Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Idegenvezetőként szeretnék...

Idegenvezetőként szeretnék gyakorlatot szerezni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Spanyol és angol nyelvből van nyelvvizsgám, sajnos csak középfokú. Idén májusban végeztem el a képzést, hát... nem túl sok álláshirdetést láttam... Néha úgy érzem, jobb lett volna egy bolti eladó vagy cukrász. Az utazási irodákban csak úgy alkalmaznak, ha van gyakorlatom/tapasztalatom. Nincs pénzem másik szakmát tanulni, szeptembertől egyetemre fogok járni, de abból a szakmából is nehéz lesz majd megélni. Mit tanácsoltok?
2013. jún. 30. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol voltál nyári gyakorlaton, amíg tanultál? oda általában vissza lehet menni és dolgozni kb. fél évet avgy 1 évet és jó ajánlólevelet is kapsz hozzá.
2013. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vegyél föl diákhitelt !

De van egy Ilyen kezdő idegenvezetőknek gyakorlat , vagy nem is gyakorlat hanem ilyen munka szerűség ! Nem tudom hol laksz de mi magyar történelmi emlékeket mutatunk be Budapesten turistáknak . Az egész úgy megy hogy a turisták bejelentkeznek idegenvezetésre egy Hotelben összesen 5 ilyen Budapesti hotelben van erre lehetőség .


A turistákat elviszed szegedre és ott eladod a táliboknak akik angolul vagy spanyolul tudnak beszélni . A tálibok le hajóznak velük a Tiszán és elviszik őket A Dunáig Onnan mennek a fekete tengerig onnan pedig Afrikába rabszolgának eladják őket .

2013. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szegeden tanultam, gyakorlat nem volt. :(
2013. jún. 30. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is dolgozom idegenvezetőként is, de soha eszembe nem jutna utazási irodákban keresni munkát. Semmi értelme, csak lenyúlják a bevétel nagy részét, annak a kicsinek meg, ami nálad marad, megy a fele adóba. Külföldi barátaidon keresztül próbálj inkább munkához jutni! Ott a facebook, lényeg, hogy tudják, mivel foglalkozol, ajánljanak ideutazó ismerősöknek. Maga a munka is sokkal kényelmesebb így, teljesen más 3-4 embert körbevinni a fővárosban, mint egy busznyi csoporttal kínlódni. Ráadásul 100 eurót simán kifizetnek egy napra, legtöbbször ebédelni is meghívnak, és még számlát sem kérnek érte. A számlázással egyébként az a legnagyobb baj, hogy pláne kezdetben nem tudsz annyi munkát szerezni, hogy egy egyéni vállalkozást fenntarts belőle. Az akkor éri csak meg, ha havonta minimum 150ezer forintot tutira megkeresel, ahhoz meg nem alkalmanként kell egy-egy csoport.
2013. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincsenek külföldi kapcsolataim, plusz diák vagyok még, ez a számlázásos dolog is igen nehezen megoldható. Gondolom, mindenki utazási irodával kezdi először, nem?
2013. júl. 9. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Sosem dolgoztam utazási irodánál. Annak idején, amikor végeztem az egyetemen, a fővárosban rengeteg irodában leadtam az életrajzom, azt hittem, öt nyelvvel tutira kapni fognak rajtam (nyelvszakokon végeztem), de sehonnan nem hívtak. Akkor még facebook sem volt, viszont az ösztöndíjaknak és a nyári utazgatásoknak köszönhetően rengeteg barátom volt szerte Európában, rajtuk keresztül kezdtem el idegenvezetni is. Tulajdonképpen már évek óta csináltam, amikor aztán elvégeztem a tanfolyamot is.
2013. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 10. 07:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!