Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem túl kockázatos ez a váltás?

Nem túl kockázatos ez a váltás?

Figyelt kérdés

Felvettek egy céghez, eleinte örültem neki, de egyre több dolgot hallok az ismerőseimtől a cégről, ami teljesen lelombozott. A párom egyik rokona dolgozott ott, ő felmondott még a próbaidő alatt, mert a munkatársai kikezdték a magánéletét és már nem bírta elviselni a környezetet. Aztán az én leendő pozíciómban előzőleg dolgozó illető is felmondott a próbaidő alatt, inkább visszament a szakmájában dolgozni (ami barátnőm szerint, aki ott dolgozott, egy borzasztóan stresszes szakma, ő otthagyta), ő sem bírta a tempót és az elvárásokat (meg talán a bérezést sem, mert nem fizetik túl az embert, az biztos). Majd azt is megtudtam, hogy a párom apjának egy ismerőse dolgozott ott hasonló munkakörben, ő pár hét után faképnél hagyta őket, azt mondta, soha többet vissza nem menne oda, annyira kihasználják a dolgozókat. Nekem is volt egy-két furcsa benyomásom: nagyon alacsony bért kínáltak, engem valószínűleg két dolog miatt választottak (mivel beszélgettem a többi esélyessel), az egyik az,hogy én mondtam a legalacsonyabb bért, plusz én kocsival járnék be, ami miatt ugye akármeddig maradhatok, vagyis nyugodtan túlórázhatok, nem mint a vonattal járók. Ráadásul az egyik ott dolgozó már felkészített, hogy a napi 9 óra munka sokszor nem 9, hanem 10-10,5, kifizetetlenül.

Szerintetek csak én reagálom túl vagy tényleg vigyáznom kell ezen a helyen? Tényleg esélyes ennyi rossz vélemény után, hogy pofátlanul kihasználják az embereket? Nekem már a túl alacsony bér furcsa volt egy ilyen külföldi cégnél...

De nem is ez a legrosszabb, hisz munkanélküliként kerültem be oda, maximum otthagyom őket, ha nem tetszik. Viszont a párom, aki külföldön dolgozik (átjár, de itthon él), szintén jelentkezett, esélyes, hogy felvennék a szakmáján belül (mert most betanított munkás diplomával kint), viszont a gond, hogy most ő keres egyedül annyit, amennyit ketten keresnénk ennél a cégnél a szakmánkban. Sőt, ha nézem a 13-4. havi bért, jóval kevesebbet fogunk kapni éves szinten, és mivel ennél a cégnél leállások vannak, ahol most dolgozik, ott meg rugalmas munkaidő van leállás nélkül, még a szabadságunk is mind el fog menni a leállásokra, nekem nem maradna egy napom sem (sőt szerintem nem is lenne elég a leállásokra, 20 napot kapok).

Annyira sántítanak a fentebbi dolgok (a próbaidő alatti felmondások), én oké, hogy bármikor otthagyhatom őket, de a párom is adja fel a külföldi, jól fizető (bár nem szakmabeli) munkáját, hogy ketten 40-45 óra munkával keressük meg azt, amit ő most 30 órában keres? Tegyünk fel egy lapra mindent? Mert ha én otthagyom esetleg a céget, a párom meg majd nem, 1 magyar fizetésből már nem élünk meg.


2014. dec. 5. 08:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt kihagytam, hogy külföldi cégről van szó Magyarországon, külföldi főnökséggel.
2014. dec. 5. 08:47
 2/2 anonim ***** válasza:
A párod szerintem ne vàltson, tényleg nagyon kockázatos lenne. Esetleg ha te jónak találod a helyet.
2014. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!