Első, második körös interjú stb között mi a különbség?
Első körben kiválogatnak egy 100as létszámot az 600 jelentkezőből + felírják amit mondasz.
2. körben a 100at szűrik le 10 re + megnézik, hogy miben hazudtál az előző interjún.
Haha, tetszik a fenti, és részben igaz is. Bohóckodás az egész, hogy a HR-es kismajmoknak legyen munkája. Persze szakmafüggő is, de ne kérdezzen, miattad van ott, ez a te interjúd, te beszélsz, és a tipikus HR-es kérdések elképesztően banálisak. Pl.:
- Miért akar nálunk dolgozni?
- Mert hirdetnek.
- Mik a hosszú távú tervei?
- Vasmarokkal uralkodni a naprendszer felett, jelenleg abban a fázisban tartok, hogy egy profi munka a piac felső 20%-ába eső bérezéssel határozottan előrébb lendítené e kiváló és ambíciózus projektet.
esetleg:
- Mik a hosszú távú tervei?
- Nincsenek hosszú távú terveim, véglény vagyok.
netán:
- Mik a hosszú távú tervei?
- Szeretnék az Önök cégénél végelgyengülésben elhalálozni, ez a tervem.
- Mi a legnagyobb gyengesége?
- A csípős-savanyú leves, és Önnek?
Nyugalom, a HR-es olyan mint a reklám: mindegy hogy kedvel-e, ez egyébként is magánügye, a lényeg hogy ezer közül is emlékezzen rád, meg hogy egyértelműen kiderüljön, hogy meg tudod, és meg fogod csinálni a melót. Legalábbis így kéne legyen, ha nem így van, elég szar cég. A csipet-csapat baromságnak meg semmi értelme előre, majd kiderül, egyébként is arrogánsnak tartom (tudom, ami azért elég gazdag pont tőlem), hogy egy HR-es majd előre eldönti kijövök-e a profi kollégáimmal vagy sem.
Tessék a kedvencem a végére:
- Mi a legnagyobb gyengesége?
- Az őszinteség.
- Én úgy gondolom az nem lehet gyengeség.
- Leszarom hogy mit gondolsz.
Igen, T, az első kettőt elsütöttem már, az egyiknél felvettek. Nem ezen múlik, vagy ha igen, akkor nincs mit megbánni.
Azt azért hozzáteszem, hogy a munkám infrastruktúrája (nem vagyok alkalmazott a szó konvencionális értelmében), illetve természete miatt nagyon ritkán beszélek csak HR-es interjútáblával. Van olyan ügyvezető / technikai igazgató, aki a mellette ülő HR-es vonatkozó banális kérdéseit és az arra adott hasonló válaszokat (azért nem szabad explicite bunkónak sem lenni), egyaránt kifejezetten megmosolyogja.
Azért van ésszerű HR-es is (kevés), aki csak produktív kérdéseket tesz fel, ezekre normálisan válaszolok, de szintén nem igazán döntő fontosságúak. Ilyen ésszerű kérdés lehet pl:
- Mennyire flexibilis a normál munkaórák illetve fizetett túlórák tekintetében? (korlátlanul!)
- A fix idejű szerződés lejárta után nyitott-e hosszabbítani? (igen! - akkor is kötelező ezt válaszolni, ha esetleg nem)
- Szüksége van-e projekt-specifikus eszközre a munkájához? (...)
- Mikor tudna kezdeni? (holnap reggel!)
Ezeket nem poénkodnám el.
A dolog margójára hozzáteszem, hogy az ilyenek miatt nemhogy leírnak, de sok cégnél jobban megbíznak benned. Miért? Mert látják hogy nem interjú-robotként mész oda, bármit hazudva csak hogy megkapd az állást, így a valóban fontos kérdéseket nyugodtabban teszik fel
Persze ha hagyok időt erre, mert mint mondtam, szerintem az interjú az én interjúm, én beszélek, és én is kérdezek. HR-esként bennem felmerüléne azért, hogy aki nem tud kérdés nélkül a munkáról és annak perspektíváiról beszélni egy interjún, az tudja valójában, hogy mire jelentkezett?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!