Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szólnál a főnöködnek, hogy a...

Szólnál a főnöködnek, hogy a munkatársad lop, ha kapnál érte százezer forintot?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 18:37
1 2
 11/19 anonim válasza:
60%
A munkatársamnak szólnék, hogy ne csinálja, mert előbb-utóbb rajtam kívül más is észreveszi. Ugyanis aki egyszer lop, másodszor is fog.
2013. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%

bizony, illene lojálisnak lenni a kollégával. nem a főnökhöz szaladnék árulkodni, hanem elmondanám a munkatársamnak, h milyen csúnya következményei lesznek annak, ha kiderül mit csinál/csinált. innentől döntsön belátása szerint.

de azért durva, h egyes cégeknél visszatértek az '50es évek...

2013. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy van, ne szólj szám nem fáj fejem. Nem látok nem hallok semmit a munkahelyemen.Ha megkérdezik: azt mondom én nem láttam és a munkámra figyelek arra összpontosítok!
2013. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 AnonymRavenHUN válasza:
Ha több mint 100 at lopott vagy a főnök a haverod akkor igen! De tudd bizonyítani!
2013. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 masni1 ***** válasza:
Én a tolvajnak szólnék, hogy fejezze be......
2013. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én a helyedben nem tenném. Nekem a becsületem ennél mindig többet ér, mint ahogy egyik kedvencem, Révész Sándor énekli. bocs. :)"


Ahogy pedig Babits Mihály írta "Bűnösök közt közt cinkos, aki néma."


A becsület nem az, hogy a tolvajt fedezed, hanem hogy a tisztesség és törvényesség mellett kiállsz. Elvileg köteles vagy jelenteni megakadályozni a bűncselekményt.


Elméletileg az a jobb, ha szólsz a kollégádnak, hogy hagyja abba, és ha nem hagyja abba, akkor a főnöknek, tulajnak, de ebben az esetben a kollégád tudni fogja, hogy kin álljon bosszút.


Ha a főnöknek tulajnak közvetlenül szólsz, akkor nincs annyira meg ennek a kockázata, főleg, ha kéred, hogy legyen diszkrét, és ez a feltétele az információnak.

(akkor van gáz, ha a főnök is bűntárs)

A bizonyítás meg nem feltétlenül a te feladatod, lehet annyit is mondani, hogy figyeljen oda erre és erre személyre, vagy tegyen ilyen és ilyen óvintézkedést, és akkor megszűnik ez és ez. Mondhatsz tippeket, hogyan szigorítsa az ellenőrzést...


Különben személyes álláspontom, hogy attól függ.

Ha a munkáltatóm tisztességes és becsületes velem szemben (és másokkal is) akkor úgy érzem tartozom neki ennyivel. Ha zsigerel, csal, stb., akkor azt kapja, amit megérdemel.

A csalók szoktak talán félni a "spicliktől", és rúgják ki azokat is.

2013. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
9%
N E M ! ! !
2013. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
93%
És ha téged rabolnának ki, gyerekedet vernék agyon, stb. akkor mit szólnál hozzá, hogyha a tanuk nem tanúskodnának, mert ők nem "spiclik"?
2013. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
9%
Ide a százezret én nem láttam semmit. Vigye a vásárra ő a bőrét. Ha elkapják az ő baja.
2013. jún. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!