Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vendéglátóiparban dolgozók!...

Vendéglátóiparban dolgozók! Hogy álljátok meg, hogy az extra forgalmas napokon ne kapjatok dührohamot?

Figyelt kérdés

Gondolok itt főképp éttermekben, étkezdékben dolgozókra. Én mosogatómunkát végzek. Amikor zsúfolt, nagyon forgalmas napok vannak, akkor eléggé le tudok stresszelni, és néha rámjön a dühöngés. Leginkább olyanoktól, ha megérkezve látom, hogy sok lesz a mosogatnivaló, meg ha egy felettes hajszol, kiabál, vagy ha ketten-hárman is megkérnek, hogy csináljak meg nekik valamit, és mind azt mondják, hogy az legyen prioritásban. Meg ha csak úgy árad a mosogatnivaló. Összességében irritál, ha bolondokháza van. Persze nálam a dühroham általában megmarad pszichés szinten, meg káromkodások formájában. Néha mondjuk megesik, ha senki nem lát, hogy elkezdek rugdosni valamit, például üres papírdobozt. Olyan csak egy régebbi, sokkal sz*rabb helyen történt meg, hogy direkt széttörtem valamit, tányért vagy bögrét, itt ez nem jellemző.

De nem értem, hogy akik például a felelősségteljesebb munkákat végzik, mint a szakácsok és pincérek, azok hogy nem kapnak néha düh- vagy idegrohamot. Hogy tudnak uralkodni magukon?



tegnap 21:56
 1/6 anonim válasza:
100%

Nehezen. Vagy leszarok tabletta.


Kell a pénz.

tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
*leszarom tabletta
tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve dolgozom étteremben. Úgy egy hónapja jöttem rá, hogy ha stresszelek és dühöngök, akkor sem nő ki még két kezem. Akkor sem fog gyorsabban menni, mivel maxon pörgök, ha nagy a forgalom. És a forgalom sem lesz kisebb, ha idegeskedem rajta. Az extra dühöngés csak elveszi a kedvemet és az energiámat. Próbálom mondogatni ezt a kollegáimnak, akik dühöngenek, de nem igazán értik meg.

A felettesek beszólásait meg sosem vettem fel. Felőlem hajszolhat, de látja, hogy nem a pultot támasztom.

tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs arra energiám, hogy felhúzzam magam.
tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdő mosogató vagy?

Az én gasztros kollégáim abszolút edzettek, már rég ki lett tolva az ingerküszöb, másképp nem is lehetne csinálni. Leszarom tabletta és átlendülsz. Ha nem bírod akkor lehet más szakmában is dolgozni.

ma 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: Nem, 16 éve csinálom. Ahogy írom volt, hogy a jelenleginél még rosszabb helyen dokgoztam, illetve voltak helyek, ahol egész lightos volt a munka, csak ott ugye a fizetés is olyan volt. A jelenlegi helyen most lesz 3 éve, hogy itt vagyok, eddig itt fizetnek meg a legjobban, és életemben először itt lett végül határozatlan idejű szerződésem. Csak amikor 2021 novemberben kezdtem, akkor még tartott valamennyire a covid pandémia, alapvetően kb. az első évben nem annyira kellett széthajtanom magamat, nem volt akkora forgalom, megszoktam a lightos tempót. Hanem 2022 ősze óta teljes erőbedobással mennek a dolgok, azóta teljesen visszaálltak a covid előtti rendszerre. Amúgy egy egyetem étkezdéje.
ma 08:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!