó félévemben ígyis-úgyis dolgoznom kell, szerintetek az elég lesz az úgymond tapasztalat szerzésre, vagy tényleg jogosan érzem magam kellemetlenül amiatt, hogy még egy percet sem dolgoztam soha?
én is suli után dolgoztam elsőre, mondjuk én informatikus vagyok, saját projektet toltam magamtól, de ugye teljesen más szint...
tehát ha hobbiként, gyakorlatként sokat megtapasztalsz, akkor nem lesz annyira fura...de ha egyáltalán nem vagy jártas a munka világában és a szakterületeden sem voltál hasonló szituációban, akkor sok dolgot majd élesben fogsz megtapasztalni...
23F
2016. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Nem, nem ciki, ne aggódj:)
Ha nem volt rá szükséged, akkor minek? Elég tapasztalatot viszont sosem lehet szerezni, szóval érdemes lehet a szakmádban minél előbb elkezdeni a munkát, amennyiben bírod a tanulás mellett. Annak semmiképp se menjen rovására.
Tudom ez a legnehezebb, de próbálj meg nem törődni a közösségi nyomással, nem kell úgy élned, ahogy "illik".
Sok sikert :)
2016. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Nem olyan nagyon szokatlan, én az egyetem harmadik évében kezdtem el bébiszitterként dolgozni. Ez nem munkatapasztalat szerzésére volt jó, hanem úgy egyáltalán: időbeosztás megszervezése, anyagiak beosztása stb. Persze már korábban is hobbi-kézműveskedtem, ez végigkísérte az egyetemet és a mesterit is mint kereset-kiegészítés. Konkrét szakmabeli munkám 4 hónappal a mesteri befejezése után lett.
2016. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Semmi ciki nincs benne, ha családod tudja fizetni a tanulmányaidat, vagy esetleg helyben vagy és nem kell albit meg tandíjat sem fizetned, akkor szerintem inkább koncentrálj a tanulásra, ráérsz utána dolgozni életed hátra lévő része úgyis azzal fog telni :D
2016. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Nem ciki. Ha családod jól áll, akkor felesleges most energiáidat tanulás helyett aprópénzes munkára fecsérelni. Ezektől úgysem fejlődnél.
Személyiségfejlődésedhez semmit sem tenne hozzá, ha pl. egy szalagmunkán egy olyan műszakvezető szólogatna be, hogy gyorsabban dolgozz, akinek még egy érettségije sincs.
2016. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Így van az utolsóval egyetértek, én is egyetem mellett diákmunkáztam, hát borzalmas volt amikor nálam milliószor ostobább emberek dirigáltak, meg beszólogattak hogy az egyetem semmire nem való, meg hogy az egyetemisták lusták a kétkezi munkához stb stb... Tipikus lecsúszott buta bunkó prolik voltak, aki 20 éve ugyanazt a szar munkát csinálják, mert megálltak a szellemi fejlődés útján, és inkább irigykednek azokra akik továbbléptek mintsem hogy ők maguk is tegyenek érte. Ilyen emberek közé jobb nem menni, lehúzna és csak megutálod az embereket.
2016. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Persze, az egyetemen tanulni kell, és mivel nem vagy rákényszerülve, olyankor nem is kell az időt-energiát arra használni, hogy dolgozz.
De ahogy írod, nyári szünetben azért 2-3 hétre elszegődhettél volna, és legalább "beleszagolni" egy-két munkahelyi légkörbe, tanulni azt, hogyan is viszonyulj kollégákhoz, főnökhöz. Hogy megtapasztald, mennyire mások vagyunk mi emberek, és kell az a képesség, hogy elfogadjuk a másikat, olyannak, amilyen... sok mindenről lemaradtál, és ezen a téren bizony lesz mit bepótolnod.
2016. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. szept. 2. 11:43
9/10 anonim válasza:
Én is hasonlóan vagyok 23 évesen, annyi a különbség, hogy én gyakornok már voltam, de az otthonról dolgozós munka volt. Meg önkéteskedtem adott területen, tehát beírhatok valamit az önéletrajba, de a reggel bemegyek-délután hazamegyek típusú munkát én se éltem még át.
2016. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Sok egyetemista még nem dolgozik, mert tudják miből finanszírozni a költségeket, ez tehát nem olyan kirívó dolog. De az egyetem elvégzése után már illik elhelyezkedni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!