Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » MUNKAHELY, AVAGY EGY SZÍNHÁZ?

MUNKAHELY, AVAGY EGY SZÍNHÁZ?

Figyelt kérdés
Eladóként olgozom egy üzlet láncnál, aminek egyre több helyen nyílik az üzlete...A lényeg, hogy itt magasról tesznek arra, hogyan dolgozik az ember(tudom, hogy nem csak itt) de azért dolgoztam pár helyen és nálam ez ami viszi a pálmát, sehol nem volt ekkora képmutatás, meg kétszínüség... mindenki kibeszéli a másikat, meg nap mint nap meg veszik egymást csokikkal, meg föznek otthon bentre is, mint egy szeretet házban, hogy ha valaki netán nem hoz kaját, és kunyerál, legyen miböl adni... A fizetés átlagos, még az sincs hogy tul kevés, hogy ne tudná mindenki meg venni a kajáját... Minden nap reggeltöl estig megy a hiszti, a klikkesedés, egymásra mutogatás, és egyre inkább elegem van az egészböl, és azon vagyok, teszek valamit! Én aki meg becsülöm a munkahelyem, és nem kérek ki magamnak mindent, hanem elpakolászok magamnak, és meg csinálom szó nélkül a dolgom, sosem leszek itt jó. Hogy mért? Mert én nem azért jöttem ide, hogy mások fenekébe mászkáljak.... Ez a normális, és el kéne fogadnom, vagy van még remény, hogy valahol nézik azt is, hogy ki pakoltam amit kell, kasszáztam amikor és ahogyan kellett, és nem a k* anyázás megy nap.mint nap!? A válaszokat köszönöm!!!

2013. nov. 6. 23:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos nagyon sok munkahelyen megy ugyanez, főleg a jó meleg irodai munkák körében. Az ilyen légkör mindenképpen gyengíti minden kisebb vagy nagyobb cég munkáját, mert előbb-utóbb az ügyfél is érezni fogja a feszültséget.

Az ilyen légkör mindenképpen rossz hatással van az egészségre, így meg is értem, hogy sok ember, aki akár egy kicsi pénzecskét is összegyűjt, valami nagyon kicsi vállalkozást nyit: legalább nyugodtan alszik.

Az ilyen légkör az egyik legnagyobb ok, amiért nem hiszem, hogy valaha is elvállalnék munkát állami intézménynél. Ott van aztán az igazi marakodás és színházasdi.

2013. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%

figyelmedbe(is) ajánlom...

[link]

2013. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értem, hogy mi is a kérdésed.

És mondod, hogy ne írjuk, de (azért zárójelben megjegyzem, örülj, hogy van munkád! És ezt nem viccből vagy idegesítésből mondom...)


Amúgy meg:

Mit szeretnél, hogy a főnököd meg legyen elégedve veled, a munkáddal, és megkapd érte a megbeszélt fizetést?

Vagy hogy a mindenféle szokásokkal rendelkező munkatársaidnak megfelelj?


leírásodból az tűnik ki, hogy az elsőt teljesíted, a munkát elvégzed, viszont a kollégák körében nem érzed népszerűnek magad. Így van?

Hát szerintem nincs ezzel baj. Nem nekik kell megfelelni. Ez nem játszóház vagy baráti közösség, hanem munkahely. Nem társalogni, főzőcskézni, egymás kényelmét szolgálni kell, hanem elvégezni a munkát, hogy a cégnek menjen a szekér, és megkapd te is a jussod...


Nyilván kellemesebb úgy bemenni, hogy kedvesek a kollégák. De manapság annak is örülni kell, hogy van munkahely undok kollégákkal. A kellemes kollégák már csak a hab lenne a tortán...


Szerintem ne idegeskedj, tojd le a beszólásokat, a kirekesztést. Csináld meg a munkát becsülettel, hogy a főnököd elégedett legyen. És ne álmodj a kollégák megváltozásáról. Inkább keress mellette jobb jelyet, más megoldás nincs...

2013. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

"meg nap mint nap meg veszik egymást csokikkal, meg föznek otthon bentre is, mint egy szeretet házban, hogy ha valaki netán nem hoz kaját, és kunyerál, legyen miböl adni..."


Tehát van egy nagyon jó, összetartó kollektíva, akik barátkoznai is egymással, meg ott vagy te, a mufurc, akit ez az egész felháborít. "Megveszik" egymást csokikkal?! Mennyire vagy megkeseredett?

2013. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanilyen volt a legutóbbi munkahelyem. A kolléganő az összes férfi kollégát "megvásárolta" magának a behordott ebédekkel. Sőt alkalmanként a főnököt is. Cserébe mindenki falazott neki amikor fodrászhoz meg barátnőzni járt munkaidőbe. Elérte hogy bármit megtehessen mert mindenki a markából evett. Aztán kiépített maga köré egy női brigádot akik szintén őt védték és ha valamelyiknek nem tetszett a körükön kívülálló személy, akkor aljas pletykákkal (amit persze a főnökségig vittek) elérték hogy kikészüljön az illető. Több ember ment el azért mert rendszeres számonkérés volt a brigád pletykái miatt és Ő csak egyedül tudta védeni magát.


Megértem a problémát, de nem sokat tudsz tenni. Ha tovább mész, nagy eséllyel botlasz hasonló esetbe ismét. Ezek a klikkek a legtöbb helyen léteznek.

2013. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%

hát kérdező, megértelek, csak nálunk a kórházban van ugyanez.

Ha van 10 perc nyugi és bemész egy kórterembe, mert láttad, hogy a néninél mióta itt van, még nem volt látogató, akkor nem te leszel a többiek meg a főnővér kedvence. A kedvencke az, aki a legkevesebbet dolgozza, mert annak van ideje pletyizni a tegnapi barátok köztről :(

2013. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon sok ember meg érti, amiről beszélek, és át is élte/éli... Ök is "bizonyítékok" arra, hogy nem én vagyok a megkeseredett, hanem tényleg így müködnek a dolgok! Pont azzal van a baj, hogy nem lehetek velük csak köszönö viszonyban, mert pont ez a lényeg, hogy én is ugyanugy benne legyek a kavarásban... most pont azon vannak, hogy mikor cseszek el valamit, hiába vagyok a vevökkel is kedves, itt egy olyan cégröl van szó, ahol a tulajok vidéken vannak, és semmit sem tudnak. Az üzlet vezetö irányítja az egész bandát, és ha neki nem szimpi egy illetö, a többieknek se lehet. Minden reggel kibeszélik öt is, aztán mikor bemegy, ugy tesznek mintha a legjobb barát nöi lennének. Aztán meg visza felé ugyanez..
2013. nov. 7. 14:14
 18/20 A kérdező kommentje:
Aki még mindíg azzal jön, hogy örüljek van munkám, azt üzenem, lehet jelentkezni a helyemre, és ha ö ilyen hogy ílyen munkáz szeretne, átadom a helyem, meg nézném, meddig bírná..
2013. nov. 7. 14:16
 19/20 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy én nem színháznak szoktam nevezni, hanem dedónak, mert pontosan úgy viselkednek, akár kollégáról, akár főnökről van szó, mint a pisis ovisok.
2013. nov. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es válaszoló, gondolom, te is egy ilyen "nagyon jó kis kollektívának" vagy az egyik vezér tagja, aki ugyan ebbe érzi jól magát, vagy ezt játsza el! GRATULÁLOK, és javaslom, ahelyett hogy a gyakorit olvasgatod, töltsd velük az idödet! Mert én nem vagyok rád kíváncsi!
2013. nov. 7. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!