Szerintetek nagy a baj (nem érzem egyik munkahelyen sem jól magam)?
Úgy érzem nincs kedvem a munkához. 23 éves vagyok, eddig azt hittem, hogy velem van a baj, hogy max félév után otthagyom az aktuális munkahelyemet.
Most elvileg felvettek egy helyre, a fizetés sem annyira tragédia, de mégis úgy érzem, hogy már most nincs kedvem nekik dolgozni. Minden munkahelyemmel így voltam. A fő ok pedig az, hogy minden munkahelyen(legalábbis ahol eddig én dolgoztam) még kb azt is megszabják, hogy mikor vehetsz levegőt. Mintha a dolgozók nem is emberek, hanem csak gépek lennének. Én nem vagyok gép, szeretném úgy végezni az adott munkát, ahogy szerintem jó, szeretnék akkor pisilni, amikor kell és nem amikor pihenőidőm van... stb.
Annyira unom már, hogy a leglazábbnak tűnő melóknál is millió dolog meg van szabva... persze, vannak megszabások, amik érthetők, de vannak olyan WTF?? dolgok, amik elveszik a kedvemet nemcsak a munkától, de az élettől is... (példákat direkt nem írok, mert hátha olvassa valaki a gyiket)
Egy másik ok a motiváció hiánya. Egyszerűen semmi nem motivál arra, hogy egy végtelenül unszimpatikus, egoista, öntelt p*csnek segítsek gyarapítani a vagyonát. Az eddigi munkáltatóim közül egy kivételével mind ilyen volt. Nem tudok elvonatkoztatni ettől...
Ez nekem egy súlyos probléma, nagyon szükségem van a jövedelemre, de ha ilyen helyeken dolgozom, úgyérzem ki fogok idegileg készülni. Mit javasoltok, mit tegyek? Tudom munkanélküliség van, de nem kellenek becsmérlő dumák hogy illene jobban megbecsülni a munkát, meg hogy más évekig nem talál munkát, stb. NEM tudom megbecsülni, mert mindenhol a profit a lényeg, a dolgozók meg le vannak magasról f*sva. És nekem az a legfontosabb, hogy jól érezzem magam a munkahelyen, a fizetés csak a második. Mit tehetnék ezzel a hozzáállással? Merre induljak, milyen munkákat keressek? Túl sokat várok a munkáltatóktól?
#2 vagyok. Elnézést, hogy ilyen sokáig tartott. Sokszor volt 10 percem, de ennek a válasznak a megírására az nem elég. :)
Na. Vállalkozást lehet indítani a standard módon, hogy kitalálod, hogy te majd mondjuk számítástechnikai szaktanácsot adsz. Bérelsz valami puccos irodát, hogy lássák a vevők, hogy te egy komoly cég vagy, meg mert így tanultad a vállalkozóképzőn, megbízol egy könyvelőt, esetleg felveszel egy titkárnőt, aki a telefonokat fogadja. És hirdetsz. Ekkor az adminisztrációs költségeket nem számítva az első hónap végére 1..2 millió mínuszban vagy, megrendelőd meg egy szál se. Továbbá, legalább ezt a bizonyos 1..2 milliót meg kell keresned minden hónapban, és azzal még semmit nem tettél magadért, mert ez csak a rezsid. És ez a legolcsóbb a kezdőtőkés/standard változatok között...
Ahogy én csinálom: nekem a hobbim az elektronikával foglalkozás. Mivel érdekel, a zsebpénzemből nem mozijegyet vettem, hanem több havi zsebpénzből műszereket, szerszámokat, alkatrészeket. Ezt az osztályban is tudták rólam. És rájöttek, hogy a bedöglött ezt-azt meg tudom javítani. Később a gyerekek szülei közül is néhányan. :) Az egyetemen is hasonló volt a szitu: a gyakorlatban meg tudtam csinálni pár dolgot, amit más nem, és erre felfigyeltek. Soha, sehol egyetlen sort nem hirdettem. És irodát sem bérelek, a lakásomban van a műhelyem. (Vagyis inkább a műhely egyik sarkában lakom. :)) Tehát a lényeg:
- élj a hobbidból, hiszen a hobbidhoz úgyis felszerelted már magad,
- ne költs pénzt protokollmarhaságokra (iroda stb.),
- vállalj el olyan munkákat, amik ismertséget hoznak, és ezáltal további munkákat,
- csináld azt, amit a megrendelő kér. Még akkor is, ha éppen karácsony van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!