Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyet és munkakört...

Munkahelyet és munkakört szeretnék váltani : Elektronikában, v. mérnöki diplomát nem igénylő villamossági területen dolgoznék tovább. Mik a lehetőségeim? Milyen képzéseket és hol találhatnék felnőttként?

Figyelt kérdés

A legnagyobb hátrányom talán az, hogy már sajnos 30 éves vagyok és ilyen szakmát iskolai keretek között sose tanultam, így papírom nincs róla; Egyetemre meg egészen biztosan nem fogok menni : a kisebbik gond, hogy valószínűleg most nem tudnám kigazdálkodni, a nagyobbik gond pedig az, hogy 8 év kínszenvedés/vergődés után (programozói és mérnökinformatikai karokon) olyan szinten rosszul lettem a klasszikus iskolarendszer keretei között folytatott tanulástól, hogy most is remegve írok róla 😔

A munka világában folytatott programozással/algoritmustervezéssel viszont nem volt gondom, nagyjából 4 évig voltam mikrovezérlős szoftverfejlesztő egy mezőgazdasági vállalatnál.

Programozással viszont már nem szeretnék foglalkozni, sőt, mivel már most is máshol dolgozom, így nem is kódoltam egy ideje és a gyakorlatból is erősen kijöttem. (meg azt azért elismerem, hogy lehet, hogy eleve se számítottam egy amolyan kommersz, sokmindenhez értő, minden új trendbe beleugró programozónak)

Mindenesetre most a műszaki tudományoknak mindenképpen a fizikai, "kézzelfogható" részére szeretnék áttérni és abban munkát találni.

Esetleg valami javításokat vállaló szakszervíz, összeszereléseket végző munkakör (ami nem gyártósori kétgombos-gépkarlehajtós robotmunka), hibakeresést végző munka, ipari gépek karbantartása... 🤷‍♂️❓ még nem tudom konkrétan, ezért kérdezem.


Számomra egyébként kétrétű a kérdés : egyrészt, hogyan tudnék olyan, nem egyetemi papírt szerezni, amivel már ha csak egy kisebb szelete is, de megnyílik a lehetőségeknek;

másrészt, konkrétabban milyen munkákat, pozíciókat lenne érdemes keresgélnem?

Papírom az sajnos csak 2 OKJ-s képzésről van.


3 vagy 4 műszakos munkarendet gond nélkül vállalom, túlórákkal (amíg tisztességesen fizetik) se lenne gondom, sem műszakban, sem hétvégén. Ezeket még bőven bírom és csináltam is. (amúgy amikor kvázi "kötetlen" volt a munkám, az csak rosszabb volt, akkor volt olyan is, hogy 4 napig kint aludtam a telephelyen s alváson/evésen kívül csak dolgoztam; vagy olyan is volt, hogy az __egész__ éjszakát, nyáron melegben bent töltöttem a zárt szerverteremben 😕)

Amit nem szívesen csinálnék, az a sori operátori munka. Amúgy csináltam, és ha most pl. tegyük fel egyik napról a másikra kirúgnának és csak ez lenne, Nekem se magával a munkával lenne gondom (max. ha a keresetem csak a koplalásra lenne elég)... hanem azzal, hogy akkor ugye az egész kérdésemnek valójában semmi értelme sem volt.

Hacsak nem valaki tud egy olyan gyárat - itt Magyarországon és Budapesten KÍVÜL - ahol az operátori bér a havi bruttó 400ezret megüti, műszakpótlék v. bónuszok nélkül, esetleges cafeteriát nem számolva... de tuti nincs az az isten, hogy ilyen legyen.


De nyilván nem is elektronikai tervezőmérnök akarnék most lenni, ahhoz evidens, hogy diploma kell (és minimum MSc).


Az alapokkal, úgy gondolom, már azért - talán kis hézagokkal, de - tisztában vagyok, itthoni javítgatásokkal valamennyire gyakorlatban is (ohmtörvény/áramtörvények, kétpólus/négypólus, tranzisztor/FET/OpAmp működése & beállításai, alapvető lineáris-üzemű/kapcsolóüzemű tápáramkörök, alap digitális IC-k (kapuk, pufferek, hiszterézises inverter, multivibrátorok/memóriaelemek, AD/DA átalakítás, (de)multiplexerek), nyilván ugye a mikrovezérlők... 🤷‍♂️ pontos listába szedni azt, amit eddig itt-ott tanultam, javítás, korábbi munkahelyi project v. hobbiproject kapcsán előjött, vagy utána olvastam, most itt a kérdésben felesleges, csak azért szeretnék egy képet kapni arról, hogy ezzel lehet-e már valamit képzéskeresésben/álláskeresésben kezdeni.(?) Vagy egyáltalán milyen KONKRÉT irányba menni.(?)


Előre is köszönöm a tanácsokat!



tegnap 22:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!