Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy engedheti meg a főnök...

Hogy engedheti meg a főnök hogy egy dolgozója betegállománnyal "fenyegesse" meg ki ne adott szabi miatt és be is váltsa a fenyegetést?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss pár hónapos dolgozó vagyok. Az alábbi beszélgetést hallottam a főnök és egy régebbi dolgozó között.

Nyáron ettől eddig szabira akarok menni.

Nem mehetsz mert…. blabla rendelés sok… stb

Ha nem enged el, elmegyek betegállományba.

Hát az nem lenne túl elegáns.


De a dolgozó nem viccelt úgy tűnik, tényleg nem engedték el szabira ő meg tényleg elment betegállományba. Közölte telefonon, idegi kimerültség és kettő hetet nem jön. Ja és kettő hétre ment volna szabira.


Hogy engedheti meg a főnök hogy egy dolgozója szó szerint befenyítse és hülyét csináljon belőle?

Tudom, a betegállományt el kell fogadni na de ezer egyéb lehetőség van egy nemkívánatos embertől megszabadulni.


2016. júl. 17. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

pár hónapos tapasztalat után nem ezen kéne kattognod

az azért elég idegőrlő, hogy a már jóval korábban kikért szabidra nem engednek el, mert csak...

2016. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

És az mennyire idegőrlő hogy mást meg simén berendelnek szabira a "beteg" munkatárs helyett?

Na az az ember mit érezhet? Ott a mancika akiről mindenki tudja hogy nem beteg hisz meg is mondja: ő szabira megy ha engedik ha nem. Ha nem engedik majd betegállomány és meg is csinálja.

Mivel ember meg kell mást meg berendelnek simán szabiról a kamu beteg helyett.

Na és az a munkatárs?

2016. júl. 17. 21:32
 3/14 anonim ***** válasza:
vagy nyelsz vagy lelépsz, ez ilyen, hozzá kell szokni, meg kell tanulni kezelni a dolgokat
2016. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nyelsz vagy lelépsz ez két lehetőség, de a harmadikat kihagytad.

Hogy én is elhúzok betegállományba. Ha lemegyek a háziorvos egy szóra kiír engem.

megtehetem. csak hát az a fránya csökkentett pénz...

2016. júl. 17. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Szabiról nem rendelhet be.
2016. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

!!!!


Hol élsz te....


Engem egyszer úgy rendeltek be hogy közölték megyek vagy kirúgnak.

Nem mentem. Kirúgtak.


Másik helyen is berendeltek. Itt nem mondták hogy mi lezs ha nem megyke de nem is mertem kipróbálni. mentem, a nyaralásom meg elúszott.

2016. júl. 17. 22:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Te hol élsz? Ha aláírtad a szabadságos papírod, akkor már nem vonhatják vissza a szabadságod, azaz nem rendelhetnek be dolgozni!!!
2016. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Te hol élsz?????


Oltári tévedés hogy aláírt szabit nem lehet módosítani.


Olvasgass:

A szabadság megszakítása


dr. Jónás Tünde

[link]


"Előfordulhatnak azonban olyan kivételes és rendkívüli esetek, amikor a Munka Törvénykönyve feljogosítja a munkáltatót arra, hogy a szabadságát töltő munkavállalót akár Sri Lankáról is hazahívja és munkavégzésre utasítsa, vagy az előre megszervezett és befizetett út megkezdése előtti napon a szabadság kiadásának időpontját módosítsa, és a nyaralást meghiúsítsa"

2016. júl. 18. 10:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ezt lesz@rom, nálunk ilyen nem fordulhat elő. HA ilyen csömör helyen dolgozol azt javaslom, hogy válts munkahelyet VAGY fogadd el, hogy szopatnak!
2016. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Én ezt lesz@rom, nálunk ilyen nem fordulhat elő"


na most azért inkoprrektek le negyünk már.

te azt mondtad ilyen nincs. nem azt hogy "nálunk " ilyen nincs.


na most az hogy iylen nincs az HAZUGSÁG.

Az meg hogy NÁLATOK nincs: hát és aki nem nálatok dolgozik?

2016. júl. 18. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!