Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenes épület karbantartó...

Mindenes épület karbantartó munkánál, ahol elvárják mindent megcsinálj egy szállodában, vagy kórházban(gépész-villanyszerelő-kőműves). Elvárják a gyakorlatot többféle technikusi végzettséggel. Miért lenézettebb állás, mint egy diplomás munkakör ?

Figyelt kérdés
szept. 26. 14:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A diplomának azért van presztízse, mert az egyetem a tudáshoz, olvasottsághoz kötődik hagyományosan. És a tudásra felnéznek az emberek. És nagyobb tudás meg a nehezebb helyettesíthető állásokhoz is vezet, ami meg több pénzt is jelent.


De ez most megváltozóban van, mert az internet miatt a tudás nem annyira különleges mint korábban, és az AI ezt még fokozni fogja, hogy sok tudásalapú munka automatizálható lesz.


Szerintem az ilyesmi munkakörök, mint ez az épület karbantartó fel fog értékelődni. Különösen, ha mesterszintre képzi benne valaki magát. De ekkor is ott lesz az, hogy esetleg hiányzik egy általánosabb olvasottság, a kultúra mélyebb ismerete. Ami oda is vezet, hogy valaki több dolgot tud élvezni. Ismerni a történelmet, irodalmat, eleve az emberi gondolkodás történetét. Ebben résztvenni ez még egy hiány lehet ekkor is.


Szóval szerintem az egy nagyon jó életirány lehetne, hogy csinálni valami ilyen fizikai világot építő munkát, de mellette meg képezni magát az embernek kultúrában, történelemben, amit könnyen megtehet az internet által (OK angol tudás még lehet feltétel ehhez. de azt is jó felszedni).


Egy sokoldalú személyiség szerintem izgalmas elegy lehet.

szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!