Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes belekezdenem Mo-n a...

Érdemes belekezdenem Mo-n a tanári pályába?

Figyelt kérdés

2 éve végeztem az egyetemen matematika tanárként, egészen idáig Romániában éltem és dolgoztam, viszont most Mo-ra mennék. Az okokat nem írnám le, mert nem ide tartozik. Valamint barátnőm miatt is mennék, a közeljövőben a házasságot is tervezzük.

Mielőtt belevágnék ebbe az egészbe, csak érdeklődnék, hogy érdemes lenne-e.


2016. jún. 26. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel Magyarországon épp szisztematikusan teszik tönkre az egész oktatási rendszert és a tanárokat egyre nehezebb helyzetbe hozzák, így nem hiszem hogy érdemes lenne.
2016. jún. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Matematikatanárra van kereslet. A tanítás valószínűleg ugyanolyan problémákkal küszködik itt, mint ott.
2016. jún. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

ha jó matekos vagy,akkor inkább át kellene vedlened pókerjátékosnak.

napi 7-8 órát játszol és 8-10 szeresét keresnéd a tanári fizunak.

2016. jún. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább menj egyetemre és tanuld ki a programozást, a matek nem jelenthet gondot...
2016. jún. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A magyar oktatási rendszer krónikus matektanár hiányban szenved (de ez elmondható a fizika, kémia tanárokra is). Szóval tárt karokkal fogadnának, szinte válogathatnál az iskolák között kedvedre.


Hogy anyagilag megéri-e, ezt neked kell eldönteni. A pedagógusi bértáblában megtalálhatod a fizetést, keress rá.

2016. jún. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt a kèrdèst tedd fel, hogy szeretnèd-e csinàlni. Ha igen, akkor megèri. Ha nem, akkor nem.
2016. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Roland G. ***** válasza:
Ha szereted és ez az elhívatásod,akkor igen!
2016. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ha ha XDXD

Nem!

2016. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én is tanári pályán kezdek tanulni csak én biológia-kémia szakon, nem rég én is tettem fel róla egy kérdést...

,, manapság miért nem érdemes tanárnak menni?,,

De ez,hogy a tanári pálya nehéz, egyesek szerint stresszes, sok papír munka, stb... De ezentúl is kell valakinek tanítani majd a gyerekeket. Nem lehet mindenki főnök, mérnök, informatikus. Mi lesz a gyerkőcökkel?!

Én, mint leendő tanár szakos, javaslom,sőt ajánlom, hogy legyél matek tanár, ebben a világban már senki nem keres túlságosan jó pénzt, ahhoz, hogy megéljen, manapság minden munka stresszes, ha lelkiismeretesen végzed... Ajánlani még annyit tudok, hogy középiskolai tanár legyél, jóval többet keresnek, és majd fizetésed kitudod egészítgetni később magántanárként, vizsga elnökként, de oda kell tíz és tapasztalat.

Minden jót kívánok, és írj, hogy döntöttél.

2016. jún. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!