Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Joggal rúghatnak ki emiatt?

Joggal rúghatnak ki emiatt?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, ahol lakom, ott nincs munka, csak a nagyvárosban. Vonattal jàrok be dolgozni, de ma ünnep. Két vonatom is elment úgy, hogy nem engedtek fel senkit, mert hogy nincs hely. Már egy órás késésben vagyok munkàból. Szóltam, mi van, de ez a minimum.

4 hónap alatt elöször esik meg, hogy kések, korábban egy percet se, ahogy beteg se voltam soha, más okból sem hiányoztam, és a munkámra sincs panasz.


Mennyire lesz jogos, ha emiatt kirúgnak?


2015. okt. 3. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj a vasútállomáson valami papírt, hogy forgalmi okokból nem utazhattál. Szerintem ez vis maior, ha leesik két méter hó, és emiatt nem tudsz bemenni, akkor se jogos a kirúgás, kérdés, mennyire jó az érdekvédelem.
2015. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát mivel a külföld nem egy konkrét hely és nem tudjuk milyen jog vonatkozik épp az esetre... passz.

Egyébként persze, kirúghatnak és alkalmazhatnak olyat, aki közelebb lakik. Egy céget pont nem érdekel, mi miatt késel, hacsak nem egy pótolhatatlan ember vagy, keresnek olyat, aki alkalmasabb, még ha csak annyival is, hogy közelebb él.

2015. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszer-egyszer senkit nem fog érdekelni.
2015. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sztem normalis helyen nem rugnak ki amiatt, ha egyszer elkesel. Mas lenne, ha amugyis panasz lenne rad. De igy, hogy szoltal is, meglepödnek, ha gond lenne.
2015. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj igazolást a pályaudvaron, ha van róla papírod hogy ténlyeg senkit nem engedtek fel nem rúghatnak ki olyan miatt amiről nem tehetsz.
2015. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!