Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én vagyok eszméletlen béna,...

Én vagyok eszméletlen béna, ha sosem éreztem elegendőnek a betanításomat és a "szájbarágós" típus vagyok kicsit?

Figyelt kérdés

Nem azért mert értelmi problémáim vannak, hanem pontos infok nélkül azt sem feltétlen tudom, mit hol keressek.


Most a betanítómnak nyilván a minimumon túl nem volt érdeke időt szánni rá, mit szükséges tudnom, meg van, amit egyértelműen az idő hoz majd magával (pl: munkatempó). Ő már semmit nem visz haza, egy percet se kell pluszban bent töltsön munkahelyen, mások sem szoktak amúgy. Sok az adminisztratív teendőnk. Kaptam sablonokat a leírásokhoz. De ha nem kérdezek rá, nem derül ki, mit kell nekem megfogalmaznom, miért kell megfogalmazzam, a kézikönyvben nem egészen ez van, nem igazán értettem, így amit ma elterveztem, hogy megírnám, nem sikerült, mert nem igazodtam ki rajta 1 óra és 45 perc alatt pár másik feladat mellett. Amúgy nyilván ez olyan, ha belejövök, max. Fél óra alatt kész lesz 1-1 db.


Nem vagyok egy adminisztrátor alkat, olyan munkahelyen, ahol 100% ez a munka, nem biztos hogy meglennék, túl sok apróságra kell odafigyelni, tudom rengeteg kézen át is mennek a dolgok, visszaküldések vannak, stb.


Amúgy azzal egyetértek, hogy valahol, bizonyára életképtelenség részemről, hogy nehéz száraz szövegeket nulla magyarázattal magamévá tennem, utána meg használni azt a nyelvezetet minden egyes esetben kisebb-nagyobb módosításokkal. Kolléganő azt mondta ez ilyen, majd belejövök. A betanítóm munkájába vajmi keveset kötött bele a főnök, aki ezeket ellenőrzi havonta 1x (mindent nem olvas át, csak szúrópróbaszerűen) és ezek szerint neki ez nagyon ment.


Hát, én elég nagy csalódás leszek, mert azért jócskán bénázom. Van próbaidőm, meg határozott idejű a szerződésem.


Van bennem para, hogy sok mindent el fogok rontani. Barátnőmnek is ez a munkaköre, de ő olyan helyen dolgozik, ahonnan nincs jogköre kirúgnia őt a közvetlen főnökének, a felettese meg nem lát problémát tehát biztos ő is tök ügyes. Az én főnököm javasolhatja szerintem az ő felettesének, hogy rúgjon ki.


Szándékosan nem mondom meg milyen munkakör, de minden munkahelyemen ezt tapasztaltam, hogy marha ciki volt 3. Alkalommal is megkérdezni, hogy ő... figyelj, ez hogy van. Ráadásul ott még nehezebb volt betanulni, mert egyetem miatt részmunkaidős állasaim voltak, volt hogy 2 hétig be sem mentem és így mintha töröltek volna mindent...


Ha nektek nincs ilyen tapasztalatotok, nyugodtan mondjàtok meg hogy béna vagyok, és hogy akkor ez nekem otthoni önszorgalmi túlóra nelkül nem fog menni (hozzáférek az admini felülethez otthonról is).


Van pluszban egy mentorunk, kértem hozzá időpontot, őt még nem kérdeztem "hülyeségekről" remélem nem bánja, hogy rákérdezek dolgokra, amikre a betanítómat nem merem, mert nem érdekli a dolog, nem akarom nyaggatni, még 4 munkanapot fogom látni, és már tényleg 3/4 popsival kinn van az itteni dolgokból.



tegnapelőtt 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:
És nem hibáztatom őt, tényleg, az nem az ő dolga, hogy nekem ennyi felhomályosítás nem volt elég
tegnapelőtt 18:01
 2/8 anonim válasza:
18%
Menjél szalag mellé akkor.
tegnapelőtt 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Ahogy ezt az összevisszaságot olvastam én meg is értem, hogy problémáid vannak.
tegnapelőtt 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet nem épp a leglineárisabb írás, de szerintem valahol érthető.


1. Próbaidőn vagyok, nincs hatàrozott szerződésem.

2. A betanítóm a 3 hónap betanulási időmből 1 hónapot van itt. Ő keveset magyaráz, leginkább csak megfigyeltem, és a kezembe nyomott egy csomó papírt. Olyan dolgokat meg elmondott, ami szerintem szüksegtelen, mert arra magamtól is rájöttem azonnal. Persze kérdezek, csak nekem régi helyen is kínos volt sokadik Alkalommal is rákérdezni dolgokra.

3. Utána, ha a betanító elment innen mást dolgozni, mehetek a mentoromhoz, de ő nyilván nem az apro-cseprő dolgokra akar kilyukadni velünk, hanem fontosabb kérdésekre.

4. Aggódom, hogy kirúghatnak. Persze, nem nagyon találnak ide embert, de elmondták, hogy rúgtak már ki embereket, vannak olyan helyek ahonnan viszont emberhiány miatt nem rúghatnak ki senkit (pl: baràtnőmet).


És annyi lett volna a kérdésem, ha más is volt ilyen helyzetben azon segített a túlóra, otthoni plusz tanulás? Vagy csak fogadjam el, hogy mindenhez idő kell.


Plusz megjegyzés, engem siettettek, mert már 2 hónapja itt kéne lennem, de egy kismama helyett nem adhattak stàtuszt. Ráadásul létszámleépítés miatt most társam se lesz, aki ugyanezt dolgozná, és segíthetnénk pár dologban egymásnak.

tegnapelőtt 18:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval magamra leszek hagyva.
tegnapelőtt 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Elég zagyva, de ha hozzáférsz a felülethez otthon is, akkor tanulmányozd aztán kész, bajod nem lesz abból, ha hamarabb jössz bele.
tegnapelőtt 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Nálam ugyanez a helyzet. Butának nem tartom magam, mert egy csomó mindent meg tudtam tanulni. (Ha az értelmi képességgel lenne baj, akkor nem tudnám azt, amit tudok.) De munkahelyi betanításnál úgy érzem magam, mint aki értelmi fogyatékos. Van, amit többször is meg kell kérdeznem és látom rajtuk, hogy azt gondolják: én ezt miért nem tudom már.
tegnapelőtt 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Azzal kell kezdeni, hogy úgy magyarázzátok el, hogy mit kell csinálni, hogy egy elsős is megértse!!!

Ezzel jelezve, hogy vissza fogsz kérdezni 100x

tegnap 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!