Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másoknál is ilyen nehéz az...

Másoknál is ilyen nehéz az álláskeresés?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, május végén szereztem szakmát. Sehol nem akarnak alkalmazni, mert mindenhová tapasztalat kell...

Ha küldök önéletrajzot, annyit sem írnak, hogy nem vagyok alkalmas rá. Már takarítónőnek is elmennék, mert ez így nem állapot, egy fizetésből élünk ketten, és én is nagyon szeretnék dolgozni már. Gyakorlati helyem van, ott legalább azért nem kell fizetni, hogy gyakorolhassak, de pénzt sajnos nem kapok. Kezdek elkeseredni, rengeteg helyre küldök önéletrajzot minden nap, és személyesen is bementem több helyre. Mit tehetnék még? :(


2013. júl. 23. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkinek ilyen nehéz sajnos.
2013. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dani900 ***** válasza:
Milyen szakmád van?
2013. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, pedig olyan helyen lakom ahol rengeteg gyár van meg itt azért vannak munkák, de még így is piszok nehéz, mert ugye innen nem messze van a Panasonic gyár ahol már tavaly elküldtek nagyon sok embert és most mindenkit elfognak. Más munkahelyek tömve vannak gyakorlatilag.

Már mennék én is takarítónak férfiként mert a munkaügyi szervez ilyen tanfolyamot amit fizet és még van 1 hónapom hogy döntsek ez ügyben, mert 3-4 hónap tanulás és munka amiért fizetnek valamennyit, nem sokat de egy kevéske pénz jól jönne és ott gép takarítást is megtanítják amivel férfiként lehet esélyem mert takarítani mindenhol kell. De beszéltem emberekkel és mondták hogy vannak olyan ismerősük akik már ezt megcsinálták és semmit nem találnak vele, szóval nem tudom én se hogy milegyen.

Én nekem van szakmám hálózat építői, és üzemeltetői de nem tudok vele elhelyezkedni mert túlképzett ez a szakma.

Barátnőm is minimálbérért dolgozik egy benzinkútnál 12 órába éjjel nappal, ünnepnapkor is, és annyit nem fizetnek amennyit ő melózik mert ott is spórolnak az emberrel és ott is ha nincs éppen vásárló akkor egyik kasszást kiküldik pakolni, leltárazni vagy takarítani és így tovább. De sajnos nála is rezeg a léc hogy kidobják mert ott is átszervezések várhatóak és ugye a főnöke sem tudna fizetni neki rendesen. Nem élünk még együtt de ilyen bizonytalanságba nem is fogunk sajnos, ez a legnagyobb gondunk, hogy nem tudunk előre lépni.

Gondolkodtunk már külföldön is de arra rákérdeztem és vagy 200 ezer forint kezdő tőke kell hogy kitudjunk menni szállás kaja, ameddig nem találunk munkát és nem lesz fizetés, mert már Németországban is egyre többen vannak külföldről nem csak Magyarországról, és már ott is lassan jobban megválogatják kit vesznek fel.

Én is pár napja beszéltem a szomszédom fiával aki nemrég költözött vissza mert kirúgták a munkahelyéről és mondta hogy hiába keres már 1 éve nem talál munkát, eddig feketén dolgozott maszek alapon de már fogy az emberek pénze és már arra sincs akkora igény plusz a barátnője is elvesztette a munkáját így ők is hazaköltöztek a szülőkhöz.

Protekcióval könnyű elhelyezkedni a legjobban de még úgysem könnyebb de legalább szóba állnak az emberrel.

Én is naponta küldöm el az önéletrajzaimat már kínomba a megyeszékhelyre is küldöm inkább utazok 1 órát de legyen valami és semmi semmi válasz. Ha telefonon hívom őket akkor vagy leráznak valami mellé dumával vagy felveszik az adataimat aztán felhívnak pár nap múlva de erre sem várhatok 1 hétig. Talán 3 hely volt ahová behívtak állás interjúra de oda vagy 100 embert behívtak és tesztírás meg minden és hiába lett 98%os tesztem, nem vettek fel mert elsősorban nőket akartak operátorként alkalmazni, meg tapasztalattal rendelkező embert kerestek raktárba.

