Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi, bécsi munka csokigyá...

Külföldi, bécsi munka csokigyárban?

Figyelt kérdés

Pontosan erről a munkáról lenne szó:

[link]


Telefonon felkerestük a hirdetőt, aki elmondta, hogy 200 euró a kaució, amit be kell fizetni minél hamarabb. Hiszen gyorsan betelhet az állás. Ez az összeg a kijutás, szállás és a munkaruhával kapcsolatos költségekre kell. De az első munkanap vissza is adják az összeget.


Állítólag az utalás, vagy befizetés után rögtön küldik postán a szerződést. És március 9.-én indul a busz, ami közvetlenül a szálláshoz visz. (szállást is biztosítják)


Van bárkinek tapasztalata hasonló munkával kapcsolatban?

Bármilyen jellegű tapasztalat érdekelne.



#munka #Bécs #külföldi munka #csokigyár #munka csokigyárban #csomagolói munka #külföldi csomagolói munka.
2014. febr. 24. 18:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9:

Igen, azért írtam ki a kérdést mert szeretnék elveszteni 200 EUR-t. Fhúú

2014. febr. 24. 22:22
 12/20 A kérdező kommentje:
Javítás: #9 helyett #10
2014. febr. 24. 23:04
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Csalás 100 %. A munkaruhát a cég biztosítja, ezt vagy adják vagy megveszed amit a fizetésből vonnak le részletekben.De semmi esetben nem előre veszed meg. Küldik a szerződést rögtön.. És azt honnan tudják, hogy megfelelsz az elvárásoknak, orvosi vizsgálat, hogy nincs fertőző betegséged stb. Sürgős persze ne fizess, ne légy hiszékeny.Amit sokan megtanultak sajnos amikor előre kell fizetni munkáért akkor az átverés.
2014. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem nem utaltál egy vasat sem! Ez az egész több sebből vérzik! Ne legyél naiv...

1: Az ilyen magyar oldalakon hirdetett munkák túlnyomó többsége KAMU! Nézz inkább szét osztrák oldalakon.

2: Facebookon van pár csoport a külföldön dolgozóknak,mindenhol írják,hogy nem szabad előre utalni. Az meg hogy sürget a csóka csak gyanúsabb,a munkáltatók nem sürgetnek (meg nem kérnek pénzt), felvesznek inkább mást...

3: Az már csak hab a tortán,hogy egy egyszerű gmail-es e-mail címet adnak meg (ennél már csak a citromail-es a röhejesebb).

4: Ja és a nyelvtudás nem szükséges is elég gáz,muszáj lesz megértened a szerződést,amit aláírsz (meg amúgy is szinte elvárás). Az esetek többségében egyébként is inkább olyant vesznek fel,aki beszéli a nyelvet (és az ilyen állásra nem 1 ember pályázik,szóval van miből válogatniuk).


Ha még mindig nem kételkedsz,akkor az legtutibb,ha írsz a cégnek,rá is kerestem a neten kíváncsiságból.

E-mail: office@pischinger.at

Telephone: +43 (0)1-5232571-0

Fax: +43 (0)1-5232571-5

[link]

Olvastam már hasonló esetet,az emberke ráírt az osztrák cégre,ők persze visszaírtak,hogy nincs ilyen hirdetésük,az egész kamu,nehogy utaljon.

2014. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Hiába cseszegetsz, de te nem akarod elhinni, hogy nem igaz. Ha ennyi eszed nincs, hogy ezt felismerd, akkor fizesd be.
2014. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Írtam a gyárnak, ahová elvileg a munkásokat közvetítik.

Ez egy csalás, a gyár nem ismeri a magyar hirdetőt. Így aki hasonló hirdetéssel találkozik, ne higgyen neki.


Lehet, hogy ez sokak számára látatlanba is egy értelmű volt. Ezt csak azok kedvéért írtam ki, akik esetleg (bármilyen szinten) hajlottak a dologra.

2014. febr. 27. 15:06
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
na hál istennek, nem tudtak lehúzni.
2014. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
35%
Véleményem szerint a külföldi munkák telítődnek, nem könnyű elhelyezkedni. A lehetőségekhez képest, sok a munkavállaló.
2014. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Mi is hasonlóan jártunk a pénzt előre kérték utalással OTP megadott számlára , és majd futár hozza szerződést most a hét végén vasárnap De ami még jobban idegesít, hogy ha az állás állítólag már betelt akkor a hirdetésnek "Inaktívak" kellene lennie? Erről tudtok valamit ? A Pénzt Lázok Roland névre kellett utalni Segítségetek előre hálásan köszönöm talán még nem késő megállítani az utalást ma reggel ha csalók
2014. szept. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem kellett volna utalni, szerintem ezt bebuktátok... Mennyit kellett amúgy küldeni?
2014. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!