Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem bírom az éjszakai műszakot...

Nem bírom az éjszakai műszakot. Mit csináljak hogy elviseljem?

Figyelt kérdés

Eddig még nem nagyon mentem éjszakára dolgozni,azonban a mostani munkahelyemen éjszakára is kell menni dolgozni.

Nagyon rossz. Fáradtabban keltem fel,mint ahogy lefeküdtem,ráadásul összezavar hogy ragyogóan napsütéses idő van. Visszaaludni,már nem bírok.

Hozzá lehet a 3 műszakhoz szokni? A szervezetet nem teszi tönkre,hogy az egyik héten hajnalban kelek,a másik héten meg reggel fekszek le és délutánig alszok?



2015. márc. 17. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem embernek való a három műszak. Teljesen felborítja a bioritmust is és egy családi életrendbe szinte alig beilleszthető. Annak idején szegény szövőnők dolgoztak ilyenben, de nem voltak hosszú életűek. Én csak inaskoromban tapasztaltam ki a 2 műszakot (egyik héten reggel 6-tól, másik héten délután 2-től), de az is embertelen volt. Megkockáztatom, hogy talán egy adott délutános vagy éjszakai műszakban folyamatosan dolgozni még mindig jobb, mert legalább a civil életben lehet valamilyen ritmust kialakítani.
2015. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen,de így össze vissza dolgozni,hogy egyszer reggel utána délután,majd este,ez kikészít engem.

Nem tud hozzászokni a szervezetem.

2015. márc. 17. 10:45
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

én tuti nem tudnék hozzászokni, teljesen kikészülnék

ha tudsz válts munkahelyet, csak ez az egy lehetőség van :/

2015. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer beszélgettem egy három műszakban dolgozó nővel, aki elmondta, hogy az éjszakás héten rendszeresen fejfájástól szenved úgy, hogy gyógyszert kell rá szednie.


Az, hogy nálunk nemcsak speciális helyeken van éjszakázás, hanem a termelő kapacitás jobb kihasználása érdekében rengeteg iparvállalatnál is; egyértelműen mutatja, hogy ez a nép rabszolgasorban van.


A három műszak egészségkárosító, fölborítja a vegetatív idegrendszer működését, ettől számos szervi problémája lesz a dolgozónak, és rövidebb élettartamra is számíthat.


Szóval, amint lehet, változtass állást.


És igen, az állandó éjszakás műszakhoz hozzá lehetne szokni, a hetenkénti váltás az, ami kicsinálja az embert. Hogy ennek ellenére mégis a váltott műszak a jellemző, az világosan mutatja, milyen embertelen és ostoba személyek irányítják a (jellemzően külföldi tulajdonú) cégeket.

2015. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen,ha még folyamatosan éjszakára kéne járnom azt talán megszoknám,de így össze vissza.

Az emberi szervezet nem a nappali alvásra lett kitalálva.

2015. márc. 17. 11:27
 6/17 anonim ***** válasza:

folyamatosan nézelodj, informálodj másik munka utan.én is dolgoztam 3 muszakban , utáltam.a pénz is rohejesen kevés volt.mindegy, milyen muszakban voltam éppen, rendszeresen idegesen, utálkozva mentem haza.ossze - vissza ettem, pedig probáltam betartani a 3x-i étkezést,nemértem vele losz.rt se.van egy baratnom, o pl ha délutános muszakban van, kihagyja az ebedet.egesz héten.felkel, eszik reggelit, aztan késulodik munkába, ott is eszik persze, vmi kalácsot vagy szendvicset, aztan ha hazamegy szinten vmi ilyesmit eszik.ez sincs rendben!

mikor én éjszakás voltam, szunetben vittem kekszet vagy gyumolcsot, azt se tudtam eldonteni ehes vagyok e, vagy csak rossz lesz a gyomromnak, ha eszek.dehát vmi energia kellett.egyik munkatársam azt mondta , ejszakásban mindig rossz a gyomra.

ja én rengeteg energia italt is ittam, mindegy volt milyen muszakban voltam.

iszonyatosan utáltam az egeszet, ott is hagytam még probaido alatt.

2015. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
nekem az éjszakás a kedvenc mûszakom... reggel 7-8 kor otthon vagyok, redõny le, szemellenzõ fel, 2-3 ig alszok, akkor kipihenten kelek és 9 ig enyém az egész nap... èn délelõttös mûszakban nem tudom kipihenni magam.
2015. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
utolsó elõtti válaszról nem tudok más véleményt nyilvánítani, mint hogy aki szarul kajál össze vissza szemetet, az ne csodálkozzon ha kikészül a gyomra...
2015. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
nyolcas, félreértetted, amit írtam.
2015. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyen egy ritmusod az éjszakás napokon is, ha zavar a fény próbálj minél sötétebbet csinálni, legyenek lefekvés előtti "rituálék".

Én régebben forgóban jártam - nappal, éjszaka és alvónap majd pihenőnap (egészségügyben így szokás), szerintem ez még embertelenebb mint ha az ember egy hétig nappal megy majd egy hétig éjjel. Én a nappalom estéjét elnyújtottam, másnap későn keltem így gyakorlatilag hosszabbított nappalaim voltak. A pihenőnapomon pedig igyekeztem kipihenni magam.

2015. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!