Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnök azt mondja, hogy...

Ha a főnök azt mondja, hogy dolgozzak még egy órát, amíg várom a buszt, akkor az nem úgy értendő, hogy fizet is érte?

Figyelt kérdés
Étteremben dolgozom reggel 7től 15ig, és faluról ingázom, de a busz csak délután 16:30kor indul vissza. Múlthóbapban azt mondta a főnököm, hogy munkaidő után ne ücsörögjek a buszmegállóban tétlenül a buszt várva, hanem maradjak a melóban segíteni. Oké, így is tettem, egy hónap alatt több mint 25 órát dolgoztam így a munkaidő után is, és végül nem kaptam érte semmit pluszban.

szept. 8. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor máskor ne maradj ott, ingyen csak a bolond dolgozik.
szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Főnököd megtalálta a piaci rést 😄
szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nagyon felbaßtam magam a kérdéseden... úgy kihasznál téged a főnököd, mint a fenét, ne maradj benn, inkább ülj a buszmegállóban, minthogy ingyen dolgozz ennek a szarrágónak!
szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá nála.
szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

igazából ez túlóra, tehát nem csak hogy bérezés de még magasabb bér is jár érte.


Én megkérdezném, hogy fizetni mégis mikor fog? És ezek után inkább ücsörögnék a buszmegállóban.

szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig fizessen ki, ha nem teszi, akkor irány a munkaügyi bíróság :) És inkább ücsörögnék én is, ingyen nem dolgozom, akkor már inkább pörgetem a Tiktokot egy órán keresztül. (Vagy egyéb értelmesebb tevékenység.)
szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom csak szóban beszéltétek meg, nagy hiba volt. Szerződést kell módosítani, és akkor ki leszel fizetve. Ha nem akarja, akkor inkább néz sorozatot a busz megállóban.
szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Köze nincs hozzá, hogy munkaidőd után hol üldögélsz.

Ez is egy szemtelen, pofátlan féreg.

Gondolom úgy van vele a tahója, hogy ő jót tett veled, hogy kegyesen meinvitált, hogy inkább a munkahelyen gürizz ahelyett, hogy kint ülnél, ezzel épp eleget tett érted, nehogy még fizessen is...

De ilyen nincs.

Ha dolgozol, azt ki kell fizetnie, és dokumentálni is kell a plusz munkaórákat.

szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nyilván a ki nem fizetés pofátlan volt részéről, de nálad pedig egy hiba hogy a felajánláskor nem közölted ezt vele hogy nem önkétességből maradnál hanem pénzért. oké, egyértelműnek kellett volna neki lennie, de látod hogy nem kérdeztél rá, így egy hónapig le tudott húzni
szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Szólj neki h fizessen ki. Lehet meg se foedult a fejében.

Ha meg nem fizet akkor mondhatod h nem dolgozol tobbet munkaido utan. Mert amig a buszmegalloban ulsz az a szabadidod

szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!