Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Idős néninél 1 napot takarítan...

Idős néninél 1 napot takarítanom és bevásárolnom kellene. Tippek?

Figyelt kérdés
Még soha nem csináltam ilyet, barátnőm ajánlott, aki a néni szomszédjában lakik. Nagyon kellene a pénz, természetesen elvállaltam, azt még nem tudom, mennyiért. Kicsit félek, hogy valamit nem fogok jól csinálni. Szerintetek?
2013. jún. 30. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mit nem lehet jól csinálni egy bevásárlásnál, vagy takarításnál, majd a néni elmondja az igényeit és azt is, hogy mennyit fizet ezért, utána majd nekilátsz és ha valami gond lesz a munkáddal, akkor vagy megcsinálod úgy, ahogyan ő szeretné, vagy keresel más elfoglaltságot.
2013. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy elronthatsz valamit, csak akkor ha egy hárpia és mindenbe beleköt :D De ha az lenne akkor szerintem nem vállaltad volna el.
2013. jún. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért vállaltam el, mert kell a pénz, nem azért mert tudom, hogy nem hárpia. Csak reménykedem. :D
2013. jún. 30. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz semmit sem elrontani, oda mész, kedvesen udvariasan megkérdezed mit szeretne, aztán elvégzed a dolgod, megkapod az érte járó fizetésedet, és örülsz. Jó neked hogy van ilyen lehetőség, becsüld meg, akármilyen a néni, egy napot ki lehet bírni.
2013. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom:

- fogadd el a munkát

- fogadd el azt a pénzt, amit most felajánl.


Ha majd úgy néz ki, hogy túl sokat vár el azért, amit fizet, akkor majd pl. egy-két hét után vagy ismét elkezdtek egyezkedni, és vagy emel a pénzeden, vagy kevesebbet vár el.

Amúgy a házimunkánál eleinte kérdezz rá, hogy mit hogyan szokott csinálni, hogy szereti, hogy akarja, és igyekszel úgy megcsinálni. Ha kérdezi, hogy talán nem tudod, válasz: minden háznál más a szokás!

Bevásárlásnál azt vedd márkában és annyit mennyiségben amennyit mondott, és sose feledd ott a nyugtát, hogy el tudj vele számolni!

2013. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bevásárlás az nem egy bonyolult dolog, a mami elmondja mit szeretne, ad egy listát, te megveszed oda adod a számlát róla és szevasz, nem bonyolult, én is ezt csináltam 2 hónapig csak akkor egy idős bácsinál aki a szembe szomszédunk, mivel a felesége régen meghalt és akkor a fia külföldön volt így engem kértek meg hogy figyeljek rá, főleg ha vásárolni kell vagy hasonló.

Én inkább szívességből vállaltam ezt, mert bírom az öreget, jó fej csak pénzt nem nagyon szabad rábízni. Kaptam listát5t hogy mik az igényei, és hogy anyagiakba meddig lépjek túl, és hogy több napra legyen kenyere, meg néha takarítsak ki nála, ami nem volt egy nagy dolog.

Ha nagy procelán gyűjteménye van a néninek akkor célszerű vigyázni, azokat leszeded elmosod külön, majd a polcot letörölgeted és visszarakod. Arra számíts hogy ezek ragaszkodnak ahhoz hogy minden ugyanoda kerüljön vissza ahol volt szóval erre jobb ha felkészülsz, mert szinte minden idős így gondolkodik, nagyszüleimnél is hatalmas balhé volt amikor festés után a Tv állvány és a kanapé meg a dohányzó asztal nem oda került vissza ahol eredetileg volt...

Nálam az az idős szomszéd ennél lazább volt, mert volt amikor megkértek hogy segítsek a festésben meg a parkettázásban, akkor meg engedte hogy a bútorokat máshogy rendezzük el mivel az egyik falat szabadon kellett hagyni szinte, csak 2 virágállvány meg a TV szekrény kerülhetett oda a szekrény sor helyett hogy ne penészedjen akkor arra rálehetett venni, de a szobáját ugyanúgy kellett visszarendezni ahogy volt.


Ha csak ennyiről van szó, akkor takarításnál célszerű megbeszélni hogy mit szeretne a néni, ha esetleg nagytakarítás lenne akkor azért ne fogjad el túl keveset érte mert sok munka lehet vele, főleg ha minden lim lomot le kell szedned és visszarakni és ha esetleg szekrény tologatásról van szó akkor azért ne hagyd hogy pár ezerrel kiszúrja a szemed. Persze módjával mondd ezt neki, ne közvetlen csak utalgass rá. Javaslom hogy előtte beszéljetek meg mindent hogy hogyan és ennyi.

2013. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy legyél nagyon kedves. Ha pakolsz, akkor mindig kérdezd meg tőle, hogy mit hova tegyél, vagy mit hol tart, aztán próbáld megjegyezni. 2x ne kérdezd meg mert az már kicsit ciki. Mesélj majd neki magadról nagy vonalakban. Kérdezd őt is hogy mit szeret csinálni, köt-e vagy hímez vagy mittudomén. Anyagiakról csak a legvégén beszéljetek. de ne ez legyen a fő célod, hanem az időtöltés és a sgeítségnyújtás. Te is tudod hogy visszakapod a sok kedvességet és amit adsz magadból :)
2013. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!