Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogutódlás esetén, hogy...

Jogutódlás esetén, hogy zajlik az átállás, végkielégítés?

Figyelt kérdés

Gyártósorunk jelenlegi cégnél megszűnik. A tulaj nem akar minket elküldeni a végkielégítések miatt (10-20 év munkaviszonyokról van szó), ezért jogutódlással áthelyeznek minket egy másik gyárba .

A munkarendben változtatások lesznek, ez sokunknak nem tetszik, nem szeretnénk az új helyen dolgozni.

Van-e valami lehetőség, hogy úgy búcsúzzunk el a munkáltatótól, hogy a végkielégítést megkaphassuk?

Ha nincs, akkor nekünk, mint munkavállaló be kell adnunk a felmondásunkat, hogy elmehessünk?


Várjuk válaszukat, előre is köszönjük!



2015. máj. 4. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkáltató személyében bekövetkezett változás a munkaviszonyt nem érinti. A kötelezettségek, jogok ugyan úgy megmaradnak a jogutód munkáltatónak.


Az átvevő munkáltató az átvételt követő 15 napon belül köteles írásban tájékoztatni a munkavállalót minden lényeges körülményről ugyan úgy, ahogy egy munkaviszony létesítésekor kell.


Ha a megváltozott munkafeltételek a munkavállaló hátrányára változnak, a munkavállaló - legfeljebb az átadás időpontját követő 30 napon belül - felmondással megszüntetheti a munkaviszonyát arra hivatkozva, hogy a változás következtében a rá irányadó munkafeltételek lényegesen és hátrányosan megváltoztak, ezért a munkaviszony fenntartása számára aránytalan sérelemmel járna, vagy lehetetlenné válna.

Ilyen esetben a munkavállaló KÖTELES felmondását megindokolni! Hogy mi minősül elfogadható indoknak, azt az adott helyzet körülményei határozzák meg, minden eset más és más megítélés alá eshet. Például kisgyermekes dolgozónál alapos indok lehet a műszakbeosztás megváltozása, vagy egy távolabbi munkavégzési hely nehézkes, hosszadalmas megközelíthetősége stb.


Ebben az esetben a munkavállalónak járnak azok a juttatások, amelyek egy munkáltatói "rendes" felmondás esetén járnának. Tehát felmondási időre járó távolléti díj, valamint végkielégítés is.

Erre akkor nem jogosult a munkavállaló, ha felmondását nem indokolja meg (utólag nincs rá lehetőség), vagy a felhozott indok alaptalan arra nézve, hogy a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszik a változások.


Ha a fenti járandóságokat a munkáltató önként nem teljesíti, akkor a felmondás (igazolható) átadását követő 30 napon belül a dolgozó jogorvoslattal élhet a munkaügyi bíróságnál. A határidő jogvesztő, tehát a 31. napon beadott keresetet a bíróság tárgyalás nélkül el fogja utasítani.


A határidőket pontosan be kell tartani, mert mindegyik jogvesztő!

Minden irat átadást a saját egyező példányunkon dátummal ellátva kell átvetetni, odafigyelni mindenre egy olyan nyilatkozatnál, ami egy pereskedés esetén perdöntő lehet!

Ez nem egy mindennapos felmondás, pontosan azért, mert akár munkaügyi per is lehet belőle, azért kell alaposnak lenni és odafigyelni minden apróságra!

2015. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!