Közös megegyezés kontra felmondás?
Melyik részét nem érted?
Közös megegyezés akkor van, ha megbeszélitek a jogviszony megszüntetésének feltételeit, mert mindegyik fél azt szeretné, ha megszűnne.
Felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat, amit a másik féllel közölni kell, és az köteles elfogadni, és a törvény szerint megszüntetni a jogviszonyt.
Ha felmondasz, akkor nem Te határozod meg, hogy hogyan szűnjön meg a munkaviszonyod, hanem a törvény.
Felmondasz, amit közölsz a munkáltatóval. Nem kell beleírni semmi mást, mert a többit a törvény szabályozza. Tehát törvény szerint 30 nap a felmondási idő, amit - ha a munkáltató ragaszkodik hozzá - le kell töltened még a cégnél. Ha nem ragaszkodik hozzá, és elenged előbb, akkor az még nem lesz közös megegyezés! Ő csak él a törvény adta lehetőségével ilyen esetben.
Közös megegyezés alapján az van, amiben írásban KÖZÖSEN megegyeztek. Abba a Munka törvénykönyve már nem szólhat bele! Ez jogilag a lényeg közös megegyezés és felmondás között.
CÉG NEVE, CÍME
Alulírott X. Y. (személyes adataid) a 4023. napjától Önöknél fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.
Tisztelettel kérem a Munkáltatót, hogy a felmondási időm letöltésétől eltekinteni, és X. Y. nappal a jogviszonyomat megszüntetni szíveskedjen.
Dátum, és az aláírásod.
Ennyi.
Ha belemegy abba, hogy ne kelljen letölteni, akkor szerencséd van, ha nem megy bele, akkor kénytelen vagy letölteni max. 30 napot (naptári napot!).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!