Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám rávenni az...

Hogyan tudnám rávenni az álláshirdetőt, hogy valamilyen válaszra méltassa a jelentkezésemet?

Figyelt kérdés
Az esetek 99%-ában még csak annyit sem tesznek meg, hogy válaszul megírják: "NEM". Mit lehetne tenni ez ellen? Semmit?
2014. jan. 11. 18:57
 1/6 *Nekomimi* ***** válasza:
Sajnos semmit. Nem törődnek ők ezzel.
2014. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kb 6-7x küldtem el egy újonnan épült gyárba Gyöngyösön, hasonlóan még választ sem kaptam. Hozzáteszem, hogy állandóan hirdet több, mint fél éve. Nyolcadjára ismét elküldtem azzal az üzenettel, hogy:

Tisztelt címzett!

Most tényleg van maguknál felvétel, vagy csak hirdetnek? Mert ha az utóbbi, akkor az nagyon nem szép dolog.

Erre pár nap múlva kaptam egy válasz mailt, hogy mehetek egy felvételire, ha gondolom. Telefonon nem értesítettek.

2014. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmit, én is így voltam.
2014. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szomorú...
2014. jan. 12. 07:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy egyes esetekben taktikáznak a munkaadók. Ha megírják neked, hogy nem, főleg ha teljesen alkalmas lennél a munkára, akkor van olyan ember, aki ezek után elvből nem menne oda felvételizni. Ők meg úgy taktikáznak, hogy kiválasztották Kis Pistát, de ha mégsem válik be, akkorr kell új felvételi, és akkor meg benne vagy az adatbázisukban, aztán még te érzed megtiszteltetésnek, hogy újra behívnak. Merő taktikázás. Én nagyon gusztustalannak tartom, mert annyi legyen már bennük, hogyha a jelentkező ennyire hajtott azért, hogy megmutathassa magát, akkor megérdemel annyit, hogy azt mondd neki, nem, urambocsá azt is, miért.
2014. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van.

Ilyenről amúgy még nem is hallottam, tényleg elég bunkó dolog ez, főleg, hogy az ember milyen kiszolgáltatott helyzetben van álláskeresőként. :(

2014. jan. 12. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!