A szünet valóban a diákoknak van csak, tanároknak nem?
Az igazgatónk azzal állt elő az idei tanévben, hogy az iskolai szünetek (óraközi 10 perces szünetek, és bármelyik másik) a diákoknak van, a tanároknak nincs.
Tehát a tanároknak a szünetben is ügyelniük kell (mindegyiknek, hiába van beosztva ügyeleti rend), az egyéb szünetekben pedig a projekteken (amiért nem kapunk pénzt pluszba) kell dolgoznunk.
De ugye a szabadságot sem vehetjük ki "akármikor", hanem azt a szünetek idejére számolják el.
Ez így mennyire szabályos?
Egy tanárnak napi 7 órában folyton a gyerekek közt lenni, még szünetben is, fárasztó.
Ez azért tulzás, nem?
Én irodában ücsörgök egésznap és nagyon szeretem a munkámat, így nem állok be a panaszkodók sorába. 9 órás a munkaidőm, amiből fél óra ebédszünet jár hivatalosan és a kollektív szerződésünkben benne van ugyanaz, ami a törvényben is, hogyha valaki számítógép előtt végzendő, ülő munkában dolgozik, akkor óránként 10 perc szünet KÖTELEZŐ és ezek nem összevonhatók.
Még olyanokkal is trükköztem, hogy a folyosó másik végén lévő nyomtatóra kértem nyomtatási jogot, hogy addig is mozogjak. Jól esik... Mások meg hülyének néznek, de kit érdekel?
Nézz utána, hogy rád mik vonatkoznak a törvények szerint.
Én nem sajnálom magamat, mert én választottam a hivatásomat és nagyjából sejtettem mivel fog ez járni. A pedagógusokat sem sajnálom (van egy pár a családban, illetve ismerősök között is), azért általában nem szakadnak meg ők sem a nagy munkában, a nyári szünet pedig kárpótolja őket mindenért.
Szó nincs arról, hogy itt bárki azt akarná, hogy "ha nekem rossz, neked se legyen jó." Sokkal inkább arról, hogy az általunk fenntartott közoktatásban dolgozók legyenek tisztában a felelősségükkel és a kötelezettségeikkel is.
Nekem szülőként kinyílt a bicska a zsebemben, amikor szülői értekezleten félórás lamentálást hallgattam végig arról, hogy azért nem viszik ki az egyébként osztályoknak ingyenesen látogatható, kb. 10 percnyi sétára található műjégpályára a gyerekeket, mert ezt a tanárnak "senki nem fizeti meg." Ugyanezen okból a tanulmányi kirándulás indulástól érkezésig pontosan 8 óra lesz, így kalkuláljunk. Ezenkívül fejlesztés is csak 6. órában van, ha az órarend is megengedi, a szakkörök pedig megszűnnek. Ezek után kiosztották a papírokat, amin minden szülő - erősen ajánlott jelleggel - igazolta, hogy nem tart igényt a délután 4 óráig tartó felügyeletre. Tudom, hogy volt, akinek ez komoly gondot jelentett, de természetesen nem mert reklamálni...
A korcsolyázást persze meg lehet oldani családilag, többnapos osztálykirándulás sem létszükséglet. Nem ez a gondom, hanem a szemlélet - nem tudom, mit szólnának a reggel óta várakozó betegek, ha kettőkor ellibegnék, azzal, hogy lejárt a rendelési idő, jöjjenek holnap, mert ha itt megcsúszom, akkor túlóráznom kell, hogy utolérjem magam, és azt nekem senki nem fizeti meg.
13-as: vesd fel az igazgatónak h a gyerekek tesióra keretében menjenek korcsolyázni és az milyen jó lesz, mert amúgy sincs elég hely, meg addig spórolnak addig is a rezsivel (gondolom nem 2 forint kivilágítani a tornatermet).
Egyből kötelező lesz mindenkinek a korcsolya:)
"mit szólnának a reggel óta várakozó betegek, ha kettőkor ellibegnék, azzal, hogy lejárt a rendelési idő, jöjjenek holnap, mert ha itt megcsúszom, akkor túlóráznom kell, hogy utolérjem magam, és azt nekem senki nem fizeti meg." #13
Sajnos, nálunk az orvos megcsinálja ezt.
De én nem egyszer maradtam 16.15-kor elsős gyerekekkel az iskola aulájában, várva a kedves szülőt, hogy jöjjön a gyerekéért... és még ő volt felháborodva, mert mi az, hogy az aulában ül a gyerek, és nem kötöm le valami érdekfeszítő elfoglaltsággal...hanem csak beszélgettünk.
Lassan ott tartunk, hogy haza kellene vinni a gyerekeket. Igen, vannak ilyen esetek. Még ha ezt névvel nem is mondjuk ki egyéb okokból.
Milyen jó neked hogy csak 32órát kell bent töltened, de komolyan ha nekem lenne olyan kevés furcsa is lenne, 9. oaztályban is 34 órám van és azt mondták egyre kevesebb óránk lesz az évekkel, most ott tartunk hogy 11osztályban heti 37 órám van reggel 7:55-14:25 vagy 15:15-kor végzek és akkor még fél óra mire hazaérek aztán álljak beki tanulni meg minden, ősziszünet elötti 3hétben minden nap írtam minimum 1 tz-t és volt mikor feleltünk röpdogát írtunk...
Egy gimnazista 11. osztályos
Kedves 11-s!
Az, hogy 32 órát kell benn tölteni, az nem azt jelenti, hogy "csak" annyit vagyunk benn. Ugyanúgy benn vagyunk megközelítőleg 40 órát, és még ezen túl vannak munkahelyhez kötődő teendők...amiket itthon végzünk el.
Kicsit számolj utána...
Nekem anyukám tanárnő, én diák vagyok, ez alapján azt mondanám, hogy a tanárok munkája elég laza. Persze, ha nem tudsz jól bánni a kölykökkel, akkor stresszes lehet.
Anyunak heti 20 órája van, ami szerintem nagy semmi, nekem már 9.-ben is heti 35 volt. Ezenkívül kb. 2 havonta egyszer van egy dolgozatírási időszaka, ilyenkor otthon foglalkozik ezeknek a kijavításával, meg kb. havi 1x értekezlet (nekik sokszor 7. órában), nagy ritkán valami továbbképzés és ennyi. Most az a heti 1 nap ügyelés igazán nem nagy dolog szerintem. A tananyag meg minden évben ugyanaz, ritkán kell rajta változtatni, szóval ezzel sincs sok munka.
Szünetként meg ott vannak a hétvégék, iskolai szünetek. Szerintem nem rossz egyáltalán, bár tény, hogy a fizetés a többi diplomás szakmához képest kicsit sem mondható jónak.
TE ezen fel vagy háborodva? 32 órát kell dolgoznod egy héten? De nagyon sajnállak...
Tudod, van, akinek egy munkanapja tart eddig, hétvégén, és hétközben is napi 12-14 óra munkaidő. Ha reklamálok, keresnek mást. És nyári szünet sincs ám!!!
B...d meg, próbáljál meg dolgozni is egyszer, hátha jobban alszol este.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!