A másik munkahely ahová mentem oda csak 10 en mentünk teszt írás nem volt, elbeszélgetés igen, mondták hogy 3 nap múlva telefonálnak ha felvettek, ha meg nem akkor emailt küldenek. Vártam 1 hétig, akkor felhívtak, mondták hogy sikerült és hogy nekik 100%-ban megfelelek, de nem tudnak alkalmazni mert kiderült hogy mégsem kell ember mert visszamondtak egy fontos megrendelést, de a rendszerbe bekerültem.

Most ezek után én is meg még sokan mások is ugyanott vannak mint te.

Legtöbb önéletrajzomra nem is válaszoltak, kínomba már azt csináltam hogy kölcsön kértem bátyámtól az autóját 1 napra és személyesen mentem be cégekhez hogy beadjam portán az önéletrajzokat és külön papírra felírtam hogy hova adtam be és hogy mikor, és 1 hónapja már hogy egy helyről sem kaptam visszajelzést semmilyen formába hogy mi a helyzet. Bátyám sem tudott beajánlani sehová pedig neki nagy ismeretsége van mert ő napi szinten szokott beszélgetni telefonon alvállalkozókkal akik a munkahelyéhez tartoznak de ott is azt mondták hogy nem tudnak munkát adni mert oké hogy nekik is kell ember de nem engedhetik meg maguknak.

Nincsenek munkahelyek, vagy ha van akkor tapasztaltat keresnek és ez a baj.

És a fiataloknak a legrosszabb akik alig dolgoztak valamit életükbe. Mert ugye a diákmunka meg a tanuláson szerzett szakmai gyakorlati időt nem számítják bele. Csak azt amit főállásba szerzett. És itt van a gond.

Hazudni nem lehet mert sokan rákérdeznek és az kiderül a munkavállalói kis könyvedből hogy mettől meddig és hol dolgoztál. Szóval ez sem megoldás.

2013. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dani900 ***** válasza:
Érdekes, hogy mennyi különbség van helyek, és helyzetek között, én eddig három munkahelyen voltam főállásban, pedig 23 éves vagyok, és gyakorlat nélkül felvettek az első helyre is, mert nem volt más jelentkező, a mostaninál is hasonló a helyzet, rajtam kívül, még három jelentkező volt, de mindegyik léhűtő, tehát errefelé (nyugat) inkább munkaerő hiány van néhány téren, mert aki teheti külföldre megy, a többi meg vagy olyan béna, hogy nem veszik fel, vagy egy jó munkahelye van, amit nem fog otthagyni, tehát, gyakorlatilag nehezebb munkást találni, mint munkahelyet.
2013. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom, gyógymasszőri végzettségem van. A masszázzsal kapcsolatos hirdetések 99%-a erotikus jellegű, a maradékhoz meg kell vállalkozói igazolvány és vendégkör...


Ezért próbálkoztam más jellegű munkákkal is. Angolul középfokon beszélek, tehát a nyelv sem jelent gondot. Sajnálom, rossz olvasni, hogy mások is hasonló helyzetben vannak, mint én.

2013. júl. 23. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Lejelentkezel időnként a kórházakban?
2013. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A te szakmád tipikusan olyan szakma, amit vállalkozásban érdemes csinálni. Bérelsz egy helyet és kialakítod az ügyfélkört, kezdve az ismerősökkel. Ha jól csinálod, akkor egy idő után eljut a híred másokhoz is és lesz annyi ügyfeled, amiből már megélhetsz.

Ha rosszul csinálod, akkor nyilván éhen halsz, de ez minden szakmával így van.

2013. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Üdv a pokolban
2013. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!