Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy nő irodában dolgozik,...

Ha egy nő irodában dolgozik, mit szabad/mit kell viselnie munka közben?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Most öltözködési tippeket vársz?
2014. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

még gimis vagyok, csak érdekel, hogy ha irodai munkám lesz, akkor mit kell viselni.


miért kell mindig valakinek belém kötnie???!!!

2014. febr. 22. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Gőzöm sincs milyen kötekedésről beszélsz! Mert csak egyszerűen megkérdeztem mire vonatkozik a kérdésed...
2014. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ hogy van-e az adott cégnél dress-code, vagyis megvan-e szabva hogy mit viselhetsz a munkahelyeden. Ha nincs, akkor azt veszel fel amit szeretnél, természetesen ésszerű keretek között. Én pl. irodában dolgoztam és fogok is, fekete sportcipőt (nyáron balerinacipőt) farmert és egy csinosabb felsőt vettem fel.
2014. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mit várnak el. Ha pl. ügyvédi irodában dolgozol, nem árt csinésnak lenni. Én dolgoztam olyan helyen irodában, ahol megengedett volt a farmer és a sportcipő is.
2014. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A hülye hozzáállásod ellenére segítek.

Többféle lehetséges válasz van. Mert annak a függvénye az öltözködés, hogy hol helyezkedsz el.

- Léteznek olyan helyek ahol merev szabályokhoz kötött az öltözet, nem engedheted meg például hogy kint legyen a karod vagy nyitott orrú legyen a cipőd. Ezek leginkább bankok, magasabb közigazgatási intézmények.

- Van ahol nincs belső szabály erre, de létezik egy általános norma amit mindenki követ szabályok nélkül is. Például hogy nem öltözünk nagyon színes, feltűnő ruhákba, nem rakunk magunkra rengeteg csili-vili ékszert, nem hordunk platformot, ezek is inkább közintézmények, ügyfélszolgálatok, szociális intézmények stb.

- Külön kasztba raknám a magasabb beosztásban dolgozó iroda vezetőket vagy személyi titkárnőket. Rájuk többnyire általános szabályok vonatkoznak. Kiskosztüm, ing, blúz, csinos lehetőleg zárt és nem túl magas sarkú cipő. Finom smink és rendezett haj. (Itt elég lényeges a külső megjelenés, mert kulcs szerepe lehet a cégnél.)

- Utoljára hagytam azokat a cégeket ahol "pont nem érdekel senkit mit veszel fel munkába, csak a munka el legyen végezve..." Ezek általában kis cégek, ahol csak néhányan dolgoznak, jelentős ügyfélforgalmat nem bonyolítanak, tárgyalások, megbeszélések nincsenek, a munka lényegében adatrögzítés vagy telefonkezelés,számlázás stb. Amihez pont nincs szükség a kosztümre. Ide majdnem mindegy mibe jársz, addig amíg nem haladod meg a vezető ingerküszöbét. :)


Remélem segítettem.

2014. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerubben leirva ha ugyfelekkel talalkozol a munkad soran akkor iratlan szabaly a megfelelo,apolt megjelenes akkor is,ha nincs kulon eloiras.

Ha magadban uldogelsz egy irodaban es a munkad nem igenyel szemelyes kapcsolattartast,valamint a ceg szabalyzata is engedi,akkor akar melegitoben is dolgozhatsz.

2014. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!