Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól érzem azt, ha egy új...

Jól érzem azt, ha egy új munkahelyen be kell tanulni, szinte mindenhol megpróbálnak elnyomni ? Direkt szívatnak betanulás alatt vagy szemétkednek, éreztetik az új emberrel, hogy még egy sz*r senki ott, tűrje, vagy húzzon onnan.

Figyelt kérdés
szept. 25. 11:43
 1/9 A kérdező kommentje:
természetesen aki, akik szívatnak betanulás alatt, ha "beköpöd" őket a főnöknél utána még szemetebbek lesznek, ott próbálnak alád tenni ahol csak lehet. Állást is állandóan hirdetik, meg mondják a régiek, hogy átjáróház a cég, senki nem bírja sokáig. Főnököt meg nem érdekli, erősebb kutya b*szik elv megy.
szept. 25. 11:48
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

A munkahelyek 90%-a ilyen. Féltik a helyüket a régi dolgozók… mind attól fél hogyha gyorsan jól betanulsz és ezt látja a főnökség, hogy akarod, csinálod rendesen akkor fentebb kerülhetsz vagy az adott kolléga helyére.

Csak ezek az emberek nem gondolnak bele hogyha betanítják az új kollégát akkor az tud terhet levenni róluk, a maradék 10%-ban pedig ezek a helyek vannak.

szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Van itt több tényező is. Lehet olyan emberhez kerülsz aki ki van égve (van hogy az egész munkahely ilyen emberekből áll), és eszerint is fog majd "betanítani". Az is benne van hogy esetleg tudja hogy nagyon magas a fluktáció, az újoncok max egy hét után elhúznak mert nem bírják ezt az egészet. Mondjuk főleg ha tényleg rossz a hely, rossz a bér stb. Kicsit ez megint olyan mint a kiégett, mert az ilyen helyen tényleg kiégett emberek maradnak meg főleg. Tehát hogy olyan lesz*rom módon tanít be hogy sejti semmi értelme hiszen jövő héten már úgyse jössz, mint az elötte betanított tíz másik. Meg ott van ez amit a 2-es mond, hogy félik a konkurenciát. Hogy van egy megszokott dinamika, munkamorál és akkor egy lelkes újonc, vagy egy olyan ember pl a társaságban lévő pozíciójukat veszélyezteti, az fenyegetés. És már az elején megpróbálják letörni, lenyomni, vagy elűzni.
szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ja meg van ez a nagyon emberi primitívség is ami pl tipikusan a seregben is volt, hogy újoncokat azért kell szivatni, mert őket is szivatták újoncként, és most ők a rangidősek és úgymond visszaadják a kölcsönt. Mert hogy szerintük ez az élet rendje. Talán erről a nyomorékoskodásról sem árt megfeledkezni, mert sajnos - mivel emberekről van szó - nagyon is benne lehet ez is. 3-as voltam, kiegészítésképp még ezt írnám hozzá.
szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kólauborkával ***** válasza:
18%
Személy szerint az elmúlt időszakban 3x váltottam állást új lehetőségek miatt. Nem tapasztaltam az általad leírtakat. Amennyiben megállod a helyed, úgy tisztelni fognak azonnal, ha persze picsogsz és kifogásokat keresel megoldás helyett, úgy kinéznek.
szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, vannak ilyen helyek. Én már 2 hónapja vagyok a mostani helyemen, alig csináltam valamit, én futok tulajdonképpen a főnök, meg a többiek után, hogy na végre mutassanak már valamit vagy csináljunk már valamit.


Az előző munkahelyemen szerencsém volt, mert az is sokáig ilyen átjáróház volt, de aztán a főnök kezébe vette a dolgokat és javarészt ő tanított be, mert tudta, hogy a többiek szarnak bele. Igazából kb 1-1,5 hónap alatt önállóan kezdtem el dolgozni, türhető mennyiségű kérdésekkel, 3 hónap után átvettem mindent, amit átkellett. Szerintem jó esetben a próbaidőszak arról is szólna, hogy be kellene tanulni, de nyilván ez pozíció függő is.

szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gyári betanított munkáknál akár irodai, akár sori ott nagyon megy ez a szemétkedő, elnyomós rendszer.
szept. 25. 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Sem belépésemkor, sem később nem tapasztaltam ilyet. Igaz, én szellemi munkát végzek.
szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen, közgazdász vagyok és adószakértő. A munkakört nem adták át, kifejezetten rohadékok voltak, próbaidő végén léptem.
szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!