A szünet valóban a diákoknak van csak, tanároknak nem?
Az igazgatónk azzal állt elő az idei tanévben, hogy az iskolai szünetek (óraközi 10 perces szünetek, és bármelyik másik) a diákoknak van, a tanároknak nincs.
Tehát a tanároknak a szünetben is ügyelniük kell (mindegyiknek, hiába van beosztva ügyeleti rend), az egyéb szünetekben pedig a projekteken (amiért nem kapunk pénzt pluszba) kell dolgoznunk.
De ugye a szabadságot sem vehetjük ki "akármikor", hanem azt a szünetek idejére számolják el.
Ez így mennyire szabályos?
Egy tanárnak napi 7 órában folyton a gyerekek közt lenni, még szünetben is, fárasztó.
Ez azért tulzás, nem?
Én ügyfélszolgálaton dolgozok,egész nap emberekkel, nekik magyarázok, ugyanúgy mint te a diákoknak.
2x15 perc szünetünk van, és a fél órás ebédszünetet meg le kell dolgozni, tehát 8,5 órát töltök a munkahelyen.
Másodpercre pontosan mérik a szünetet, ha 10 mp-et kések annyival tovább kell maradnom ledolgozni.
Nálunk nincs szívességi helyettesítés meg hasonlók és ünnepnapokon is dolgozni kell, másik szabadnapot se kapok helyette.
Te dolgoztál már december 25-én vagy húsvét hétfőn?
(Személyes véleményem szerint jó lehet előre tudni, hogy minden ünnepnapom szabad.)
Ha nem mondom meg januárban, mikor akarok szabira menni, akkor a főnököm beosztja a szabijaimat februárban egész évre és én sem térhetek el attól.
Igen, pisilni is csak akkor mehetek el, ha kevés az ügyfél és engedélyt kérek a főnöktől, ugyanúgy ahogy te se mehetsz akármikor mosdóba.
Szerintem az átlag munkákhoz képest még így is laza.
Nekünk 32 órát kell bent töltenünk. Persze a gyakorlatban ennél többet vagyunk benn. Mert mindig van értekezlet, ilyen-olyan program, amire köteleznek, és persze nem tanítási órák idejére teszik, hanem utána...
Akinek nem tetszik, az mehet.
És sajnos igen, a szünetekben is dolgozunk, projekteken.
Vagy éppen itthon, munkaidő után, mert pl. nincs szabad terem/gép, ahol nyugodtan lehetne dolgozni lyukasórákban. Továbbá mindig találnak más elfoglaltságot lyukasóráinkra...
Valójában le vagyunk teljesen szabályozva. :/
Hát nagyon rossz lehet, hogy van egy szép hosszú nyári szüneted...
Mit gondolsz, más a 8-10 órás munkaidejében tart óránként 10 perces szüneteket??
És képzeld... Én dolgozom szinte minden hétvégén, havonta 1 szabad hétvégém van. Dolgozom az ünnepnapokon is. Márc. 15, máj 1, pünkösd, aug 20, okt. 23 stb...
És egész nap emberekkel foglalkozom, sokszor le sem ülhetek...
Szóval borzasztóan tudlak sajnálni!
Nem hiszem, hogy ezt egy tanár írta ki.:-)
No mindegy, személyes véleményem az, hogy egy pedagógus munkája nem pusztán az órákra, a "tananyag leadására" korlátozódik. Beletartoznak a projektek, az önképzés, az iskolán/tanórán kívüli, oktató jellegű tevékenységek, mint például a tanulmányi kirándulás, vagy adott esetben a Planetárium, csillagvizsgáló, múzeum, kiállítás, színház, netán műjégpálya, uszoda területén tartott rendhagyó óra, szakkörök, korrepetálás, fejlesztés, tehetséggondozás, versenyekre jelentkeztetés, felkészítés stb., nyilván kinek-kinek szakterülete szerint. A 40 órás munkahét pedig rájuk is ugyanúgy vonatkozik, akinek vállalhatatlan ennyi időt gyerekekkel tölteni, ne menjen pedagógusnak.
én azt hittem, hogy a tanároknak az is a dolga, hogy felügyeljenek a kölykökre a szünetekben...de lehet
tévedtek az oktatóim a főiskolán, anyám is a 35 év pedagógusi pályafutása alatt...
Meg nincs eleg nagy hiany tanarbol, ezert a megmaradtakat le kell zullaszteni, ki kell farasztani?
Egyes szakmakban fontosabb a munkavallalo jollete, kenyelme - hiszen igy tud jobban teljesiteni. Lehet hogy a sok en40oratdolgozokfolyamatosan embernek is efele kellene kuzdeni, nem mast is lehuzni?
Meg kéne nézni mit mond a munka törvénykönyve.
Nálunk a 6 órában dolgozóknak 1x15 perc a 8 órában dolgozóknak 2x15 perc jár, szigorúan másodpercre beosztva. Ebédidő a 6 órásoknak nincs, 8 órásoknak meg fél óra, amit le kell dolgozniuk.
Kérdezőnek át kell néznie a vonatkozó törvényt és megnézni mi vonatkozik rá.
Ha neki is csak 15 perc jár, akkor az mondjuk 3 tízperces szünet fele (3x15) annyi k is jön ha 2x elmegy mosdóba meg iszik egy kávét az automatából.
Most azon lehet vitatkozni hogy ez sok vagy kevés, lényeg h mit mond a törvény.
Sajnos kérdező másnak se jár óránként 10 perc és ha visszaemlékszek diákkoromra én se pihenéssel tölttötem, hanem átcuccoltunk egyik teremből a másikba ill. mosdó esetleg egy gyors szendvics és kész, vagy ha hetesek/ügyeletesek voltunk akkor ugyancsak munka.
Meg a nem vehetjük ki akármikor más munkahelyen is érvényes, erre is van törvény,ha jól emlékszek 80%-ot a munkaadó mondhat meg és 20%-ban dönthet a munkavállaló (hogy ez mennyire valósul meg a valóságban megint más téma).
Apukám egyszerű munkás egy gyárban, ott augusztusban van leállás, neki is kötelezően akkor kell elmennie 3 hét szabadságra, nem választhat más időpontot, máskor sose kap egy hetet egyhuzamban max 1-2 napot.
Elég buta megközelítés, ráadásul tele van általánosítással.
Iskolája, igazgatója válogatja. Van ahol a diákokat is bőven ellátják feladatokkal a szünet idejére, van ahol nem. Ugyanez a helyzet a tanároknál is. Én például semmit nem csináltam a szünetben.
A másik. Ha vki a tanári hivatást választja, tisztában van vele, h a szabadságával nem szabadon rendelkezik. Én 11 éve vagyok a pályán, és szerintem megfizethetetlen a sok szünetünk. Főleg szülőként. De azokat sem értem akik irigykednek; mindenki előtt ott a lehetőség, h ezt a hivatást válassza.
Kérdező! Ha nem vagy elégedett, ideje váltani. Vagy iskolát, vagy pályát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!