Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nem "ciki" ilyenbe...

Szerintetek nem "ciki" ilyenben különcködni?

Figyelt kérdés

a munkahelyemen 10en dolgozunk, ha vkinek szülinapja van az a bevált rendszer h beadunk fejenként egy ötszázast, majd az ünnepelt választhat magának vmit abból a pénzből. ezres az órabérük, szóval fél órányi munka összegét adjuk oda. Az egyik munkatársnőm, aki 3 hónapja van itt, és eleve nagyon fura, fúr minket a főnöknél, képes volt a borítékba 300ftot tenni. Nekem ez olyan különcködésnek tűnik, mindannyian tudjuk h megtehetné, mert minden nap a büfében kajál míg mi(vannak köztünk diákok is) otthonról hozzuk pl.


Szerintem ez olyan kicsinyesség, h sajnál 200ft pluszt, ha neki lesz szülinapja mi is mind beleadnánk. Most nem anyagiaskodni akarok de mi vezet vkit arra h ennyire csakazértse akarjon beilleszkedni?


2013. júl. 27. 21:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
én 2 hete voltam itt, mikor vkinek szülinapja volt de befizettem, mert szerettem volna osztozkodni "jóban rosszban " velük, kivenni a részem a kevésbé kellemes dolgokból is és elég hamar be is fogadtak emiatt
2013. júl. 27. 23:15
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem azért csináltad, hogy ne közösítsenek ki?
2013. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
nem. Hanem mert az a véleményem h ha bekerülünk egy közegbe akkor nekünk kell felvennünk elsőre a közeg ritmusát nem rögtön forradalmárkodni. Mint kezdő kell h legyen az emberben alázat, akkor hamar sikerül beilleszkedni és onnantól már lehet kicsit lazábbnak lenni és önálló véleményt alkotni. Két hét alatt is kedveltem annyira a kolléganőmet h ne sajnáljak tőle 500ftot ha már a csapat nevében ajándékozzuk neki ezt az összeget, kivegyem a részem ne csak büszkén mosolyogjak miközben a szülinaposon kívül mindenki tudja h csak én nem adtam bele pl semmit
2013. júl. 27. 23:38
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem forradalmárkodás. Két hét alatt egy munkahelyen, tehát abban az időben, amit munkával kell tölteni, elég nehéz megismerni egy másik embert annyira, hogy eldöntsem, vegyek-e neki valamit.
2013. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Ha úgy van, akkor 500ft ot az utolsó csövesnek is adok, ne akard már megmagyarázni neki, hogy rosszul csinálta..

Nem ciki, inkább taplóság, én a helyetekben többet nem kérnék tőle, és a hölgy születésnapjával sem foglalkoznék - esetleg adnék neki egy macskát, "csak hogy legyen kihez szólnod" felirattal a nyakában.

2013. júl. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15-ös :)))))

Amúgy meg igaz, úgy van, ha valahova újként bekerülünk, mi vesszük fel az ottani szokásokat, a régiekhez alkalmazkodunk. Nem kell különcködni, forradalmat csinálni, rögtön újítani, mert nagyon hamar ki utálnak, jogosan!

500 ft tényleg nem vág földhöz szerintem senkit. Vagy az is lehet, hogy éppen úgy áll valaki, de akkor pedig nem adok 300-at sem.

2013. júl. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
De most ennyire alacsony az ingerküszöbötök, hogy ha valaki nem áll be a seggnyaló csapatba, akkor forradalmár???
2013. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

seggnyaló csapat??

Szerintem az a seggnyalás h folyton duruzsol a főnöknél, mi egy összetartó csapat vagyunk egyenrangú felek akik szívesen okoznak örömet ha vkinek szülinapja van, nem sajnáljuk tőle fél órai munkánk fizetését

2013. júl. 28. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!