Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináltok, ha 35 évesen...

Mit csináltok, ha 35 évesen családfenntartóként ezt érzitek?

Figyelt kérdés

... ha azt érzitek,hogy rossz szakmát választottatok. És kissé későn jöttök rá. Minden nap kedvetlenül, lezsibbadva esek haza, napi 11 órát vagyok távol, ebből 9 órát agyalok elvont adatelemzési problémákon a gép előtt, aminek 90%-ban semmi értelme mert csak alibi munka és a papírkosárnak dolgozunk, de mindenki lapít és játssza ezt a játékot. Ráadásul ezt jól megfizetik, ez benne a szomorú valóság. Frusztrál továbbá,hogy amit csinálok, abból egy grammnyi tapasztalatot sem hasznosíthatok az életben. Emberekkel sem találkozok, csak a hasonszőrű rabszolga kollégákkal,akik inkább beletörődtek ebbe, nem is keresik a kiutat. Inkább csinálják a mégtöbb kamu munkát és féltik az állásukat, jópofiznak ahol kell és ettől várják a megodást. Péntek este fél hétkor azt lesik/lessük, ki megy el előbb haza.

Feleségem egyrészt besokallt a nyavajgásomtól, mert szerinte más a s*ggét verné a földhöz, ha ilyen jó fizetése lenne, és látott engem munkanélküliként is, amikor szintén nem voltam feldobva. De ez sem jó, hogy a 9 óra a gép előtt + ingázás lezsibbaszt, de inkább a kilátástalanság, hogy tudom, ezután az állás után (ami nyílt titok, hogy csak 1-2 évig tart már), utána nem lesz a munkánkra szükség (naná, hiszen csak aktatologatás folyik..).

Tulajdonképpen ehhez kellene erőt gyűjtenem, hogy kibírjam még ezt a pár évet, a mindennapokat olyan munkával, aminek semmi értelme, de lefáraszt, és sehova nem visz.

Na meg a másik kérdés, hogy 35 évesen, ilyen sehol nem használható tudással vajon mi másba érdemes kezdeni, ami teljesen más,csak minimálisan látok számítógépet, de cserébe emberi kapcsolatokat lehet építeni, és egy családot is el lehet belőle tartani...

Váltottatok már családfenntartóként 0-ról valami teljesen másba? Miről mire, mekkora sikerrel? És nem, harmadik diploma már nem jöhet szóba, anyagilag sem.


2014. aug. 8. 21:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha valaki az előző rinyálást nem akarta végigolvasni, akkor egy rövidebb esszencia: bámulok ki a csillivilli irodaház ablakán és nézem azt a rengeteg embert az utcán, aki nem börtönben van, hanem ÉL. Ide-oda megy, intéz, autóban ül, vezet, siet a DOLGÁRA. De hova mennek? Mi más lehet még azon kívül,hogy beülnek reggel az emberek a börtönükbe és este kiengedik őket? Én meg értelmetlen kemény agymunkát végzek, csak azért mert valakik korruptan eldöntötték,hogy mire szórjunk pár száz milliót, erre kerestek egy szakit (engem), aki majd elmolyol valamin, úgyse érti senki, min, meg úgyis majd jól beteszik az eredményt a fiók mélyére, hogy megmutassák, mire költötték a százmilliókat. Aztán mire lezsibbadok, otthon vár a család, az meg teljesen kiüt, másnap reggel fáradtabb vagyok, mint este. És nincs időm kitalálni, hogy változtassak, mert másnap kezdődik elölről az értelmetlen mókuskerék és amúgy is, az elmúlt két ingerszegény évtized a gép előtt beszűkültté tett, nem látok ki a skatulyából. Kicsit amolyan "Hivatali patkányok" és "Truman show" hangulata van minden napnak. És nem, pszichológushoz sincs időm elmenni.:)


