Hogy néz ki a felmondási idő ha utolsó napokban tengersok munkát bíznak rám? Van egyáltalán jelentősége számomra elvégzésre kerül-e?
Példa!
Felmondási idő 30 nap. Felmondok. Utolsó napokban rám zúdítanak egy kamion iratot amit fel kell dolgozni. hetekbe kerülne. Nekem meg van még hátra 3 napom.
Van ennek bármi jelentősége számomra? Nyilván ennyi munkával nem végzek.
De ez jelent bármit is? Mondhatják azt hogy akkor ér véget a felm idő akkor adjuk ki a kilépő papírokat ha ezzel végzel?
Vagy tök 8 nekem, elkezdem csinálni jutok amire jutok (akár a tizedéig se) de lejár a 30 naop felállok megyek?
Ki fejezi be már nem az én dolgom.
Ez így működik?
Mert a cég úgy gondolja adott dolog az én feladatom (pl számlák iktatása ) és addig nem mehetek el amíg el nem végeztem az összes bent levő melót. És ugye ha utolsó nap jön egy talicska számla-ami elvileg még az én dolgom lenne-akkor mi van?
Ha letelt a felmondási idő akkor vége a munkának...azt, hogy ki csinálja meg nem te döntöd el hanem a cég...
Felmondási idő alatt általában az emberek elég lazán dolgoznak, ha dolgoznak egyáltalán...persze van aki ugyanúgy lelkiismeretesen csinálja a munkáját...
23F
És ha a munkáltató azt mondja nincs elvégezve a meló, akkor no fizetés és no kilépőpapír?
Amire meg szükség van mert az új helyen meg kell.
Tudom hogy nem feltétel elvileg de az új hely szólt akkor lépthetek be ha az összes kilépőpapír a kezemben.
Törvényesen ilyet nem tehet!
Felmondási idő lejárt, befejezed amit aznap még tudsz, és mész haza, a béreddel, leszámolási papírokkal együtt.
Onnantól kezdve a cég gondja, hogy a továbbiakat kivel oldja meg, hiszen a felmondási idő azért van, hogy tudjon időben intézkedni.
Az új céged sem állhat a helyzet magaslatán, ha kilépőpapírokat kér, hiszen ez nem kötelező elem! Gondolj bele, hogyan tudna új jogviszonyt létesíteni az, aki a régit sem mondja fel, ha kellene mindenhova, mindig kilépő papírt biztosítani? Sehogy, márpedig többes jogviszony létezik mind munkaügyi, mind társadalombiztosítás szempontjából is.
Én építőiparban dolgoztam, rengeteg "írástudatlan" emberrel. Gondolod, hogy ők nem begyújtottak a kályhába a kilépőpapírokkal? De igen, tehát a többségnek nem volt ilyene. Ettől függetlenül tudtuk alkalmazni őket, hiszen semmi nem tiltotta, ahogy ma sem.
Ilyen esetben büntetőjogi felelősségük tudatában írásban nyilatkoztatni kell őket, hogy hol, milyen időszakban volt jogviszonyuk, vagy nem volt, van-e letiltható tartozásuk, és ki a jogosult rá. Onnantól kezdve a felelősség az övüké, ha hülyeséget beszélnek...
Építőipar, tehát 2 évente társadalombiztosítási, évente többször munkaügyi, munkavédelmi, kb. 2 évente környezetvédelmi hatósági ellenőrzések voltak. Senki nem kifogásolta a fent leírtakat.
Valamint, az sem életszerűtlen, hogy valaki munkaügyi perben áll a volt munkáltatójával pontosan azért, mert nem kapta meg a papírjait. Akkor az a pereskedés végéig - ami akár évekig is eltarthat - szerinted nem helyezkedhet el sehol, semmilyen ellátást nem kap?
Ez mind nagyon szép amit leírtál de!!!
Ha nekem az új helyen a nehezen megszerzett új heylen amit hoszaas keresés után volt szerencsém fellelni azt mondják hogy hozzam a kilépőt de határidőre vagy nem vezsnek fel akkor MOST MIT TEGYEK?
Álljak le vitázni az új helyen ahova még be se léptem?
Aztán azt mondják hogy kösz nem és csók!
Te kérdeztél, én válaszoltam. A lehetőségeidet Te tudod, és a kétségeidet is Te vagy kénytelen kezelni.
Nem én vagyok az, aki az érdekedet védheti. Én csak válaszoltam. Minden más a Te dolgod...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!