És tudjátok (most jön a lényeg), nem hiszem azt, hogy egy idő után nem csömörlik bele a legtöbb ember abba, amit csinál. Egy fogorvosnak mi öröme van 30 éven át büdös szájakat és fogakat nézni? Na jó,mondjuk az annyival jobb mint az irodai excel huszárkodás, hogy ott van eredmény, hálás beteg,sikerélmény. De mondjuk egy Auchan pénztáros? Annak milyen kihívást jelent minden nap? És ő is ugyanúgy retteghet, hogy pár év múlva az önkiszolgáló pénztárak korában mit kezd magával. Aztán ott vannak az ügyvédek, jogászok, könyvelők. Mi izgalmas van adójogszabályokat biflázni? Mondjuk ők legalább kapcsolati tőkére és szélesebb látókörre tesznek szert, már ha nem külföldre mennek mosogatni,mert állítólag apuka nélkül már ez sem megy...

Milyen szakma az, amit:

-nem un meg az ember,

-el lehet egy családot tartani vele

-egész életen át lehet csinálni (merthogy 65 éves IT-st nem tudok elképzelni. De 20 év múlva már sofőrökre sem lesz szükség.)

2014. aug. 8. 21:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Szar lehete neked, én voltam minden ,segédmunkás,eladó,pincér,stb, hasonlóan érzek szintén 35
2014. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor nézd így: a sok szaladgáló ember felnéz a csillivilli irodádra és azt gondolja: Az a pasas csak ül az asztalánál egész nap és aztán leakasztja a nagy lóvét. Van háza, kocsija, szép családja. Én meg nem tudom kifizetni a villanyszámlát pedig napi 10 órát gürizek.

A munka és a pénz nem a cél, hanem az eszköz. Ahoz, hogy hasznos időt tölts a családoddal, tehesd amit szeretsz.

Én jártam egyetemre, aztán eljöttem külföldre, itt meg pincérkedtem. Most meg nincs melóm egy hónapja, rohadt feleslegesnek érzem magam. De nem adom fel, mert terveim vannak a párommal, saját céget fogunk csinálni. Amíg összejön a pénz, tervezgetek, képzem magam az adózással meg menedzsmenttel kapcsolatos dolgokban.

2014. aug. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mar bocsanat, de ez tenyleg nyavajgas reszedröl. Kinezel az ablakon, es latod, hogy az emberek mennek a dolgukra es elnek. Jah, nyilvan ök nem dolgoznak, csak elvezik az eletet. Mindenki. Nincsenek szabadnapos emberek es olyanok, akik delutan dolgoznak. Tiszta olyan vagy, mint az en ferjem neha. Az ö munkaja nehez, mindenki masnak iszonyu könnyü, hiszen egesz nap csak kavezgat (meg a mekis dolgozokrol is ezt gondolja).

Emberekkel akarsz dolgozni? Menj el egy etterembe/hotelbe, lesz ott annyi ember neked.. majd hallgathatod, hogy ezt akarom, azt akarom: Most azonnal intezze el, hogy ne kessen a repülöm. Mit kepzel, en nem fogom kifizetni az az arat amit mult heten irasban elfogadtam, tul draga. En azt hittem, hogy bar a varosközpontban van a hotel, nincsenek körülötte hazak, stb.

Inkabb örülj, h van egy kenyelmes kis allasod, amig meg megvan.

Hogy mit csinalj utana? Most mondhatom, h legyel szivsebesz, de mire mesz vele. Mihez ertesz?

2014. aug. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tudod, sokan inkább irigyelnek ezen sorok után, mint sajnálnának. A fizetés a fontos, nem az, hogy miért kapod. Ne a munkában akard kiélni magad, hanem azon kívül. Inkább azon gondolkodj, hogy a szabadidődet töltsd értelmesen, családoddal. Ugyanis azok a fontos pillanatok. A munka lehetőséget teremt, hogy keress vele annyi pénzt, amiből szépen megélhetsz. Ahogy olvastam, ez pedig adott.
2014. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van olyan amikor semmi se jó de kicsit össze kell szednem magad, munka melet azért nézz más melót vagy csinálj egy képzést olyat ami érdekel, vagy valami hobi után nézz.

Nem a munkával van baj inkább azzal hogy be vagy fásulva.

Milyen a házasságod? Ha az sem olyan jó azzal is foglalkoz.

Kitartást.

2022. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet ennyi idő után?
2022. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!